Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

‘Huizenkopers wijken vaker uit naar provincie’

‘Huizenkopers wijken vaker uit naar provincie’

AMSTERDAM (ANP) - Randstedelingen verhuizen steeds vaker naar de provincie en dan met name naar Overijssel, Groningen, Flevoland en Drenthe. De redenen daarvoor zijn de verzadigde woningmarkt in de grote steden en de sterk stijgende huizenprijzen in de omringende gemeenten, zo constateert hypotheekadviseur De Hypotheker. Ook zijn steeds meer kopers op zoek naar meer leefruimte door de coronacrisis, vult huizenverkoopwebsite Funda aan.

Het aantal hypotheekaanvragen steeg vorig jaar in Overijssel en Groningen met respectievelijk 37 en 35 procent, aldus De Hypotheker. In Flevoland en Drenthe steeg het aantal aanvragen ook met ruim 30 procent. Volgens de hypotheekadviseur is de kans, mede door de verhuisdrift van randstedelingen, groot dat ook in Overijssel, Flevoland, Drenthe en Groningen de huizenprijzen sneller zullen stijgen.

De groeiende populariteit van deze provincies wordt waarschijnlijk versneld door de coronacrisis, constateren zowel De Hypotheker als Funda. "Ook is het woon-werkverkeer een minder grote belemmering om een huis in de regio te kopen, nu thuiswerken naar verwachting ook ná de crisis gemakkelijker zal worden." Funda-topman Quintin Schevernels verwacht dat deze trend dit jaar verder doorzet.

Ondanks de krapte op de woningmarkt, verwachten kopers en verkopers dat de huizenmarkt in 2021 iets zal ontspannen, zo komt naar voren in de maandelijkse index van huizenverkoopwebsite Funda, zonder dat direct duidelijk wordt waar die verwachting op gebaseerd is. De geënquêteerden denken dat "de markt over een half jaar wat gunstiger is voor het kopen van een huis en wat ongunstiger voor het verkopen van een huis, dankzij meer aanbod en lagere huizenprijzen".

Funda verwacht dat starters in 2021 het flexibelst zijn in hun zoektocht naar een woning. Zij zijn het meest bereid om af te wijken van hun plan om hun kansen te vergroten, volgt uit de Funda-enquête. Starters zullen bijvoorbeeld sneller een aankoopmakelaar inschakelen of zoeken in een andere regio. Ook zullen ze eerder bereid zijn om hun budget te verhogen of hun woonwensen aan te passen. Dit komt overeen met de trend die Funda schetste in november dat kopers in de huidige markt steeds vaker concessies doen.

Meer uit Financieel

VS 'teleurgesteld' over blokkeren verkoop bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.

1 uur geleden
Beleggers zetten AkzoNobel fors hoger na afwijzing overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.

3 uur geleden
Toezichthouder grijpt in bij energieleverancier Kikker

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.

4 uur geleden
Optimisme over AI-investeringen stuwt beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.

5 uur geleden
Moederbedrijf Temu boekt meer omzet, kampt wel met concurrentie

SHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.

6 uur geleden
Vicepresident ECB wil meer bankinvesteringen in cyberveiligheid

FRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.

9 uur geleden
Chemiemanager: herstel van toeleveringsketens duurt maanden

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.

9 uur geleden