Huismus en koolmees strijden om eerste plaats
ZEIST (ANP) - De huismus en de koolmees zijn al enkele jaren de vogels die het meest worden geteld in de Nederlandse wintertuin. Zondag is de laatste dag van de jaarlijkse Nationale Tuinvogeltelling, waaraan dit weekeinde meer dan 100.000 mensen meedoen. Maandag is bekend of de mus of de mees dit jaar de eerste plaats bezet. Vogels tellen was nog nooit zo populair als nu tijdens de coronacrisis, merkt Vogelbescherming Nederland, die de telling organiseert.
In de top 10 van veelvoorkomende vogels in de tuin staan onder andere ook de merel, de houtduif en de Turkse tortel. Vogelbescherming Nederland denkt dat de grote bonte specht dit jaar de top kan binnendringen, want daar gaat het heel goed mee. Ook de exotische halsbandparkiet duikt vooral in de Randstad steeds vaker op. Het knalgroene diertje uit veel warmere streken hoort niet in Nederland thuis, maar weet zich goed in een kouder klimaat te redden. De eerste halsbandparkieten in Nederland ontsnapten waarschijnlijk uit een kooi.
De tuinvogeltelling is de oudste en grootste burgernatuurtelling in Nederland. Al sinds 2001 tellen deelnemers in het laatste weekend van januari een half uurtje hoeveel vogels ze in hun tuin of op hun balkon zien. Op internet van de Vogelbescherming Nederland zijn afbeeldingen van tal van vogels te vinden, zodat de dieren makkelijker te herkennen zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Degene die ervan wordt verdacht zaterdagavond drie mannen te hebben gestoken bij station Amsterdam Centraal, is een 43-jarige man en hij komt uit Naarden. De drie raakten gewond en twee van hen moesten kort voor behandeling naar het ziekenhuis. De verdachte raakte ook gewond en ligt zondag als enige nog in het ziekenhuis, aldus de politie.
3 uur geledenDEVENTER (ANP) - Aan de Brink in de binnenstad van Deventer is zondagochtend brand uitgebroken. Wegens de rookontwikkeling werd een NL-Alert verstuurd, maar die is inmiddels ingetrokken. De brand ontstond tussen de verdiepingsvloer, tussen de begane grond en de eerste etage van een pand. Het gaat om een loze ruimte van ongeveer een meter hoog.
4 uur geledenGRAVE (ANP) - In het Brabantse Grave is zaterdagmiddag een 39-jarige man uit Ysselsteyn (Limburg) ernstig gewond geraakt doordat hij werd gestoken met een mes, meldt de politie zondag. Dat gebeurde na een aanrijding. De dader is nog voortvluchtig.
5 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De Markerwaarddijk (N307) is weer open nadat de gehele dijk tussen Lelystad en Enkhuizen in de nacht van zaterdag op zondag werd gesloten in verband met een dodelijke aanrijding. Dat blijkt uit de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat en de ANWB.
7 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Zeker drie mensen zijn zaterdagavond laat om het leven gekomen door een aanrijding tussen twee auto's op de dijk tussen Lelystad en Enkhuizen. De politie meldt dat de Markerwaarddijk (N307) voorlopig dicht is.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier activisten van Extinction Rebellion (XR) die zaterdagmiddag de A12 in Den Haag blokkeerden, zitten nog vast. Dat heeft een woordvoerder van de politie zaterdagavond laten weten. In totaal werden 53 activisten aangehouden.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Net buiten station Amsterdam Centraal zijn zaterdagavond drie mannen neergestoken. Ze zijn gewond geraakt. Twee van hen werden naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is niet bekend, maar volgens de politie zijn ze niet in levensgevaar. Het derde slachtoffer werd ter plaatse gecontroleerd en hoefde niet met een ambulance mee.
18 uur geleden