Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisartsenketen Co-Med gaat zelf faillissement aanvragen

Huisartsenketen Co-Med gaat zelf faillissement aanvragen

MAASTRICHT (ANP) - Huisartsenketen Co-Med gaat komende week zelf het faillissement aanvragen. Dat bevestigt de advocaat van de huisartsenketen na berichtgeving door L1. Co-Med verkeert al een tijd in zwaar weer. Zorgverzekeraars zegden onlangs hun contract met de keten op, onder meer omdat huisartsen te weinig beschikbaar zijn voor patiënten.

Advocaat Georges van Zeijl is nog maar kort betrokken bij de zaak, maar zegt "met enige verbazing" kennis te hebben genomen van de snelheid waarmee Co-Med volgens hem de afgelopen weken "naar de afgrond is geduwd". Hij spreekt van "een opeenstapeling van onhandigheden die niet bijdragen aan goede patiëntenzorg". De advocaat gaat maandag aan de slag om alle benodigde documenten te verzamelen. Voordat hij een verzoekschrift kan indienen bij de rechtbank in Maastricht, moeten de aandeelhouders van Co-Med nog besluiten over de faillissementsaanvraag.

Co-Med sloot eerder deze maand alle praktijken nadat CZ, VGZ, Menzis en Zilveren Kruis hun contracten met de keten hadden opgezegd. Van Zeijl zegt dat Co-Med de zorgverzekeraars daarom financieel aansprakelijk zal stellen. Om welk bedrag het gaat, is niet bekend. De curator bepaalt uiteindelijk of deze claim na het uitspreken van het faillissement wordt gehandhaafd. Aandeelhouders kunnen de verzekeraars ook nog op persoonlijke titel aansprakelijk stellen, stelt Van Zeijl.

Aanwijzing

Co-Med werd in de zomer van 2023 al op de vingers getikt door de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) omdat de huisartsenpraktijken van de keten onvoldoende bereikbaar waren en de zorg tekortschoot. De zogeheten aanwijzing die Co-Med toen kreeg van de inspectie werd echter teruggedraaid door de voorzieningenrechter. Sinds februari van dit jaar staan de twaalf praktijken alsnog onder verscherpt toezicht, maakte de IGJ in april bekend.

Onlangs legde de inspectie Co-Med bovendien een last onder dwangsom op. Als de huisartsen niet snel goed bereikbaar zijn, moet de keten dwangsommen betalen die kunnen oplopen tot 750.000 euro. Wat het aanstaande faillissement betekent voor de dwangsommen, is nog niet duidelijk. Ook kreeg het bedrijf deze week het bevel van de IGJ om dossiers van patiënten onmiddellijk te delen met de vervangende huisartsen die worden ingeschakeld nu de Co-Med-praktijken gesloten zijn.

Meer uit Gezond

Geen toename van buikklachten door besmet water in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Het besmette drinkwater in de regio Utrecht heeft er niet voor gezorgd dat meer mensen met buikklachten naar de huisarts gingen. Dat meldt onderzoeksbureau Nivel. Op 1 november werd bekend dat het drinkwater in en rond Utrecht de darmbacterie enterokokken bevatte, drie dagen later was het weer schoon en veilig om te drinken.

9 uur geleden
UMC ziet vijf Nederlandse hotspots van ernstig astma bij kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen hebben een grotere kans op ernstig astma als ze in een huurwoning wonen, een migratieachtergrond hebben en als ze opgroeien in een gezin met een laag inkomen. Dat staat in een grote studie van het Amsterdam UMC in samenwerking met het Amsterdam Health and Technology Institute.

1 dag geleden
RIVM en Trimbos: veel Nederlanders kampen met angst of depressie

BILTHOVEN (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlanders kampen met angstige of depressieve gevoelens, en een kwart van alle volwassenen heeft een psychische aandoening. Een op de twintig volwassenen wordt daarvoor behandeld bij gespecialiseerde geestelijke gezondheidszorg. Dat constateren het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en kennisinstituut Trimbos.

2 dagen geleden
Kinderartsen zien alarmerende stijging van obesitas bij kinderen

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal minderjarigen met (ernstige) obesitas neemt fors toe, zien kinderartsen. Bijna 400.000 Nederlandse kinderen hebben overgewicht en een kwart daarvan heeft obesitas. "De vraag is hoeveel erger het moet worden voordat de politiek ingrijpt", vraagt Lissy de Ridder, voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Kindergeneeskunde (NVK), zich af.

2 dagen geleden
Ministers nemen onderzoek gezondheid rond geiten 'zeer serieus'

DEN HAAG (ANP) - Ministers Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid, VVD) en Femke Wiersma (Landbouw, BBB) nemen gezondheidsrisico's rond geitenhouderijen "zeer serieus". Dat stellen de ministeries in een gezamenlijk statement na het rapport van de Gezondheidsraad over die risico's.

3 dagen geleden
NVZA: nieuwe medicijnregels mogelijk gevaarlijk voor patiënten

UTRECHT (ANP) - Duizenden patiënten komen zonder medicatie te zitten als apothekers niet meer mogen doorleveren aan andere apotheken. Daarvoor waarschuwen de Nederlandse Vereniging van Ziekenhuisapothekers (NVZA), de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter bevordering der Pharmacie (KNMP) en het Netwerk Gespecialiseerde Bereidingsapotheken (NGB).

5 dagen geleden
Hoogleraar over vaccin vogelgriep: wereld kijkt naar Nederland

UTRECHT (ANP) - De hele wereld kijkt naar Nederland en naar de proeven die hier lopen met het vaccin tegen de vogelgriep, die momenteel hard om zich heen grijpt. Maar om de ontwikkelde vaccins te laten slagen, moeten ook de Europese regels voor de controles van gevaccineerde kippen worden aangepast, zegt hoogleraar Integrale Pluimveegezondheidszorg Sjaak de Wit van de Universiteit Utrecht.

1 week geleden