Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huizenprijzen bereiken weer record, prijzen minder hard gestegen

Huizenprijzen bereiken weer record, prijzen minder hard gestegen

UTRECHT (ANP) - De huizenprijzen zijn in het derde kwartaal opnieuw gestegen, nadat die in het tweede kwartaal al een nieuw record hadden bereikt. Dit meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Afgelopen kwartaal kostte een bestaand huis op de krappe woningmarkt gemiddeld 473.000 euro, 12,3 procent meer vergeleken met het derde kwartaal van 2023.

Daarmee zijn de huizenprijzen wel minder hard gestegen dan in het tweede kwartaal het geval was. Toen kostte een woning nog 13,6 procent meer dan een jaar eerder, de grootste stijging in twee jaar. "Deze stabilisatie kan worden gezien als een gezonde ontwikkeling", stelt de NVM.

De prijsstijging was vorig kwartaal ook minder hoog vergeleken met het tweede kwartaal van dit jaar. In juli, augustus en september waren huizen gemiddeld 0,4 procent duurder dan in april, mei en juni. Deze "minieme" stijging lijkt een correctie te zijn op de grote prijsverandering van het kwartaal daarvoor, stelt de NVM. Toen werden huizen vergeleken met de drie maanden daarvoor ruim 7 procent duurder. De makelaarsvereniging benadrukt dat de zomer altijd een rustigere periode is op de huizenmarkt.

Verkoop

"De prijzen vliegen omhoog door de krappe markt, goede financierbaarheid, inkomensstijgingen en daarmee het vertrouwen van de consument", zei voorzitter van de NVM-vakgroep Wonen Lana Gerssen in juli.

Afgelopen kwartaal verkochten NVM-makelaars bijna 37.000 huizen, het hoogste aantal in bijna vier jaar. Vooral appartementen werden meer verkocht, bijna 19 procent vaker vergeleken met het derde kwartaal van vorig jaar. Dat komt volgens de makelaarsvereniging vooral omdat dit type huizen vaker te koop zijn gezet ten opzichte van andere soorten woningen. De stijging is over alle prijsklassen te zien en vooral bij de duurdere appartementen, constateert de NVM.

Kleiner aanbod

Ook zijn in het derde kwartaal 39.500 huizen te koop gezet, 15 procent meer dan in het derde kwartaal van vorig jaar. Eind september stonden in totaal ruim 25.500 woningen te koop, 10 procent minder dan een jaar eerder. Het kleinere aanbod kan volgens de NVM bijdragen aan de aanhoudende krapte op de markt en de druk op de prijzen.

De verkoopprijzen van nieuwbouwhuizen bleven afgelopen kwartaal stabiel op gemiddeld ongeveer 475.000 euro. De prijs per vierkante meter is wel gestegen, naar 4600 euro. Dit zou komen omdat er meer kleinere woningen zijn. "Je krijgt als koper dus minder vierkante meters voor het gespendeerde bedrag", beschrijft de NVM de situatie op de nieuwbouwmarkt.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

10 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

14 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

15 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

16 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

19 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

19 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

1 dag geleden