Huisvoorzitter VS wil Taiwan blijven steunen voor vrijheid
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse toppoliticus Kevin McCarthy heeft woensdag ondanks Chinese verontwaardiging de Taiwanese leider Tsai Ing-wen ontmoet in Californië. De voorzitter van het Huis van Afgevaardigden hoopt te kunnen blijven samenwerken met de eilandstaat om vrijheid, democratie, vrede en stabiliteit te kunnen bevorderen.
Beijing heeft van tevoren aangegeven dat de VS en Taiwan met vuur spelen en dat het "stevig" zal reageren op de bijeenkomst. McCarthy en Tsai trokken zich daar niets van aan en zetten hun bijeenkomst door. McCarthy noemde Tsai "een goede vriend van Amerika". De Taiwanese president dankte hem voor de warme ontvangst.
Tsai is officieel op doorreis door de Verenigde Staten, na een bezoek aan Guatemala en Belize. Volgens Washington is het niet ongewoon dat een Taiwanese leider de Verenigde Staten aandoet, maar dat zij zo'n prominente figuur ontmoet is wel bijzonder. Het is de hoogste politicus die een Taiwanese leider ziet op Amerikaanse bodem sinds 1979, het jaar dat de VS besloten om niet Taipei maar Beijing te erkennen als het enige China.
Tsai sprak afgelopen zomer nog wel met McCarthy's voorganger Nancy Pelosi, die naar Taiwan reisde. China stuurde toen als reactie tientallen gevechtsvliegtuigen en oorlogsschepen richting het eiland voor grootschalige militaire oefeningen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland brengt de wereld veertig jaar na de ramp met de kerncentrale van Tsjernobyl weer op de rand van een nieuwe ramp, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Russische drones bedreigen volgens hem de centrale. "De wereld mag dit nucleaire terrorisme niet laten voortduren en de beste manier is door Rusland te dwingen om te stoppen met de roekeloze aanvallen."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.
4 uur geledenCAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.
6 uur geleden