Huisdierenlijst blijft gelden, klagers doorverwezen naar minister
DEN HAAG (ANP) - De lijst met dertig dieren die nog als huisdier mogen worden gehouden, blijft voorlopig van kracht. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) schorst de regeling niet. Een groep mensen had geklaagd omdat sommige diersoorten niet op de lijst zijn opgenomen, maar zij moeten volgens de hoogste rechter daarvoor naar de minister.
De lijst van huisdieren en hobbydieren geldt sinds maandag. Op het overzicht staan onder meer de hond en de huiskat, maar ook dieren als de alpaca, de cavia en de waterbuffel. Zij mogen gehouden, verkocht en gefokt worden. De overheid had in 2015 een eerste versie gemaakt, met meer dieren, maar die werd geschrapt door het CBb. Daarop is de nieuwe, kortere lijst samengesteld.
De klagers hebben het over dieren die ook niet op de oude lijst stonden. Ze begonnen een spoedprocedure, maar volgens het CBb moeten zij bij de minister zijn. Op de bezwaren van de klagers gaat het college niet in. De hoogste rechter zegt wel maatregelen te hebben kunnen nemen voor de houders van dieren die wel op de oude lijst stonden, maar niet op de nieuwe lijst.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Ook voor Limburg geeft het KNMI code oranje af om de sneeuw en de gevolgen daarvan. Tot dusver gold in de zuidelijke provincie code geel, maar vanaf 10.00 uur geldt daar net als in de rest van het land de hogere waarschuwingscode oranje.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS ziet de problemen op het spoor door het winterse weer toenemen en adviseert reizigers die niet per se op pad hoeven hun reis uit te stellen. Een NS-woordvoerder raadt reizigers aan om in de loop van de ochtend te kijken hoe de situatie op het spoor er dan voorstaat.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Rond Rotterdam Centraal en Breda is er woensdagochtend geen treinverkeer mogelijk door meerdere verstoringen, meldt de NS. Het is niet bekend hoe lang dit gaat duren.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de oproep van Rijkswaterstaat om waar mogelijk thuis te werken, verloopt de ochtendspits uitzonderlijk druk. Op de voorlopige piek stond volgens de verkeersinformatie van Rijkswaterstaat op de grote wegen ruim 700 kilometer file. Dat is het hoogste aantal kilometers in jaren op een woensdagochtend en komt dicht bij een record voor deze dag van de week, laat een woordvoerster van de wegbeheerder weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het heeft dit jaar al meer dagen gesneeuwd dan in de afgelopen vier jaar. Dat blijkt uit een analyse van weerdata van het KNMI door het ANP. In 2026 is er zes dagen lang sneeuw gevallen in De Bilt. In 2021 sneeuwde het vaker, toen viel er twaalf dagen sneeuw.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS kan momenteel volgens de winterdienstregeling rijden, meldt ProRail woensdagochtend. Dat komt volgens de spoorwegbeheerder doordat afgelopen nacht wissels zijn hersteld bij Amsterdam. Het treinverkeer rond de hoofdstad was sinds dinsdagochtend ontregeld, maar rijdt nu weer bijna helemaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het treinverkeer rond Amsterdam dat sinds dinsdagochtend ontregeld was, is grotendeels weer opgestart, is te zien in de NS-app. Alleen tussen Schiphol en Amsterdam Bijlmer ArenA rijden geen treinen vanwege het weer.
2 uur geleden