Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen eind 2024 opnieuw flink gestegen, wel minder hard

Huizenprijzen eind 2024 opnieuw flink gestegen, wel minder hard

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen in Nederland zijn in het laatste kwartaal van 2024 opnieuw flink gestegen, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een woning kostte in oktober, november en december 11,5 procent meer dan in het laatste kwartaal van 2023, gemiddeld ruim 483.000 euro. Daarmee hebben de huizenprijzen opnieuw een record bereikt, maar zijn ze minder hard gestegen dan in de twee kwartalen daarvoor.

Vooral in de kleinste gemeenten moesten huizenkopers meer geld neerleggen. Daar zijn de prijzen met gemiddeld 13,5 procent toegenomen, aldus de NVM. Kopers in grote gemeenten met meer dan 100.000 inwoners zagen de kleinste stijging, 11,4 procent en in middelgrote gemeenten ruim een procentpunt meer dan dat.

Met de stijging is het volgens de makelaarsvereniging de vraag wanneer de gemiddelde landelijke huizenprijs de vijf ton aantikt. In meer dan vier op de tien gemeenten is dit al het geval, ziet de NVM. Van alle 342 gemeenten kostte een bestaande koopwoning in 144 gemeenten in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld meer dan 500.000 euro. In elf gemeenten was dit zelfs meer dan zeven ton.

Overbieden

Vergeleken met het derde kwartaal van 2024 ziet de NVM naar verhouding een "gematigde" stijging van 2,5 procent. De afgelopen jaren was de toename in een vierde kwartaal meestal hoger, verklaart de makelaarsvereniging.

Meer dan zeven op de tien keer moesten kopers overbieden. Dat is veel, maar de stijging is aan het afvlakken, aldus de organisatie. Ook houden NVM-makelaars minder bezichtigingen per woning en ontvangen zij minder biedingen per huis.

Huizenzoekers maakten afgelopen maanden meer kans op succes volgens Lana Gerssen, de voorzitter van de NVM-vakgroep Wonen. Dat komt volgens haar ook doordat het aanbod vorig kwartaal veel groter is geworden. Eind december stonden net geen 26.000 huizen te koop bij een NVM-makelaar, ongeveer net zoveel als in het tweede en derde kwartaal. Daartegenover stonden in het vierde kwartaal ruim 43.000 verkopen, ongeveer een vijfde meer dan een jaar eerder. Dat komt volgens de NVM door de dalende hypotheekrente en de stijgende lonen. Ook hebben meer verhuurders een huurwoning te koop gezet.

Nieuwbouw

Verder meldt NVM dat het in 2024 beter ging met de nieuwbouw. Aangesloten makelaars hebben vorig jaar 32.000 nieuwbouwhuizen te koop gezet, het hoogste aantal sinds 2020. De gemiddelde prijs een nieuwbouwhuis is volgens de NVM al twee jaar stabiel rond de 470.000 euro, dankzij de focus op betaalbare bouw.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

12 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

13 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

13 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

16 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

16 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

17 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

17 uur geleden