Huishoudbeurs na drie jaar terug in RAI Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De huishoudbeurs keert na drie jaar afwezigheid zaterdag weer terug in de RAI. Bij deze 76e editie van de beurs, tot en met 24 februari, worden er weer duizenden bezoekers verwacht.
De kaartverkoop gaat volgens de organisatie hard. Op zaterdag worden er 22.000 mensen verwacht, op zondag zo’n 15.000. Gedurende de zeven dagen verwacht de Huishoudbeurs in totaal tussen de 125.000 en 150.000 bezoekers. De NS laat treinen tussen Amsterdam Zuid en Schiphol een extra stop maken op Amsterdam RAI om de verwachte drukte op te vangen.
Verspreid over 250 stands zullen verschillende merken hun producten promoten. Meer dan tijdens voorgaande edities is er behalve voor producten ook ruimte voor workshops en entertainment. Zo zijn er elke dag muzikale optredens en presentaties over onder andere bespaartips, duurzaamheid en beleggen. "We zetten dit jaar meer in op lifestyle", aldus een woordvoerder.
De laatste editie voor de coronapandemie in 2020 trok rond de 143.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
10 uur geleden