'Huizenkopers zetten hypotheekrente langer vast'
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Meer huizenkopers kiezen voor een lange periode waarin hun hypotheekrente vaststaat. De toch al lage rentestanden daalden in 2019 verder en kopers van een woning wilden daar van profiteren. Drie op de vier huizenkopers zetten hun hypotheekrente voor een periode van twintig tot dertig jaar vast, meldt De Hypotheker.
Van alle huizenkopers koos vorig jaar 46 procent voor een rentevaste periode van twintig jaar, aldus de hypotheekadviseur. Vijf jaar geleden liet slechts een kwart van alle kopers de rente voor zo'n termijn vastzetten. Een rentevaste periode van dertig jaar had de voorkeur bij 24 procent van de huizenkopers, tegenover 9 procent drie jaar geleden.
Hoe langer je de rente over een hypotheek laat vastzetten, hoe hoger die doorgaans wordt. Maar door felle concurrentie tussen hypotheekverstrekkers worden de prijsverschillen voor verschillende termijnen steeds kleiner. Dit trekt veel huizenkopers over de streep om voor een langere periode met stabiele maandlasten te kiezen.
Meer uit Financieel
DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.
44 minuten geledenHANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
3 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
19 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
1 dag geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
1 dag geleden