Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huismus en koolmees strijden om eerste plaats

Huismus en koolmees strijden om eerste plaats

ZEIST (ANP) - De huismus en de koolmees zijn al enkele jaren de vogels die het meest worden geteld in de Nederlandse wintertuin. Zondag is de laatste dag van de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling, waaraan dit weekeinde meer dan 100.000 mensen meedoen. Maandag is bekend of de mus of de mees dit jaar de eerste plaats bezet. Vogels tellen was nog nooit zo populair als nu tijdens de coronacrisis, merkt Vogelbescherming Nederland, die de telling organiseert.

In de top 10 van veelvoorkomende vogels in de tuin staan onder andere ook de merel, de houtduif en de Turkse tortel. Vogelbescherming Nederland denkt dat de grote bonte specht dit jaar de top kan binnendringen, want daar gaat het heel goed mee. Ook de exotische halsbandparkiet duikt vooral in de Randstad steeds vaker op. Het knalgroene diertje uit veel warmere streken hoort niet in Nederland thuis, maar weet zich goed in een kouder klimaat te redden. De eerste halsbandparkieten in Nederland ontsnapten waarschijnlijk uit een kooi.

De tuinvogeltelling is de oudste en grootste burgernatuurtelling in Nederland. Al sinds 2001 tellen deelnemers in het laatste weekend van januari een half uurtje hoeveel vogels ze in hun tuin of op hun balkon zien. Op internet van de Vogelbescherming Nederland zijn afbeeldingen van tal van vogels te vinden, zodat de dieren makkelijker te herkennen zijn.

Meer uit Binnenland

Vanaf zaterdag al handhaving verbod vrachtverkeer Merwedebrug

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat gaat eerder handhaven op het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug. Camera's die het mogelijk maken overtreders te identificeren, worden dit weekend opgehangen en meteen in gebruik genomen. Eerder zou handhaving pas op maandag van start gaan.

12 minuten geleden
Première & JULIET toch uitgesteld door waterschade Beatrixtheater

UTRECHT (ANP) - De première van de nieuwe musical & JULIET wordt toch uitgesteld. De voorstelling zou vanaf begin september in het Beatrix Theater in Utrecht te zien zijn, maar de herstelwerkzaamheden na de grote waterschade in het theater duren langer dan gepland, meldt Stage Entertainment Nederland. De eerste try-out staat nu gepland op 24 september, de première is verplaatst naar 7 oktober.

29 minuten geleden
Bruls: fatale schietpartij 18-jarige geen willekeurig geweld

NIJMEGEN (ANP) - De schietpartij in Nijmegen waarbij eerder deze week een 18-jarige jongeman werd doodgeschoten, was "geen willekeurig geweld", zegt de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls tegen het ANP. Er is volgens hem het nodige aan voorafgegaan: "Er is geen Nijmegenaar zomaar gaan schieten." Verdere details wilde hij niet geven.

1 uur geleden
Ook laatste feestnacht veiligheidsmaatregelen Hunnerpark Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Ook de laatste avond en nacht blijven er extra veiligheidsmaatregelen gelden voor Matrixx at the Park in het Nijmeegse Hunnerpark. Dat meldt de gemeente Nijmegen vrijdag. De politie mag daardoor preventief blijven fouilleren. Op donderdagavond werden er negen slag- en steekwapens ingenomen bij fouilleeracties.

2 uur geleden
IJsstadion Thialf getroffen door cyberaanval

HEERENVEEN (ANP) - IJsstadion Thialf in het Friese Heerenveen is onlangs getroffen door een cyberaanval. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van RTL Nieuws. Volgens haar is de impact van de aanval "nihil".

2 uur geleden
Advocaat: OM in beroep in zaak doodrijden Tamar uit Marken

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) gaat in hoger beroep in de rechtszaak over de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken, meldt advocaat Sébas Diekstra vrijdag. Daarover zijn de nabestaanden van het meisje "voorzichtig opgelucht", zegt hij. Vorige week werd de 33-jarige Jamal T. uit Duitsland vrijgesproken in de zaak.

3 uur geleden
Holleeder vanuit Vught naar andere gevangenis gebracht

VUGHT (ANP) - Willem Holleeder zit niet meer gevangen in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij is vrijdagochtend overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis in Krimpen aan den IJssel. Zijn advocaat Chaimae Ihataren heeft dat bevestigd na een bericht van RTL Boulevard.

4 uur geleden