Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huishoudens gooien dagelijks wereldwijd miljard maaltijden weg

Huishoudens gooien dagelijks wereldwijd miljard maaltijden weg

DEN HAAG (ANP/AFP) - Huishoudens gooiden in 2022 wereldwijd elke dag 1 miljard maaltijden weg, staat in een rapport van de Verenigde Naties. Dit komt overeen met een totaalbedrag aan verspilling in heel het jaar van meer dan 1 biljoen dollar, omgerekend 922 miljard euro. De VN beschrijven de voedselverspilling, in een tijd waarin bijna 800 miljoen mensen honger lijden, als een "wereldwijde tragedie".

"Miljoenen mensen lijden vandaag honger omdat overal ter wereld voedsel wordt verspild. Deze verspilling is niet alleen een morele mislukking, maar ook een ecologische mislukking", stellen de VN-onderzoekers. Volgens het rapport is het cijfer van één miljard maaltijden een "zeer conservatieve schatting", het werkelijke aantal ligt vermoedelijk veel hoger.

Veel verspilling komt omdat mensen vaak meer voedsel kopen dan ze nodig hebben. Ook worden porties verkeerd ingeschat en restjes niet opgegeten.

De organisatie stelt ook dat voedselverspilling vijf keer zoveel broeikasgassen veroorzaakt als de luchtvaartsector. Voor al het verspilde voedsel zijn ook enorme stukken land nodig.

In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is voedselverspilling niet alleen een probleem van de rijke landen. Het wordt over heel de wereld waargenomen, staat in het rapport. Daarin staat ook dat warmere landen meer afval produceren.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone stijgt tot 1,9 procent in februari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in februari gemiddeld 1,9 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in januari. In de eerste maand van het jaar viel de inflatie nog terug tot 1,7 procent, van 2 procent in december.

13 minuten geleden
Politie corrigeert: toch geen wachtwoorden gelekt na hack Odido

DEN HAAG (ANP) - Bij de hack van Odido zijn toch geen inloggegevens en wachtwoorden gestolen. Maandag kwam de politie met een webpagina waarop Odido-klanten kunnen controleren of hun gegevens in handen van criminelen zijn gevallen. Op die pagina stond dat het mogelijk ook om wachtwoorden ging. Die informatie heeft de politie nu van de pagina verwijderd.

23 minuten geleden
Eerste vlucht vanuit Dubai naar Duitsland na begin oorlog Iran

FRANKFURT (ANP/DPA) - Ook in Duitsland komen de eerste vluchten aan vanuit de Verenigde Arabische Emiraten. Een woordvoerster van de luchthaven van Frankfurt meldt aan persbureau dpa dat een vliegtuig van Emirates Airlines onderweg is van Dubai naar de Duitse stad.

33 minuten geleden
IMF: te vroeg om impact oorlog op wereldeconomie te schatten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het is nog te vroeg om een goede inschatting te geven van de impact van de oorlog in het Midden-Oosten op de economie van de regio en de gehele wereld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het conflict heeft volgens het fonds al wel geleid tot verstoringen bij de handel en economische activiteit. Ook zijn de energieprijzen hard gestegen en is er onrust op de financiële markten

48 minuten geleden
ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

1 uur geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

1 uur geleden