Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huiseigenaren willen uitstel van tariefverhoging energiebedrijven

Huiseigenaren willen uitstel van tariefverhoging energiebedrijven

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven moeten hun te laat aangekondigde tariefverhoging voor al hun klanten uitstellen, vindt Vereniging Eigen Huis (VEH). "De vereniging vindt dat leveranciers de bezwaren niet mogen afwachten. Ook mogen zij uitstel van de tariefwijziging niet alleen toepassen bij klanten die bezwaar maken", staat in een verklaring.

Verschillende maatschappijen kondigden vorige week aan hun tarieven per 1 oktober te verhogen, maar volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet dit minimaal dertig dagen van tevoren en kunnen klanten ertegen bezwaar maken. De toezichthouder heeft aangekondigd in gesprek te gaan met energiebedrijven omdat bij hen "veel onduidelijkheid leeft", maar wil niet zeggen wanneer die gesprekken precies zijn. "Dat gebeurt op korte termijn en daarna kijken we naar volgende stappen", aldus een woordvoerder. De waakhond zei eerder dat er nog geen boetes worden uitgedeeld.

Energieleverancier Greenchoice meldde vorige week een termijn van tien werkdagen te hanteren voor tariefwijzigingen. Eneco gaf aan tariefwijzigingen al jaren uiterlijk tien dagen van tevoren door te geven aan klanten. Deze termijn is dus "niet iets nieuws", zei een woordvoerder.

Meer uit Financieel

ECB beoordeelt effect wisselkoers euro op prijzen in maart

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) beoordeelt de effecten van de recente stijging van de euro op de groei van de consumentenprijzen in haar kwartaalprognoses die in maart worden verwacht. Dat zei ECB-bestuurslid Piero Cipollone tegen het Cypriotische nieuwsagentschap CNA.

1 uur geleden
Concurrent Novo Nordisk stopt met verkoop namaakversie afslankpil

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het bedrijf Hims & Hers stopt met de verkoop van een imitatieversie van de nieuwe afslankpil van Novo Nordisk. De aankondiging komt kort na een besluit van de Amerikaanse toezichthouder FDA om strenger op te treden tegen namaakversies van afslankmiddelen.

5 uur geleden
Topman Washington Post vertrekt na groot banenverlies bij krant

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Topman Will Lewis van The Washington Post verlaat de Amerikaanse krant, enkele dagen nadat honderden medewerkers zijn ontslagen. Na twee jaar aan het roer vindt hij nu het juiste moment om een stap opzij te doen, schrijft hij in een bericht aan personeel dat online werd gedeeld.

6 uur geleden
Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

1 dag geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

1 dag geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

1 dag geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

1 dag geleden