Huismus en koolmees strijden om eerste plaats
ZEIST (ANP) - De huismus en de koolmees zijn al enkele jaren de vogels die het meest worden geteld in de Nederlandse wintertuin. Zondag is de laatste dag van de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling, waaraan dit weekeinde meer dan 100.000 mensen meedoen. Maandag is bekend of de mus of de mees dit jaar de eerste plaats bezet. Vogels tellen was nog nooit zo populair als nu tijdens de coronacrisis, merkt Vogelbescherming Nederland, die de telling organiseert.
In de top 10 van veelvoorkomende vogels in de tuin staan onder andere ook de merel, de houtduif en de Turkse tortel. Vogelbescherming Nederland denkt dat de grote bonte specht dit jaar de top kan binnendringen, want daar gaat het heel goed mee. Ook de exotische halsbandparkiet duikt vooral in de Randstad steeds vaker op. Het knalgroene diertje uit veel warmere streken hoort niet in Nederland thuis, maar weet zich goed in een kouder klimaat te redden. De eerste halsbandparkieten in Nederland ontsnapten waarschijnlijk uit een kooi.
De tuinvogeltelling is de oudste en grootste burgernatuurtelling in Nederland. Al sinds 2001 tellen deelnemers in het laatste weekend van januari een half uurtje hoeveel vogels ze in hun tuin of op hun balkon zien. Op internet van de Vogelbescherming Nederland zijn afbeeldingen van tal van vogels te vinden, zodat de dieren makkelijker te herkennen zijn.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."
55 minuten geledenWEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.
59 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.
1 uur geledenSCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS ziet volgend jaar opnieuw af van deelname aan het Eurovisie Songfestival. De omroep ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.
3 uur geleden