Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen eind 2024 opnieuw flink gestegen, wel minder hard

Huizenprijzen eind 2024 opnieuw flink gestegen, wel minder hard

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland zijn in het laatste kwartaal van 2024 opnieuw flink gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een woning kostte in oktober, november en december 11,5 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2023, gemiddeld ruim 483.000 euro. Daarmee hebben de huizenprijzen opnieuw een record bereikt, maar zijn ze minder hard gestegen dan in de twee kwartalen daarvoor.

Vooral in de kleinste gemeenten moesten huizenkopers meer geld neerleggen. Daar zijn de prijzen met gemiddeld 13,5 procent toegenomen, aldus de NVM. Kopers in grote gemeenten met meer dan 100.000 inwoners zagen de kleinste stijging, 11,4 procent en in middelgrote gemeenten ruim een procentpunt meer dan dat.

Met de stijging is het volgens de makelaarsvereniging de vraag wanneer de gemiddelde landelijke huizenprijs de vijf ton aantikt. In meer dan vier op de tien gemeenten is dit al het geval, ziet de NVM. Van alle 342 gemeenten kostte een bestaande koopwoning in 144 gemeenten in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld meer dan 500.000 euro. In elf gemeenten was dit zelfs meer dan zeven ton.

Overbieden

Vergeleken met het derde kwartaal van 2024 ziet de NVM naar verhouding een "gematigde" stijging van 2,5 procent. De afgelopen jaren was de toename in een vierde kwartaal meestal hoger, verklaart de makelaarsvereniging.

Meer dan zeven op de tien keer moesten kopers overbieden. Dat is veel, maar de stijging is aan het afvlakken, aldus de organisatie. Ook houden NVM-makelaars minder bezichtigingen per woning en ontvangen zij minder biedingen per huis.

Aanbod

Huizenzoekers maakten afgelopen maanden meer kans op succes volgens Lana Gerssen, de voorzitter van de NVM-vakgroep Wonen. Dat komt volgens haar ook doordat het aanbod vorig kwartaal veel groter is geworden. Eind december stonden net geen 26.000 huizen te koop bij een NVM-makelaar, ongeveer net zoveel als in het tweede en derde kwartaal. Daartegenover stonden in het vierde kwartaal ruim 43.000 verkopen, ongeveer een vijfde meer dan een jaar eerder. Dat komt volgens de NVM door de dalende hypotheekrente en de stijgende lonen. Ook hebben meer verhuurders een huurwoning te koop gezet.

Verder meldt NVM dat het in 2024 beter ging met de nieuwbouw. Aangesloten makelaars hebben vorig jaar 32.000 nieuwbouwhuizen te koop gezet, het hoogste aantal sinds 2020. De gemiddelde prijs een nieuwbouwhuis is volgens de NVM al twee jaar stabiel rond de 470.000 euro, dankzij de focus op betaalbare bouw.

Meer uit Financieel

Afgesproken cao-lonen FNV stijgen 3,4 procent, vakbond wil meer

UTRECHT (ANP) - FNV heeft de afgelopen maanden loonsverhogingen van gemiddeld 3,4 procent weten af te spreken in nieuwe cao's. Dat is wel duidelijk lager dan de eis van 6 procent waarop de grootste vakbond van Nederland sinds december mikt. FNV-bestuurslid Jacqie van Stigt gaf donderdag in een tussentijdse evaluatie van het cao-seizoen toe dat er nog wel stappen zijn te zetten.

7 minuten geleden
Gall & Gall sluit cao-akkoord met vakbond CNV

ZAANDAM (ANP) - Slijterijketen Gall & Gall heeft een akkoord met vakbond CNV gesloten over een nieuwe cao. Het akkoord komt na meerdere stakingen door personeel van Gall & Gall, waardoor winkels dicht bleven.

35 minuten geleden
Minder campers verkocht, liefhebbers 'voelen hogere kosten'

BUNNIK (ANP) - De verkoop van campers is in de eerste helft van dit jaar gedaald. Dat melden BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI). Camperliefhebbers voelen de hogere kosten van het bezit en gebruik van een camper, volgens de brancheorganisaties.

1 uur geleden
Groot havencontract voor Boskalis en Van Oord in Zweden

PAPENDRECHT (ANP) - De baggeraars en maritiem dienstverleners Boskalis en Van Oord hebben een groot contract in Zweden binnengehaald. De bedrijven gaan omvangrijke baggerwerkzaamheden uitvoeren voor uitbreiding van de haven van de stad Luleå in het noorden van Zweden.

1 uur geleden
Zuivelwerkgevers en vakbonden eens over nieuwe cao na stakingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers en vakbonden hebben een onderhandelingsresultaat bereikt over een nieuwe cao voor de zuivelindustrie, nadat de afgelopen weken meermaals werd gestaakt bij makers van melkproducten zoals kaas, yoghurt en babyvoeding. Leden van vakbonden moeten nog wel instemmen met de afspraken.

2 uur geleden
Grolsch neemt Limburgse bierbrouwer Gulpener over

ENSCHEDE/GULPEN (ANP) - Bierbrouwer Grolsch uit Enschede neemt zijn Limburgse branchegenoot Gulpener over. Grolsch bezat al 15 procent van Gulpener en neemt nu ook de rest van het bedrijf uit Gulpen over. Financiële details werden niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
Von der Leyen wil Armenië steunen met afschaf deel importtarieven

JEREVAN (ANP) - De Europese Commissie stelt voor de importtarieven op de meeste Armeense producten af te schaffen, meldt haar voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een bezoek aan de hoofdstad Jerevan. Het gaat om het afschaffen van tarieven voor ongeveer 80 procent van de Armeense producten.

3 uur geleden