Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huishoudens in Culemborg hebben weer gas

Huishoudens in Culemborg hebben weer gas

CULEMBORG (ANP) - Alle huishoudens in Culemborg hebben woensdagnacht weer gas, zegt netbeheerder Liander. Tijdens werkzaamheden aan de Parallelweg-West ontstond woensdagmiddag een groot gaslek. 3400 huishoudens en honderden bedrijven zaten daardoor de hele dag zonder gas en konden bijvoorbeeld niet verwarmen of koken.

Liander zegt ook bezig te zijn om woensdagavond bedrijven weer aan te sluiten. Bedrijven die dicht zijn, worden pas donderdagochtend aangesloten, aldus Liander.

Behalve Culemborg had ook de buurtschap Goilberdingen last van de storing. In het getroffen gebied zijn naast huishoudens en bedrijven ook meerdere zorginstellingen gevestigd. Veiligheidsregio Gelderland-Zuid meldde eerder al dat een monteur van Liander bij de instellingen langs zou gaan om ze weer aan te sluiten.

Meer uit Binnenland

Yeşilgöz staat welwillend tegenover extra bijdrage marinemissie

BRUSSEL (ANP) - Een harde toezegging om als Nederland extra bij te dragen aan de EU-marinemissie Aspides kan defensieminister Dilan Yeşilgöz niet doen. Ze zal "welwillend" kijken naar de oproep van EU-buitenlandchef Kaja Kallas om extra schepen ter beschikking te stellen voor Aspides. Dat zei Yeşilgöz bij aankomst in Brussel, waar de EU-ministers van Defensie bijeenkomen.

31 minuten geleden
Dolle Mina's eisen in Den Haag dat abortus uit strafrecht gaat

DEN HAAG (ANP) - Voor de Tweede Kamer in Den Haag zijn maandagochtend zo'n vijftig Dolle Mina's samengekomen voor een protest. De actievoerders eisen dat abortus uit het Wetboek van Strafrecht wordt gehaald.

44 minuten geleden
Verdachte schietincident NDSM-kade maandag voorgeleid

AMSTERDAM (ANP) - De verdachte die vastzit voor het schietincident op de NDSM-kade in Amsterdam, waarbij een man om het leven kwam, wordt maandag voorgeleid voor de rechter-commissaris. Dat laat een politiewoordvoerder desgevraagd weten. Hij zit nog in beperkingen en mag alleen contact hebben met zijn advocaat.

57 minuten geleden
Schrijvers en journalisten dinsdag in actie tegen Facebook

AMSTERDAM (ANP) - Schrijvers en journalisten komen dinsdag voor het hoofdkantoor van Facebook Nederland in Amsterdam in actie tegen het trainen van AI-taalmodellen met hun werk. De actie valt voor de start van de Kinderboekenweek, die woensdag begint.

2 uur geleden
DNB ziet 20 procent meer tankbeurten over de grens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.

4 uur geleden
Israël trekt status Nederlandse diplomaten in om importverbod

RAMALLAH (ANP) - Israël heeft de diplomatieke status van Nederlandse ambassademedewerkers in Ramallah ingetrokken. Om hoeveel mensen het gaat, wat hun functies zijn en wat voor gevolgen deze stap heeft, is nog niet bekend.

14 uur geleden
Marineschip Evertsen vertrokken, kan naar Straat van Hormuz

DEN HELDER (ANP) - Vanuit Den Helder is het marineschip Zr.Ms. Evertsen zondagmiddag voor ruim drie maanden vertrokken naar het Midden-Oosten. Het luchtverdedigings- en commandofregat vaart de komende weken richting de Middellandse Zee en kan worden ingezet in de Straat van Hormuz, meldt Defensie.

14 uur geleden