Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huiszoekingen bij Duitse klimaatorganisatie Letzte Generation

Huiszoekingen bij Duitse klimaatorganisatie Letzte Generation

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Politie en justitie hebben in Duitsland vijftien doorzoekingen gedaan in een onderzoek naar de klimaatorganisatie Letzte Generation (Laatste Generatie). Leden van de organisatie worden beschuldigd van het oprichten of steunen van een criminele organisatie.

De politie heeft met zo'n 170 politiemensen invallen gedaan in Hesse, Hamburg, Saksen-Anhalt, Saksen, Beieren, Berlijn en Sleeswijk-Holstein. Het onderzoek draait om de financiering van de organisatie. Daarvoor zijn zeven verdachten in beeld van 22 tot 38 jaar. Er zou ten minste 1,4 miljoen euro zijn opgehaald om nieuwe acties te organiseren die volgens de Duitse autoriteiten misdadig zijn.

Daarnaast zouden twee verdachten in april vorig jaar hebben geprobeerd een oliepijplijn te saboteren. De pijplijn die van het Italiaanse Triëst naar het Duitse Ingolstadt loopt, wordt als essentiële infrastructuur gezien. De website van de organisatie is ook uit de lucht gehaald.

Protestmarsen

Letzte Generation roept mensen op volgende week woensdag mee te doen aan protestmarsen door heel Duitsland. "We zijn hard geraakt door de huiszoekingen. Ze maken ons bang, maar daar mogen we niet in blijven hangen", aldus een woordvoerder van de actiegroep. De woordvoerder wierp de vraag op of Duitsland eerst door droogte en voedseltekorten moet worden getroffen "voor we begrijpen dat Letzte Generation zich hard maakt voor al onze levens en wij niets crimineels doen".

Letzte Generation probeert met acties voor elkaar te krijgen dat de Duitse regering beter klimaatbeleid voert om te zorgen dat de aarde met niet meer dan 1,5 graad opwarmt. De activisten hebben onder meer wegen geblokkeerd, zich vastgeplakt in musea en op de luchthavens van München en Berlijn en de top van een grote kerstboom gezaagd.

Meer uit Buitenland

Rutte: NAVO-landen moeten Groenland samen beschermen

ZAGREB (ANP) - De NAVO moet gezamenlijk zorgen dat Groenland en het poolgebied veilig zijn tegen rivalen als Rusland en China, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Daarover zijn de NAVO-landen, inclusief de Verenigde Staten, het volgens hem eens. De VS hebben de afgelopen tijd meermaals gedreigd het eiland van NAVO-bondgenoot Denemarken af te pakken om het beter te beschermen.

24 minuten geleden
Eurocommissaris Defensie: inname Groenland door VS is einde NAVO

SALEN (ANP/RTR) - Als de VS met geweld Groenland innemen, betekent dat het einde van de NAVO. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag in Zweden gezegd. EU-lidstaten zijn daarnaast verplicht Denemarken te hulp te schieten als het land te maken krijgt met Amerikaanse agressie, zei hij verder. Groenland maakt deel uit van Denemarken.

29 minuten geleden
EU overweegt strengere sancties tegen Iran

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie kijkt of het mogelijk is om extra sancties in te stellen tegen Iran, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. "We staan ​​klaar om nieuwe, strengere sancties voor te stellen naar aanleiding van het gewelddadige optreden tegen demonstranten", aldus de zegsman.

1 uur geleden
Regering Venezuela kondigt vrijlating van 116 gevangenen aan

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt nog eens 116 gevangenen vrij te laten. De organisatie Foro Penal meldde eerder maandag 24 nieuwe vrijlatingen, waaronder die van twee Italianen.

1 uur geleden
Bareigenaar Zwitserland blijft vastzitten na dodelijke brand

CRANS-MONTANA (ANP) - De mede-eigenaar van de door een dodelijke brand getroffen bar in Zwitserland blijft vastzitten. Een Zwitserse rechtbank keurde zijn voorarrest goed, berichten media als Blick en SRF.

1 uur geleden
Paus Leo ontmoet Nobelprijswinnares Machado

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft maandag de Venezolaanse oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado ontmoet, meldt het Vaticaan. Het was tot nu toe niet duidelijk waar Machado zich bevond nadat ze in december in het geheim van Venezuela naar Noorwegen was gereisd om de vredesprijs in ontvangst te nemen. Het is niet bekend waarover ze met de paus heeft gesproken.

2 uur geleden
Louvre weer noodgedwongen dicht vanwege staking

PARIJS (ANP) - Het Louvre blijft maandag gesloten vanwege een personeelsstaking. Eerder op de dag meldde het beroemde Parijse museum nog wellicht gedeeltelijk te openen.

2 uur geleden