Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huismus en koolmees strijden om eerste plaats

Huismus en koolmees strijden om eerste plaats

ZEIST (ANP) - De huismus en de koolmees zijn al enkele jaren de vogels die het meest worden geteld in de Nederlandse wintertuin. Zondag is de laatste dag van de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling, waaraan dit weekeinde meer dan 100.000 mensen meedoen. Maandag is bekend of de mus of de mees dit jaar de eerste plaats bezet. Vogels tellen was nog nooit zo populair als nu tijdens de coronacrisis, merkt Vogelbescherming Nederland, die de telling organiseert.

In de top 10 van veelvoorkomende vogels in de tuin staan onder andere ook de merel, de houtduif en de Turkse tortel. Vogelbescherming Nederland denkt dat de grote bonte specht dit jaar de top kan binnendringen, want daar gaat het heel goed mee. Ook de exotische halsbandparkiet duikt vooral in de Randstad steeds vaker op. Het knalgroene diertje uit veel warmere streken hoort niet in Nederland thuis, maar weet zich goed in een kouder klimaat te redden. De eerste halsbandparkieten in Nederland ontsnapten waarschijnlijk uit een kooi.

De tuinvogeltelling is de oudste en grootste burgernatuurtelling in Nederland. Al sinds 2001 tellen deelnemers in het laatste weekend van januari een half uurtje hoeveel vogels ze in hun tuin of op hun balkon zien. Op internet van de Vogelbescherming Nederland zijn afbeeldingen van tal van vogels te vinden, zodat de dieren makkelijker te herkennen zijn.

Meer uit Binnenland

Bikker: CU steunt Belastingplan niet zonder wijzigingen

DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".

1 uur geleden
Topvrouw ProRail: weinig camerabeelden van sabotageacties

HILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.

5 uur geleden
Karremans doet aangifte tegen brandstichters langs snelwegen

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.

6 uur geleden
Buis gevonden op spoor Teuge, ProRail gaat uit van sabotageactie

TEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.

7 uur geleden
Dinsdagavond staaf van spoor gehaald tussen Holten en Rijssen

RIJSSEN (ANP) - Van het treinspoor tussen Holten en Rijssen is dinsdagavond een metalen staaf verwijderd. Dat bevestigt een woordvoerder van NS nadat een ANP-fotograaf daar beelden van maakte. Iets na 17.00 uur ontstond een overwegstoring in het Overijsselse Rijssen. Inmiddels rijden de treinen op het traject weer.

11 uur geleden
Dwangsommen voor trage asielbesluiten kosten IND 106 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is dit jaar 106 miljoen euro kwijt aan dwangsommen voor het te traag afhandelen van asielverzoeken. Die verwachting van het kabinet valt te lezen in de miljoenennota. Waarschijnlijk is dit het laatste jaar dat zoveel geld naar dwangsommen gaat. Een voorstel om deze dwangsommen af te schaffen wordt namelijk binnenkort behandeld door de Eerste Kamer en kan waarschijnlijk rekenen op een meerderheid.

13 uur geleden
Kabinet schetst scenario's box 3, kosten schatkist tot 20 miljard

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de Tweede Kamer vier verschillende scenario's voorgelegd voor de toekomst van de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). De nadelige gevolgen voor de schatkist in de jaren tot en met 2035 kunnen, afhankelijk van de gekozen richting, oplopen tot bijna 20 miljard euro.

13 uur geleden