
Huisdierenlijst blijft gelden, klagers doorverwezen naar minister
DEN HAAG (ANP) - De lijst met dertig dieren die nog als huisdier mogen worden gehouden, blijft voorlopig van kracht. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) schorst de regeling niet. Een groep mensen had geklaagd omdat sommige diersoorten niet op de lijst zijn opgenomen, maar zij moeten volgens de hoogste rechter daarvoor naar de minister.
De lijst van huisdieren en hobbydieren geldt sinds maandag. Op het overzicht staan onder meer de hond en de huiskat, maar ook dieren als de alpaca, de cavia en de waterbuffel. Zij mogen gehouden, verkocht en gefokt worden. De overheid had in 2015 een eerste versie gemaakt, met meer dieren, maar die werd geschrapt door het CBb. Daarop is de nieuwe, kortere lijst samengesteld.
De klagers hebben het over dieren die ook niet op de oude lijst stonden. Ze begonnen een spoedprocedure, maar volgens het CBb moeten zij bij de minister zijn. Op de bezwaren van de klagers gaat het college niet in. De hoogste rechter zegt wel maatregelen te hebben kunnen nemen voor de houders van dieren die wel op de oude lijst stonden, maar niet op de nieuwe lijst.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - ProRail heeft moeite om voldoende verkeersleiders te vinden. De gevolgen van een krappere arbeidsmarkt worden steeds duidelijker, schrijft de spoorbeheerder in zijn vrijdag gepubliceerde jaarverslag. Er is een tekort aan opleiders en opleidingsplekken zijn lastiger te vullen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Om het Amsterdamse Museumplein vrij te houden voor een mogelijke huldiging van Ajax, worden de Mahler Nights verplaatst naar het Vondelpark. Het paviljoen waarin de concerten van het Mahler Festival op een ledscherm te volgen zijn, zou eerst voor het Concertgebouw staan. Maar in overleg met de gemeente is besloten te verkassen naar het park. "Op deze manier hebben beide festiviteiten alle ruimte", zegt directeur Simon Reinink van het Concertgebouw.
47 minuten geledenEMMEN (ANP) - Meerdere paasvuren mogen komend weekend onverwachts toch doorgaan, omdat de natuur wat minder droog is. Op sommige plekken waren de paasbulten echter al afgebroken.
57 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Na ruim twee weken weet het Hoogheemraadschap van Rijnland waardoor een deel van de oever van het Valkenburgse Meer bij Leiden is ingezakt. Op 1 april verdween aan de zuidkant van het meer, over een lengte van ongeveer 200 meter, zo'n 20 meter van de oever in het water. Volgens onderzoeksinstituut Deltares zakte de kade in door zettingsvloeiing: een slappe zandlaag die als een soort drijfzand wegstroomt.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De zon schijnt regelmatig in het paasweekend. Maar zondag later op de dag en maandag kunnen volgens Weeronline enkele buien voorkomen, soms ook met onweer. Het lange weekend begint zaterdag koud met temperaturen rond het vriespunt in de nacht. De twee paasdagen verlopen vrij zacht met 15 tot 19 graden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een grotere groep mensen gaf vorig jaar aan bij een kerkelijke of levensbeschouwelijke stroming te horen dan in 2023. Sinds het eerste meetmoment van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in 2010 is het aandeel gelovige mensen in Nederland elk jaar afgenomen, maar vorig jaar stopte deze daling.
6 uur geledenHAARLEM (ANP) - In het centrum van Haarlem heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een zeer grote brand gewoed in een parkeergarage. De veiligheidsregio meldde in eerste instantie dat er meerdere voertuigen vlam hadden gevat, maar tijdens het blussen bleek dat te gaan om slechts één auto.
7 uur geleden