Huishoudbeurs na drie jaar terug in RAI Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De huishoudbeurs keert na drie jaar afwezigheid zaterdag weer terug in de RAI. Bij deze 76e editie van de beurs, tot en met 24 februari, worden er weer duizenden bezoekers verwacht.
De kaartverkoop gaat volgens de organisatie hard. Op zaterdag worden er 22.000 mensen verwacht, op zondag zo’n 15.000. Gedurende de zeven dagen verwacht de Huishoudbeurs in totaal tussen de 125.000 en 150.000 bezoekers. De NS laat treinen tussen Amsterdam Zuid en Schiphol een extra stop maken op Amsterdam RAI om de verwachte drukte op te vangen.
Verspreid over 250 stands zullen verschillende merken hun producten promoten. Meer dan tijdens voorgaande edities is er behalve voor producten ook ruimte voor workshops en entertainment. Zo zijn er elke dag muzikale optredens en presentaties over onder andere bespaartips, duurzaamheid en beleggen. "We zetten dit jaar meer in op lifestyle", aldus een woordvoerder.
De laatste editie voor de coronapandemie in 2020 trok rond de 143.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
16 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
17 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
17 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
18 uur geleden