Huiseigenaren willen uitstel van tariefverhoging energiebedrijven
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven moeten hun te laat aangekondigde tariefverhoging voor al hun klanten uitstellen, vindt Vereniging Eigen Huis (VEH). "De vereniging vindt dat leveranciers de bezwaren niet mogen afwachten. Ook mogen zij uitstel van de tariefwijziging niet alleen toepassen bij klanten die bezwaar maken", staat in een verklaring.
Verschillende maatschappijen kondigden vorige week aan hun tarieven per 1 oktober te verhogen, maar volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) moet dit minimaal dertig dagen van tevoren en kunnen klanten ertegen bezwaar maken. De toezichthouder heeft aangekondigd in gesprek te gaan met energiebedrijven omdat bij hen "veel onduidelijkheid leeft", maar wil niet zeggen wanneer die gesprekken precies zijn. "Dat gebeurt op korte termijn en daarna kijken we naar volgende stappen", aldus een woordvoerder. De waakhond zei eerder dat er nog geen boetes worden uitgedeeld.
Energieleverancier Greenchoice meldde vorige week een termijn van tien werkdagen te hanteren voor tariefwijzigingen. Eneco gaf aan tariefwijzigingen al jaren uiterlijk tien dagen van tevoren door te geven aan klanten. Deze termijn is dus "niet iets nieuws", zei een woordvoerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
2 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
2 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
6 uur geleden