Huizen op eiland in Tonga volledig verwoest
NUKU'ALOFA (ANP/RTR) - Op meerdere eilanden in Tonga is de schade na de vulkaanuitbarsting van afgelopen weekend enorm. Op het eiland Mango zijn volgens de regering alle huizen verwoest, op Fonoifua staan er nog twee overeind en ook op Nomuka is de schade aanzienlijk. De eilanden Atata, Mango en Fonoifua worden volledig ontruimd, meldt de regering van Tonga.
Het is voor het eerst sinds de uitbarsting dat de regering van de eilandenstaat van zich laat horen. De communicatievoorziening is nog niet goed, doordat een onderzeese kabel flink is beschadigd door de uitbarsting. Het repareren kan weken duren.
Het dodental na de natuurramp staat momenteel op vijf. Drie mensen kwamen om door de vulkaanuitbarsting en twee door de daaropvolgende tsunami. Het dodental kan nog oplopen.
De watervoorziening op meerdere eilanden is ernstig in gevaar gebracht, doordat overal as is neergedaald na de acht minuten durende uitbarsting. Veel drinkwater is besmet geraakt en niet meer veilig voor consumptie.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.
46 minuten geledenVALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.
47 minuten geledenKRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.
3 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.
3 uur geledenCHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.
3 uur geleden