‘Huizenkopers wijken vaker uit naar provincie’
AMSTERDAM (ANP) - Randstedelingen verhuizen steeds vaker naar de provincie en dan met name naar Overijssel, Groningen, Flevoland en Drenthe. De redenen daarvoor zijn de verzadigde woningmarkt in de grote steden en de sterk stijgende huizenprijzen in de omringende gemeenten, zo constateert hypotheekadviseur De Hypotheker. Ook zijn steeds meer kopers op zoek naar meer leefruimte door de coronacrisis, vult huizenverkoopwebsite Funda aan.
Het aantal hypotheekaanvragen steeg vorig jaar in Overijssel en Groningen met respectievelijk 37 en 35 procent, aldus De Hypotheker. In Flevoland en Drenthe steeg het aantal aanvragen ook met ruim 30 procent. Volgens de hypotheekadviseur is de kans, mede door de verhuisdrift van randstedelingen, groot dat ook in Overijssel, Flevoland, Drenthe en Groningen de huizenprijzen sneller zullen stijgen.
De groeiende populariteit van deze provincies wordt waarschijnlijk versneld door de coronacrisis, constateren zowel De Hypotheker als Funda. "Ook is het woon-werkverkeer een minder grote belemmering om een huis in de regio te kopen, nu thuiswerken naar verwachting ook ná de crisis gemakkelijker zal worden." Funda-topman Quintin Schevernels verwacht dat deze trend dit jaar verder doorzet.
Ondanks de krapte op de woningmarkt, verwachten kopers en verkopers dat de huizenmarkt in 2021 iets zal ontspannen, zo komt naar voren in de maandelijkse index van huizenverkoopwebsite Funda, zonder dat direct duidelijk wordt waar die verwachting op gebaseerd is. De geënquêteerden denken dat "de markt over een half jaar wat gunstiger is voor het kopen van een huis en wat ongunstiger voor het verkopen van een huis, dankzij meer aanbod en lagere huizenprijzen".
Funda verwacht dat starters in 2021 het flexibelst zijn in hun zoektocht naar een woning. Zij zijn het meest bereid om af te wijken van hun plan om hun kansen te vergroten, volgt uit de Funda-enquête. Starters zullen bijvoorbeeld sneller een aankoopmakelaar inschakelen of zoeken in een andere regio. Ook zullen ze eerder bereid zijn om hun budget te verhogen of hun woonwensen aan te passen. Dit komt overeen met de trend die Funda schetste in november dat kopers in de huidige markt steeds vaker concessies doen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
57 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
1 uur geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musks chatbot Grok genereert ongeveer 6700 afbeeldingen per uur van mensen die, zonder hun toestemming, door AI zijn uitgekleed. Dat blijkt uit onderzoek van een deepfake-onderzoeker. De vijf websites die daarna het meest worden gebruikt voor dergelijke verzoeken, genereren gemiddeld 79 beelden per uur.
2 uur geleden