Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Huizenkopers zetten hypotheekrente langer vast'

'Huizenkopers zetten hypotheekrente langer vast'

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Meer huizenkopers kiezen voor een lange periode waarin hun hypotheekrente vaststaat. De toch al lage rentestanden daalden in 2019 verder en kopers van een woning wilden daar van profiteren. Drie op de vier huizenkopers zetten hun hypotheekrente voor een periode van twintig tot dertig jaar vast, meldt De Hypotheker.

Van alle huizenkopers koos vorig jaar 46 procent voor een rentevaste periode van twintig jaar, aldus de hypotheekadviseur. Vijf jaar geleden liet slechts een kwart van alle kopers de rente voor zo'n termijn vastzetten. Een rentevaste periode van dertig jaar had de voorkeur bij 24 procent van de huizenkopers, tegenover 9 procent drie jaar geleden.

Hoe langer je de rente over een hypotheek laat vastzetten, hoe hoger die doorgaans wordt. Maar door felle concurrentie tussen hypotheekverstrekkers worden de prijsverschillen voor verschillende termijnen steeds kleiner. Dit trekt veel huizenkopers over de streep om voor een langere periode met stabiele maandlasten te kiezen.

Meer uit Financieel

Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

20 minuten geleden
Onderzoek: bedrijven kwetsbaar voor uitval stroom en internet

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.

1 uur geleden
Hoop op renteverlaging jaagt techaandelen omhoog op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.

3 uur geleden
Rechtszaak rond vermeende omkoping door Damen in december verder

ZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.

7 uur geleden
AEX toont geen herstel, Prosus omlaag na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.

7 uur geleden
Zwitserse omroep SRG moet bezuinigen en schrapt 900 banen

ZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.

9 uur geleden
Wall Street begint hoger aan korte Thanksgivingweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.

9 uur geleden