Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen stijgen wat minder hard

Huizenprijzen stijgen wat minder hard

DEN HAAG (ANP) - De huizenprijzen in Nederland stijgen begin dit jaar wat minder hard dan eind vorig jaar. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster werden bestaande koopwoningen in januari gemiddeld 6,3 procent duurder dan een jaar eerder. In december was de gemiddelde prijsstijging nog 6,5 procent.

Meer huiseigenaren waren afgelopen maand succesvol in de verkoop van hun woning dan een jaar eerder. Het aantal verkochte woningen steeg tot 17.525, laten de cijfers van het Kadaster zien. Dat is bijna 16 procent meer dan in januari van 2019.

De huizenprijzen staan momenteel op een historisch hoogtepunt, na jaren van flinke stijgingen. In 2019 liepen de woningprijzen op jaarbasis op met 6,9 procent. Dat was wel wat gematigder dan in 2018, toen een gemiddelde woning 9 procent duurder werd. Het alsmaar hogere prijskaartje dat aan een gemiddelde woning hangt, maakt veel huizen onbetaalbaar voor mensen met een modaal inkomen. Veel makelaars en kenners spreken inmiddels van een wooncrisis.

Meer uit Financieel

Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

6 minuten geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

59 minuten geleden
Reorganisatie verzekeraar Achmea kost 350 banen

ZEIST (ANP) - Verzekeraar Achmea schrapt 350 banen bij bekende merken als Zilveren Kruis, Centraal Beheer en Interpolis. Het concern brengt de distributieorganisaties van zijn verschillende merken begin volgend jaar samen in een nieuwe divisie. Overlap tussen de teams moet worden verminderd en er zullen taken verder worden geautomatiseerd.

1 uur geleden
Norges Bank verhoogt als eerste centrale bank in Europa de rente

OSLO (ANP/AFP/RTR) - De Noorse centrale bank heeft donderdag de rente met een kwart procentpunt verhoogd naar 4,25 procent. De Norges Bank is daarmee de eerste centrale bank in Europa die de leenkosten verhoogt sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Economen hadden verwacht dat Noorwegen de rente deze maand nog onveranderd zou laten. Wel rekenden ze op een renteverhoging in juni.

2 uur geleden
Bestellingen bij defensieconcern Rheinmetall blijven toenemen

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall blijft profiteren van de grote militaire investeringen voor herbewapening in Europa. De bestellingen blijven binnenkomen, want het orderboek van Rheinmetall groeide aan het einde van het eerste kwartaal van dit jaar naar een waarde van 73 miljard euro. Dat was 56 miljard euro een jaar eerder.

2 uur geleden
Emirates boekt recordwinst ondanks impact van oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft een recordjaar achter de rug, ondanks de impact van de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij uit de Verenigde Arabische Emiraten wist een lichte daling van het aantal passagiers op te vangen met hogere opbrengsten per passagier.

3 uur geleden
AEX-index licht lager na slotrecord, Shell zakt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een klein verlies begonnen na het bereiken van een nieuw slotrecord een dag eerder. Beleggers verwerkten opnieuw een grote hoeveelheid kwartaalresultaten van bedrijven als Shell, SBM Offshore, BAM, AMG en Pharming.

3 uur geleden