Huishoudens gooien dagelijks wereldwijd miljard maaltijden weg
DEN HAAG (ANP/AFP) - Huishoudens gooiden in 2022 wereldwijd elke dag 1 miljard maaltijden weg, staat in een rapport van de Verenigde Naties. Dit komt overeen met een totaalbedrag aan verspilling in heel het jaar van meer dan 1 biljoen dollar, omgerekend 922 miljard euro. De VN beschrijven de voedselverspilling, in een tijd waarin bijna 800 miljoen mensen honger lijden, als een "wereldwijde tragedie".
"Miljoenen mensen lijden vandaag honger omdat overal ter wereld voedsel wordt verspild. Deze verspilling is niet alleen een morele mislukking, maar ook een ecologische mislukking", stellen de VN-onderzoekers. Volgens het rapport is het cijfer van één miljard maaltijden een "zeer conservatieve schatting", het werkelijke aantal ligt vermoedelijk veel hoger.
Veel verspilling komt omdat mensen vaak meer voedsel kopen dan ze nodig hebben. Ook worden porties verkeerd ingeschat en restjes niet opgegeten.
De organisatie stelt ook dat voedselverspilling vijf keer zoveel broeikasgassen veroorzaakt als de luchtvaartsector. Voor al het verspilde voedsel zijn ook enorme stukken land nodig.
In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is voedselverspilling niet alleen een probleem van de rijke landen. Het wordt over heel de wereld waargenomen, staat in het rapport. Daarin staat ook dat warmere landen meer afval produceren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
43 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
57 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
8 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
9 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
10 uur geleden