Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen opnieuw flink gestegen

Huizenprijzen opnieuw flink gestegen

DEN HAAG (ANP) - Koophuizen zijn vorige maand opnieuw flink duurder geworden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster was de prijs van een huis in februari gemiddeld 4,3 procent hoger dan in dezelfde maand in 2023. Vergeleken met januari stegen de prijzen in februari met 1 procent.

Ook werden er vorige maand meer woningen verkocht. Het Kadaster maakte bekend dat vorige maand 13.810 woningen van eigenaar wisselden, een stijging van 16,5 procent ten opzichte van een jaar eerder. In de eerste twee maanden van dit jaar gaat het opgeteld om 28.262 verkochte woningen, ruim 13 procent meer dan in die periode in 2023.

Een huis kostte vorige maand gemiddeld 427.279 euro. De huizenprijzen bereikten een piek in juli 2022. Daarna sloeg de trend om en daalden de prijzen weer enige tijd. Dat kwam door de gestegen rentes, die ook doorwerkten in de hypotheekrente, waardoor kopers minder geld konden lenen voor een huis.

Traag

Sinds juni vorig jaar stijgen de prijzen weer, volgens het CBS. De hoge vraag naar woningen drijft de prijzen op, in combinatie met grote loonstijgingen en veel overgebleven spaargeld van de coronaperiode. Tegelijkertijd is het woningaanbod beperkt.

"Het geld is er wel, maar de huizen niet altijd", vat CBS-hoofdeconoom Peter Hein van Mulligen het samen. "Als het in dit tempo doorgaat, kan het heel goed dat in de komende maanden de prijzen weer op het hoogste niveau ooit zitten en ook boven het niveau van de piek in 2022", voegt hij daaraan toe.

Een manier om het woningtekort te verkleinen is door nieuwe huizen te bouwen. Maar er worden al een tijdlang een stuk minder woningen gebouwd dan demissionair woonminister Hugo de Jonge wil, onder meer doordat gemeenten en provincies traag zijn met het afgeven van vergunningen voor bouwlocaties.

Meer uit Financieel

Oud-topman Volksbank wordt directeur Groningse AI-fabriek

GRONINGEN (ANP) - Voormalig topman van de Volksbank Martijn Gribnau wordt de algemeen directeur van de Nederlandse AI-fabriek in Groningen. De AI-fabriek is momenteel in opbouw en de eigen supercomputer moet begin 2028 operationeel zijn. Het Rijk, de regio en een Europees samenwerkingsverband voor supercomputers investeren samen 200 miljoen euro.

1 uur geleden
Flinke winsten op Wall Street na verkiezingszege Democraten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.

8 uur geleden
Rheinmetall verlaagt omzetprognose voor tweede keer in korte tijd

DÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.

9 uur geleden
ANWB naar rechter om aangekondigde staking bij Wegenwacht

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.

9 uur geleden
Onderzoek: stikstofplannen kabinet leiden tot krimp veehouderij

WAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.

10 uur geleden
ECB moet waakzaam blijven voor inflatieschokken, zegt Knot

DEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.

12 uur geleden
Brentolie kost weer minder dan 100 dollar per vat

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.

12 uur geleden