Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huishoudens besteden meer

Huishoudens besteden meer

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in september 2,2 procent meer besteed dan in dezelfde maand een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Er werd vooral meer uitgegeven aan woninginrichting en huishoudelijke apparaten.

In totaal werd er 5,8 procent meer besteed aan duurzame goederen. Dat is de sterkste groei in ruim een jaar tijd. Aan overige goederen, zoals energie en motorbrandstoffen, werd 1 procent meer uitgegeven dan een jaar terug. Aan voedings- en genotmiddelen werd hetzelfde besteed.

De uitgaven aan diensten, zoals verzekeringen, woninghuur, openbaar vervoer en een bezoek aan restaurant of kapper, lagen in september 1,8 procent hoger dan een jaar eerder. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit, merkt het statistiekbureau daarbij op.

Consumentenvertrouwen

Het CBS maakte ook bekend dat het consumentenvertrouwen in november nauwelijks is veranderd ten opzichte van oktober. De vertrouwensindicator komt uit op min 2, van min 1 een maand eerder. "Het oordeel over het economisch klimaat is nagenoeg hetzelfde en de koopbereidheid verandert niet."

Met min 2 ligt het consumentenvertrouwen boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar. Dat gemiddelde staat op min 4. Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit op 36. Het dieptepunt werd bereikt in maart 2013 met min 41.

Meer uit Financieel

Italiaanse spoorvervoerder Italo wil na Duitsland naar Nederland

ROME (ANP) - De Italiaanse treinvervoerder Italo heeft plannen om uit te breiden naar Nederland en België. Dat zei topman Gianbattista La Rocca tegen Italiaanse media. Onlangs werd al bekend dat de private vervoersmaatschappij volop investeert om in Duitsland de concurrentie aan te gaan met Deutsche Bahn.

21 minuten geleden
Gegevens van Bijenkorf-klanten ook betrokken bij datalek CEVA

AMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben tijdens de cyberaanval op het logistieke bedrijf CEVA Logistics ook toegang gekregen tot de persoonsgegevens van Bijenkorf-klanten. Dat bevestigt de warenhuisketen donderdag. Het gaat onder meer om namen, adressen en telefoonnummers van mensen die onlinebestellingen hebben gedaan bij de Bijenkorf.

23 minuten geleden
ECB verhoogt rente in eurozone opnieuw om inflatie aan te pakken

BERLIJN (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) verhoogt de rente in de eurozone opnieuw om de hoge inflatie aan te pakken. Het belangrijkste rentetarief gaat met een kwart procentpunt omhoog naar 2,5 procent. Het is de tweede renteverhoging dit jaar. In juni werden de leenkosten ook met een kwart procentpunt verhoogd. Dat was de eerste renteverhoging sinds september 2023.

25 minuten geleden
Veertig Nederlandse bedrijven naar techbeurs CES in Las Vegas

DEN HAAG (ANP) - Veertig Nederlandse start-ups en snelgroeiende ondernemingen gaan in januari naar de Consumer Electronics Show (CES) in Las Vegas, de grootste techbeurs ter wereld. Dat heeft de Nederlandse overheid bekendgemaakt.

53 minuten geleden
Saudi Aramco overweegt verkoop van Nederlands rubberbedrijf

DHAHRAN (ANP) - Saudi Aramco overweegt de verkoop van zijn in Nederland gevestigde dochteronderneming voor synthetische rubber Arlanxeo, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Mogelijk zijn andere chemiebedrijven of investeringsmaatschappijen geïnteresseerd.

1 uur geleden
EU-cyberwaakhond mag nieuw AI-model Mythos gebruiken

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De cyberbeveiligingsdienst van de Europese Unie mag een nieuw, krachtig AI-model van Anthropic gaan gebruiken. Het Amerikaanse bedrijf had de toegang tot Mythos 5 al drie maanden geleden toegezegd, maar nu is het volgens de Europese Commissie dan zover.

2 uur geleden
VS onderzoeken deal Nvidia met AI-startup, meldt Bloomberg

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie doet onderzoek naar de licentiedeal die AI-chipconcern Nvidia eind vorig jaar sloot met de AI-startup Groq. Het ministerie kijkt of Nvidia de overeenkomst ter waarde van 20 miljard dollar (ongeveer 17,2 miljard euro) zo heeft opgezet dat het bedrijf een mededingingsonderzoek kon ontlopen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

2 uur geleden