Huizenprijzen in mei nauwelijks verder gedaald
DEN HAAG (ANP) - De huizenprijzen zijn in mei nauwelijks gedaald ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Maar op jaarbasis was de daling juist groter dan in april. Dat is te verklaren omdat de prijzen voor koopwoningen in de eerste helft van vorig jaar nog sterk steeg.
Ten opzichte van april daalden de huizenprijzen met 0,1 procent. De gemiddelde koopwoning die in mei werd verkocht, kostte 403.913 euro. Met uitzondering van afgelopen januari dalen de huizenprijzen al sinds augustus elke maand.
In vergelijking met mei vorig jaar daalden de prijzen met 5,6 procent. Maar huizen zijn nog altijd 87 procent meer waard dan de dip op de woningmarkt die in juni 2013 werd bereikt.
Een tiende
Eerder deze week zei De Nederlandsche Bank (DNB) nog te verwachten dat de huizenprijzen dit jaar en volgend jaar nog blijven dalen. Daarmee gaat er in totaal zo'n 10 procent van de prijs af ten opzichte van 2022. Maar in 2025 gaan koopwoningen naar verwachting weer meer kosten.
Het aantal verkochte woningen lag in mei op ruim 15.000, komt naar voren uit cijfers van het Kadaster. Dat is 4 procent minder dan in mei 2022. In de eerste vijf maanden van dit jaar werden al bijna een tiende minder woningen verkocht dan vorig jaar. De teller staat dit jaar net boven de 68.000 verkochte woningen.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
9 uur geledenKEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.
11 uur geledenKIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.
11 uur geleden