Huiszoekingen bij Duitse klimaatorganisatie Letzte Generation
MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Politie en justitie hebben in Duitsland vijftien doorzoekingen gedaan in een onderzoek naar de klimaatorganisatie Letzte Generation (Laatste Generatie). Leden van de organisatie worden beschuldigd van het oprichten of steunen van een criminele organisatie.
De politie heeft met zo'n 170 politiemensen invallen gedaan in Hesse, Hamburg, Saksen-Anhalt, Saksen, Beieren, Berlijn en Sleeswijk-Holstein. Het onderzoek draait om de financiering van de organisatie. Daarvoor zijn zeven verdachten in beeld van 22 tot 38 jaar. Er zou ten minste 1,4 miljoen euro zijn opgehaald om nieuwe acties te organiseren die volgens de Duitse autoriteiten misdadig zijn.
Daarnaast zouden twee verdachten in april vorig jaar hebben geprobeerd een oliepijplijn te saboteren. De pijplijn die van het Italiaanse Triëst naar het Duitse Ingolstadt loopt, wordt als essentiële infrastructuur gezien. De website van de organisatie is ook uit de lucht gehaald.
Protestmarsen
Letzte Generation roept mensen op volgende week woensdag mee te doen aan protestmarsen door heel Duitsland. "We zijn hard geraakt door de huiszoekingen. Ze maken ons bang, maar daar mogen we niet in blijven hangen", aldus een woordvoerder van de actiegroep. De woordvoerder wierp de vraag op of Duitsland eerst door droogte en voedseltekorten moet worden getroffen "voor we begrijpen dat Letzte Generation zich hard maakt voor al onze levens en wij niets crimineels doen".
Letzte Generation probeert met acties voor elkaar te krijgen dat de Duitse regering beter klimaatbeleid voert om te zorgen dat de aarde met niet meer dan 1,5 graad opwarmt. De activisten hebben onder meer wegen geblokkeerd, zich vastgeplakt in musea en op de luchthavens van München en Berlijn en de top van een grote kerstboom gezaagd.
Meer uit Buitenland
HACHINOHE (ANP/AFP) - Het noorden van Japan is opgeschrikt door een aardbeving met een kracht van 6.7, meldt het Japanse meteorologische agentschap. Er was een tsunamiwaarschuwing van kracht, maar die werd later ingetrokken.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten bereiden zich voor om de komende weken meer olietankers in beslag te nemen voor de kust van Venezuela. Dat meldt persbureau Reuters op basis van zes bronnen. Een vermindering of stopzetting van de Venezolaanse olie-export zou de financiën van het Zuid-Amerikaanse land onder druk zetten. Olie is de belangrijkste bron van inkomsten voor de regering van president Nicolás Maduro.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - De Thaise premier Anutin Charnvirakul, die pas drie maanden in functie is, heeft het parlement ontbonden. Dit blijkt uit een koninklijk decreet, dat de weg vrijmaakt voor algemene verkiezingen.
1 uur geledenBALTIMORE (ANP/RTR) - Kilmar Abrego Garcia is weer op vrije voeten, nadat een rechter in de Amerikaanse staat Maryland eerder op donderdag zijn vrijlating had bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Drie maanden na de dodelijke aanval op de uiterst rechtse activist en Trump-aanhanger Charlie Kirk is de verdachte Tyler Robinson voor het eerst persoonlijk voor de rechter verschenen. Ook de vader, moeder en broer van Robinson waren aanwezig in de rechtbank in Provo in de Amerikaanse staat Utah.
9 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Venezolaanse parlement heeft unaniem ingestemd met het intrekken van een wet, waardoor het land zich kan terugtrekken uit het Internationaal Strafhof. De wet bekrachtigde het Statuut van Rome, waarmee het strafhof werd opgericht. Door die wet in te trekken hoeft het land de rechtsbevoegdheid van het hof niet meer te erkennen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Volgens een zegsvrouw is de Amerikaanse president Donald Trump extreem gefrustreerd over de Oekraïense en Russische regering, omdat het deze strijdende partijen niet lukt tot een bestand te komen. Inmiddels is Trump op de hoogte van de Oekraïense reactie op de Amerikaanse vredesvoorstellen, aldus de woordvoerster.
11 uur geleden