Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisdierenlijst blijft gelden, klagers doorverwezen naar minister

Huisdierenlijst blijft gelden, klagers doorverwezen naar minister

DEN HAAG (ANP) - De lijst met dertig dieren die nog als huisdier mogen worden gehouden, blijft voorlopig van kracht. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) schorst de regeling niet. Een groep mensen had geklaagd omdat sommige diersoorten niet op de lijst zijn opgenomen, maar zij moeten volgens de hoogste rechter daarvoor naar de minister.

De lijst van huisdieren en hobbydieren geldt sinds maandag. Op het overzicht staan onder meer de hond en de huiskat, maar ook dieren als de alpaca, de cavia en de waterbuffel. Zij mogen gehouden, verkocht en gefokt worden. De overheid had in 2015 een eerste versie gemaakt, met meer dieren, maar die werd geschrapt door het CBb. Daarop is de nieuwe, kortere lijst samengesteld.

De klagers hebben het over dieren die ook niet op de oude lijst stonden. Ze begonnen een spoedprocedure, maar volgens het CBb moeten zij bij de minister zijn. Op de bezwaren van de klagers gaat het college niet in. De hoogste rechter zegt wel maatregelen te hebben kunnen nemen voor de houders van dieren die wel op de oude lijst stonden, maar niet op de nieuwe lijst.

Meer uit Binnenland

Hilversumse hulpverleners eten oliebol met minister Van Oosten

HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.

19 minuten geleden
In beslag genomen vuurwerk Groenlo was in totaal 10.000 kilo

GROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.

1 uur geleden
Wegen zijn niet meer glad, code geel is beëindigd

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.

2 uur geleden
Gladheid voorbij in westen en noorden

DE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.

3 uur geleden
Medicijntekorten in 2025 met ongeveer een derde gedaald

DEN HAAG (ANP) - Medicijntekorten zijn dit jaar aanzienlijk afgenomen. De tekorten zijn met ongeveer een derde gedaald vergeleken met 2024, signaleert adviesbureau in de zorg SiRM in een woensdag gepubliceerd rapport. Dat is opgesteld in opdracht van branchevereniging BG Pharma. Volgens de vereniging is er sprake van een keerpunt in de langdurige problemen met de beschikbaarheid van medicijnen.

3 uur geleden
CBR: paar rijexamens uitgesteld door gladheid, meeste gingen door

RIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."

4 uur geleden
Gladheid houdt iets langer aan

DEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.

4 uur geleden