
Huiszoeking Jair Bolsonaro om vervalste vaccinatiegegevens
BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse politie heeft woensdagochtend het huis van oud-president Jair Bolsonaro doorzocht, bevestigt Bolsonaro. De politie onderzoekt een groep die vervalste vaccinatiegegevens zou hebben ingevoerd in de systemen van het ministerie van Volksgezondheid.
Met de valse gegevens zouden coronamaatregelen omzeild kunnen worden. In totaal zijn zestien huizen doorzocht. Ook zijn er arrestaties verricht. In ieder geval is een medewerker van Bolsonaro opgepakt.
Bolsonaro reageerde verrast op de huiszoeking. "Wat mij betreft is er niets vervalst. Ik heb het vaccin niet genomen, punt", aldus de radicaal-rechtse oud-president. Bolsonaro verzette zich tegen veel coronamaatregelen die bijvoorbeeld door deelstaten van Brazilië werden ingevoerd en noemde het virus herhaaldelijk een "griepje".
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant in Brazilië moet zich melden bij het Braziliaanse ministerie van Buitenlandse Zaken om uitleg te geven over de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president Donald Trump noemde de vervolging van de rechts-populistische oud-president Jair Bolsonaro een heksenjacht. De Amerikaanse ambassade had het daarna ook over een "politieke vervolging".
1 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Hamas zegt bereid te zijn tien gijzelaars vrij te laten bij een staakt-het-vuren met Israël. Volgens de Palestijnse militante beweging verlopen de onderhandelingen momenteel moeizaam en zou dat komen door Israëlische "koppigheid".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties opgelegd aan Francesca Albanese, de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken ,Marco Rubio, schrijft op X dat zij daarmee gestraft wordt voor haar "onwettige en schandalige pogingen" om Israëlische en Amerikaanse functionarissen en individuen te laten vervolgen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een Zuid-Koreaanse rechtbank heeft opnieuw een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de afgezette president Yoon Suk-yeol wegens de militaire noodtoestand van december, bericht persbureau Yonhap. De politicus zat eerder bijna twee maanden vast in verband met het onderzoek naar de noodtoestand die hij uitriep.
3 uur geledenLOS GATOS (ANP) - De hitserie Queer Eye van Netflix stopt na tien seizoenen. Deadline meldt dat de laatste reeks binnenkort op de streamingdienst te zien is.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische legerleider Eyal Zamir zijn in de Gazastrook nu de "juiste omstandigheden" gecreëerd voor een deal met Hamas. Hij stelt dat die Palestijnse militante beweging nu dusdanig verzwakt is dat er gepraat kan worden over een overeenkomst over de vrijlating van de gijzelaars.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Hof voor de Rechten van de Mens gaat de verkiezingsuitsluiting van Marine Le Pen niet terugdraaien. De Franse rechts-nationalistische politica werd eerder dit jaar veroordeeld voor het sjoemelen met EU-geld en lijkt daardoor niet te kunnen meedoen aan de volgende presidentsverkiezingen. Het hoger beroep in die zaak loopt nog, maar Le Pen hoopte dat het Europese hof in de tussentijd de verkiezingsuitsluiting zou schrappen.
5 uur geleden