Huiseigenaren willen uitstel van tariefverhoging energiebedrijven
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven moeten hun te laat aangekondigde tariefverhoging voor al hun klanten uitstellen, vindt Vereniging Eigen Huis (VEH). "De vereniging vindt dat leveranciers de bezwaren niet mogen afwachten. Ook mogen zij uitstel van de tariefwijziging niet alleen toepassen bij klanten die bezwaar maken", staat in een verklaring.
Verschillende maatschappijen kondigden vorige week aan hun tarieven per 1 oktober te verhogen, maar volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet dit minimaal dertig dagen van tevoren en kunnen klanten ertegen bezwaar maken. De toezichthouder heeft aangekondigd in gesprek te gaan met energiebedrijven omdat bij hen "veel onduidelijkheid leeft", maar wil niet zeggen wanneer die gesprekken precies zijn. "Dat gebeurt op korte termijn en daarna kijken we naar volgende stappen", aldus een woordvoerder. De waakhond zei eerder dat er nog geen boetes worden uitgedeeld.
Energieleverancier Greenchoice meldde vorige week een termijn van tien werkdagen te hanteren voor tariefwijzigingen. Eneco gaf aan tariefwijzigingen al jaren uiterlijk tien dagen van tevoren door te geven aan klanten. Deze termijn is dus "niet iets nieuws", zei een woordvoerder.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
13 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
2 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
4 uur geleden