Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huismerken stoppen meer volkoren in hapklare maaltijden

Huismerken stoppen meer volkoren in hapklare maaltijden

DEN HAAG (ANP) - In kant-en-klare maaltijden zijn steeds vaker volkorengranen verwerkt, concludeert de Consumentenbond. "In een jaar tijd is het aantal kant-en-klaarmaaltijden met volkorengranen meer dan verdubbeld", aldus de organisatie op basis van eigen onderzoek naar 400 kant-en-klaarmaaltijden met pasta, noedels, rijst of couscous. Vooral makers van huismerken stoppen er vaker volkoren in, de Lidl voorop.

"In 2023 bevatten slechts 21 van die maaltijden volkorengranen, nu zijn dat er 52." De bond heeft de beweegredenen van de producenten niet onderzocht, maar denkt dat het een en ander mede het gevolg kan zijn van eerder onderzoek dat ze presenteerde. Er is natuurlijk ook het Preventieakkoord, waarin de overheid met tientallen partijen plannen maakte om de bevolking gezonder te laten leven.

De Consumentenbond is erg blij met deze vooruitgang. Volkorengranen zijn belangrijk omdat ze veel meer vezels en vitamines en mineralen bevatten dan witte granen, benadrukt de klantenclub. "Helaas merken we bij de A-merken in ons onderzoek nog veel te weinig ambitie. Sommige fabrikanten zeggen dat volkorenproducten niet in de smaak zouden vallen bij consumenten", zegt de bond. "Maar panelonderzoek van eind 2023 laat iets anders zien. Slechts 5 procent van de deelnemers gaf aan voorkeur te hebben voor witte granen."

Meer uit Gezond

WHO: geen nieuwe verdachte gevallen op Hondius na hanta-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Op het cruiseschip m/v Hondius zijn onderweg naar Nederland vooralsnog geen nieuwe mogelijke gevallen van hanta gemeld. Dat liet topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) weten na contact met de kapitein van het vaartuig.

52 minuten geleden
RIVM: passagiers 2e en 3e repatriëringsvlucht Hondius negatief

BILTHOVEN (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip Hondius die eerder deze week op de tweede en derde repatriëringsvlucht naar Eindhoven zaten, zijn negatief getest op het hantavirus. Bij aankomst zijn monsters afgenomen, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 dag geleden
WHO-directeur: werk nog niet klaar na evacuatie Hondius

GENÈVE (ANP/AFP) - De evacuatie van het cruiseschip Hondius na de dodelijke uitbraak van het hantavirus is afgerond, maar "ons werk is nog niet klaar", benadrukt de directeur van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus.

2 dagen geleden
Vereniging scheepsartsen: sneller mondkapjes op aan boord

DEN HAAG (ANP) - De uitbraak van het hantavirus op de Hondius is geen reden om het ziekteprotocol op schepen aan te scherpen, maar het zou wel goed zijn om aan boord sneller mondkapjes te gebruiken bij vermoedens van luchtweginfecties bij opvarenden. Dat zegt Arend Jansen, voorzitter van het Nederlands Medisch Nautisch Genootschap, de vereniging van haven- en scheepsartsen.

2 dagen geleden
Akkoord over aanpak geneesmiddelentekort EU

BRUSSEL (ANP/DPA) - Het Europees Parlement en de lidstaten zijn tot een akkoord gekomen over de productie van essentiële geneesmiddelen. De nieuwe regels moeten het makkelijker maken om productie van medicijnen in Europa met overheidsgeld te ondersteunen.

3 dagen geleden
Biotechbedrijf MimeCure haalt 3 miljoen euro op voor longmedicijn

EELDE (ANP) - Het Nederlandse biotechbedrijf MimeCure heeft een investering van 3 miljoen euro opgehaald. Met het geld wil het bedrijf de ontwikkeling van een nieuw geneesmiddel tegen chronische longziekten versnellen. De investeringsronde werd geleid door investeringsmaatschappij Addington Investment Group en ondersteund door mede-investeerder Apsara Investments.

3 dagen geleden
Brussel herhaalt: 'laag' risico hantavirus voor Europese burgers

BRUSSEL (ANP) - Het risico voor de gezondheid van Europese burgers door het hantavirus is laag, herhaalt een woordvoerder van de Europese Commissie. Dat stelt de Commissie maandag na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

4 dagen geleden