Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisvoorzitter VS wil Taiwan blijven steunen voor vrijheid

Huisvoorzitter VS wil Taiwan blijven steunen voor vrijheid

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy heeft woensdag ondanks Chinese verontwaardiging de Taiwanese leider Tsai Ing-wen ontmoet in Californië. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden hoopt te kunnen blijven samenwerken met de eilandstaat om vrijheid, democratie, vrede en stabiliteit te kunnen bevorderen.

Beijing heeft van tevoren aangegeven dat de VS en Taiwan met vuur spelen en dat het "stevig" zal reageren op de bijeenkomst. McCarthy en Tsai trokken zich daar niets van aan en zetten hun bijeenkomst door. McCarthy noemde Tsai "een goede vriend van Amerika". De Taiwanese president dankte hem voor de warme ontvangst.

Tsai is officieel op doorreis door de Verenigde Staten, na een bezoek aan Guatemala en Belize. Volgens Washington is het niet ongewoon dat een Taiwanese leider de Verenigde Staten aandoet, maar dat zij zo'n prominente figuur ontmoet is wel bijzonder. Het is de hoogste politicus die een Taiwanese leider ziet op Amerikaanse bodem sinds 1979, het jaar dat de VS besloten om niet Taipei maar Beijing te erkennen als het enige China.

Tsai sprak afgelopen zomer nog wel met McCarthy's voorganger Nancy Pelosi, die naar Taiwan reisde. China stuurde toen als reactie tientallen gevechtsvliegtuigen en oorlogsschepen richting het eiland voor grootschalige militaire oefeningen.

Meer uit Buitenland

Duitse Holocaustoverlevende Margot Friedländer (103) dood

BERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.

16 minuten geleden
India: nieuwe Pakistaanse droneaanvallen op Kasjmir

JAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.

1 uur geleden
Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

2 uur geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

2 uur geleden
Afrikaanse natuurorganisatie geeft mensenrechtenschendingen toe

LONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.

2 uur geleden
Kremlin reageert niet op plannen voor tribunaal Russische inval

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.

4 uur geleden
Noord-Europees defensieverbond nodigt voortaan Oekraïne uit

OSLO (ANP) - Nederland en negen andere Noord-Europese landen nodigen voortaan Oekraïne uit voor vergaderingen van hun militaire verbond. Ook mag Oekraïne in het vervolg meedoen met hun militaire oefeningen en gaan ze van elkaar leren, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.

5 uur geleden