Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen opnieuw flink gestegen

Huizenprijzen opnieuw flink gestegen

DEN HAAG (ANP) - Koophuizen zijn vorige maand opnieuw flink duurder geworden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster was de prijs van een huis in februari gemiddeld 4,3 procent hoger dan in dezelfde maand in 2023. Vergeleken met januari stegen de prijzen in februari met 1 procent.

Ook werden er vorige maand meer woningen verkocht. Het Kadaster maakte bekend dat vorige maand 13.810 woningen van eigenaar wisselden, een stijging van 16,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. In de eerste twee maanden van dit jaar gaat het opgeteld om 28.262 verkochte woningen, ruim 13 procent meer dan in die periode in 2023.

Een huis kostte vorige maand gemiddeld 427.279 euro. De huizenprijzen bereikten een piek in juli 2022. Daarna sloeg de trend om en daalden de prijzen weer enige tijd. Dat kwam door de gestegen rentes, die ook doorwerkten in de hypotheekrente, waardoor kopers minder geld konden lenen voor een huis.

Traag

Sinds juni vorig jaar stijgen de prijzen weer, volgens het CBS. De hoge vraag naar woningen drijft de prijzen op, in combinatie met grote loonstijgingen en veel overgebleven spaargeld van de coronaperiode. Tegelijkertijd is het woningaanbod beperkt.

"Het geld is er wel, maar de huizen niet altijd", vat CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen het samen. "Als het in dit tempo doorgaat, kan het heel goed dat in de komende maanden de prijzen weer op het hoogste niveau ooit zitten en ook boven het niveau van de piek in 2022", voegt hij daaraan toe.

Een manier om het woningtekort te verkleinen is door nieuwe huizen te bouwen. Maar er worden al een tijdlang een stuk minder woningen gebouwd dan demissionair woonminister Hugo de Jonge wil, onder meer doordat gemeenten en provincies traag zijn met het afgeven van vergunningen voor bouwlocaties.

Meer uit Financieel

Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

3 minuten geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

1 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

3 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

3 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

3 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

3 uur geleden
Etihad Airways schort vluchten vanuit Abu Dhabi langer op

ABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.

4 uur geleden