Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen eurozone kennen sterkste stijging in 14 jaar

Huizenprijzen eurozone kennen sterkste stijging in 14 jaar

LUXEMBURG (ANP) - De coronacrisis lijkt nog altijd geen vat te krijgen op de huizenmarkt. De prijzen van woningen in de eurozone zijn in het laatste kwartaal van 2020 met 5,4 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat is de sterkste toename sinds het najaar van 2006, meldt het Europese statistiekbureau Eurostat.

De aanzienlijke stijging in de laatste drie maanden van vorig jaar is opvallend. Juist in die periode gingen veel Europese landen opnieuw over tot het afkondigen van lockdowns om de snelle verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Huizenprijzen lijken al de hele coronacrisis bestand tegen de economische neergang die de pandemie heeft veroorzaakt. Als reden wordt onder andere gewezen naar lage rentes als gevolg van stimuleringsbeleid van centrale banken, waardoor huizenkopers meer kunnen lenen voor de aanschaf van een huis. Mogelijk speelt ook mee dat een ruimer bemeten woning voor veel werknemers prioriteit heeft gekregen door al het thuiswerken.

In de hele Europese Unie stegen de prijzen voor bestaande en nieuwe woningen met gemiddeld 5,7 procent. Luxemburg was de lidstaat waar de huizenprijzen in het slotkwartaal van 2020 het hardst omhoog gingen. Hier was volgens Eurostat sprake van een toename van bijna 17 procent op jaarbasis.

Meer uit Financieel

Zakenblad: VW gaat tientallen miljarden extra bezuinigen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse autoconcern Volkswagen wil met een nieuw besparingsprogramma de kosten met zo'n 60 miljard euro terugdringen, veel meer dan tot nu toe was voorzien. Dat meldt zakenblad Manager Magazin op basis van ingewijden. Hiermee moeten de kosten tegen 2028 met 20 procent dalen.

4 uur geleden
Overleg zes EU-landen geen bedreiging, zegt voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, ziet het overleg van zes lidstaten met de grootste economieën in de EU, waaronder Nederland, niet als bedreiging voor het werk van de Eurogroep. Daar bespreken de ministers van Financiën van de eurolanden vrijwel maandelijks financiële en economische kwesties. "Het is potentieel positief", zei Pierrakakis maandag na afloop van de vergadering van de Eurogroep.

5 uur geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van enorme Europese oorlogskas

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, blijft profiteren van de torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector boekte vorig jaar een recordomzet van 443,5 miljoen euro, 26 procent meer dan in het voorgaande jaar.

7 uur geleden
Bouwers klimmen flink op vlak Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag vrijwel gelijk geëindigd. Bouwer Heijmans eindigde opnieuw fors hoger na de presentatie van de jaarcijfers vrijdag. In het kielzog klom BAM mee, de concurrent komt later deze week met cijfers.

8 uur geleden
Boete voor logistiek bedrijf uit Amsterdam na dodelijk ongeval

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft een boete van 50.000 euro opgelegd aan een logistiek bedrijf uit Amsterdam na een dodelijk arbeidsongeval. Het incident, waarbij een medewerker om het leven kwam na een val van een laadklep, vond plaats op 20 december 2024.

10 uur geleden
Lange rijen en ontruiming op eerste dag AI-top New Delhi

NEW DELHI (ANP/RTR) - De eerste dag van de AI-top in India is maandag rommelig verlopen. Bezoekers klaagden over lange rijen, verwarring en drukte bij het begin van het evenement in New Delhi.

10 uur geleden
Heinen: snel kapitaalmarktunie, maar liefst als hele EU

BRUSSEL (ANP) - Demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) vindt dat er "echt stappen" moeten worden gezet om tot een kapitaalmarktunie te komen. Mede daarom zijn zes ministers van Financiën van de zes grootste economieën in de EU maandag voor de tweede keer met elkaar in overleg gegaan, zei Heinen. Zijn voorkeur gaat wel uit naar besluitvorming door alle EU-lidstaten.

10 uur geleden