
Huizenbouwers: veel minder nieuwbouwwoningen verkocht in januari
VOORBURG (ANP) - Het aantal nieuwbouwwoningen dat in januari werd verkocht lag met ruim 2500 veel lager dan normaal. Dat komt doordat er weinig locaties worden toegekend en er dus minder gebouwd kan worden, stelt brancheorganisatie WoningBouwersNL. De organisatie vindt de daling zorgelijk omdat daarmee "het woningmarktdrama steeds groter" wordt.
Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen lag vorige maand haast een derde lager dan in januari 2021. Ook ten opzichte van het langjarig gemiddelde over januari is het aantal laag, het ligt 18 procent onder dat gemiddelde. En dat terwijl de vraag naar nieuwbouwwoningen "extreem hoog" is. Vooral eengezinswoningen zijn volgens WoningBouwersNL gewild, "terwijl het aanbod juist historisch laag is".
De kleine uitgifte van bouwlocaties heeft ook te lijden onder het zogeheten Didam-arrest van de Hoge Raad, meent de brancheorganisatie. De hoogste rechters bepaalden dat overheden bij de verkoop van vastgoed en grond een toetsbare en onafhankelijke selectieprocedure moeten volgen. "Veel gemeenten grijpen dit aan om alle verkopen uit het verleden opnieuw onder de loep te nemen", stelt directeur Coen van Rooyen van WoningBouwersNL. "Dit leidt tot nog meer uitstel en vraagt echt om spoedige actie van de minister om het tekort niet nog verder te laten oplopen."
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Vier Israëlische bedrijven worden dit jaar niet toegelaten op de wapenbeurs in Rotterdam wegens zorgen over de veiligheid. Dat heeft directeur Hans Huigen van de Nederlandse Industrie voor Defensie en Veiligheid (NIDV) bevestigd na berichtgeving van de NOS. "We willen de beurs zo goed en ordentelijk mogelijk laten verlopen", aldus de directeur.
31 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Just Eat Takeaway gaat proeven doen met grondrobots die maaltijden aan de voordeur bezorgen. Daarvoor is de eigenaar van Thuisbezorgd.nl een samenwerking aangegaan met het Zwitserse robotbedrijf RIVR. De robot gaat in eerste instantie maaltijden bezorgen in het Zwitserse Zürich, maar dit moet later dit jaar ook in andere Europese steden worden geïntroduceerd.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in augustus verder toegenomen. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit vooral doordat de vraag in de industriesector van het eurogebied is aangetrokken, terwijl de dienstensector een kleine groeivertraging liet zien.
1 uur geledenDELFT (ANP) - Porseleinproducent Royal Delft, bekend van het Delfts blauw, heeft een financieel sterk eerste halfjaar achter de rug. Het bedrijf zag vooral een flinke groei in de onlineverkoop via de eigen webshop. Ook verkocht Royal Delft meer porselein en kristal van Royal Leerdam aan toeristen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De mogelijke verhuizing van Aegon naar de Verenigde Staten heeft gevolgen voor ongeveer 250 medewerkers van de verzekeraar, verklaart een woordvoerder van het bedrijf. Wat die gevolgen precies zijn, wordt nu onderzocht en daarbij wordt gesproken met alle betrokken partijen. De eventuele verhuizing heeft volgens de zegsman geen gevolgen voor de medewerkers van de vermogensbeheeractiviteiten van Aegon.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De zonnepanelen bij Schiphol die piloten verblinden vanwege weerkaatsing van zonlicht, worden tijdelijk verwijderd. De panelen krijgen een speciale folie die reflectie voorkomt en worden vervolgens teruggeplaatst, zodat het zonnepark veilig naast de luchthaven kan blijven bestaan. Dit melden Schiphol, de gemeente Haarlemmermeer en De Groene Energie Corridor (DGEC), de eigenaar van het zonnepark.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. De verzekeraar boekte in de eerste jaarhelft weer winst, na een verlies vorig jaar. Om aandeelhouders te belonen gaat Aegon ook meer eigen aandelen inkopen. Daarnaast is het bedrijf een onderzoek gestart naar een mogelijke verhuizing van het hoofdkantoor en de officiële vestigingsplaats van het concern naar de Verenigde Staten. De uitkomsten daarvan worden tijdens de beleggersdag op 10 december bekendgemaakt. Het aandeel steeg 6 procent.
3 uur geleden