Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisartsengenootschap: alert op MERS-besmetting Mekka-gangers

Huisartsengenootschap: alert op MERS-besmetting Mekka-gangers

UTRECHT (ANP) - Mensen die afgelopen week op bedevaart in Mekka in Saudi-Arabië zijn geweest, zouden daar besmet kunnen zijn geraakt met MERS. Deze ziekte wordt veroorzaakt door een oudere versie van het coronavirus. Huisartsen moeten gezondheidsklachten van de pelgrims daarom goed in de gaten houden. Dat adviseert het Nederlands Huisartsen Genootschap (NHG).

Bij gezonde mensen die lichte klachten hebben, kunnen huisartsen afwachten hoe de ziekte zich ontwikkelt. Wanneer mensen een longontsteking of andere ernstige symptomen krijgen, moeten huisartsen overleggen met een infectiearts, meldt de NHG.

MERS staat voor Middle East Respiratory Syndrome. De ziekte begint bij dromedarissen, die mensen besmetten. Die patiënten kunnen vervolgens andere mensen ziek maken. Het virus brak rond 2012 uit in het Midden-Oosten, vandaar de naam. Enkele duizenden mensen zijn sindsdien besmet geraakt, en minstens 858 van hen zijn door het virus overleden.

Volgens de NHG zijn ongeveer 5000 mensen uit Nederland op bedevaart in Mekka geweest, een van de verplichtingen binnen de islam.

Meer uit Gezond

WHO: paniek om hantavirus na cruisebesmetting niet nodig

GENÈVE (ANP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) zegt betrokken te zijn bij de afhandeling van de situatie met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip. Dat meldt de Europese tak van de WHO in een persbericht. Drie opvarenden van de MV Hondius, die nu voor de Kaapverdische hoofdstad Praia ligt, overleden onlangs nadat zij aan boord ziek waren geworden. Onder hen twee Nederlanders.

1 dag geleden
RIVM: meeste hantavirussen niet van mens op mens overdraagbaar

BILTHOVEN (ANP) - In Nederland komen bij mensen infecties voor met verschillende soorten hantavirussen. Muizen en ratten kunnen de virussen bij zich dragen en zo mensen besmetten. De hantavirussen die voorkomen in Europa zijn niet van mens op mens overdraagbaar. Alleen van één soort hantavirus, het Andesvirus dat voorkomt in Zuid-Amerika, is bekend dat het in kleine clusters ook van mens op mens overdraagbaar is. Dat staat op de site van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu.

1 dag geleden
RIVM pleit voor neutraal uiterlijk e-sigaretten

BILTHOVEN (ANP) - Elektronische sigaretten zouden een neutraal uiterlijk moeten hebben. Daarvoor pleit onderzoeker Ina Hellmich van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). De regel geldt al voor de verpakkingen waar de vapes in zitten, maar zou volgens Hellmich ook moeten gaan gelden voor de apparaten die mensen aan hun mond zetten.

1 dag geleden
Zwemseizoen in open wateren begint met tientallen waarschuwingen

DEN HAAG (ANP) - Vanaf vrijdag 1 mei, de dag dat het voor het eerst flink warm wordt, kunnen mensen weer op honderden locaties in natuurwater zwemmen die als schoon en veilig zijn bestempeld. Meteen bij aanvang van het zwemseizoen wordt bij enkele tientallen zwemlocaties al wel gewaarschuwd voor blauwalgen, onvoldoende waterkwaliteit of een bijzondere omstandigheid.

4 dagen geleden
Meer dan helft van de Nederlanders verbrandt door zon in de zomer

MAASTRICHT (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlanders (56 procent) is afgelopen zomer verbrand door de zon. Dat blijkt uit onderzoek dat de Universiteit Maastricht heeft gedaan in opdracht van het Nationaal Huidfonds.

4 dagen geleden
Geen gevaarlijke waarden gemeten bij rook in delen Zuid-Holland

LEIDEN (ANP) - De rook die woensdag trok over onder meer Leiden, Alphen aan den Rijn en Gouda als gevolg van de natuurbrand bij 't Harde was niet schadelijk, meldt de veiligheidsregio Hollands Midden. "Er zijn door de brandweer metingen verricht in de regio. Hierbij zijn geen gevaarlijke waarden gemeten", wordt gemeld.

6 dagen geleden
Huisartsenvereniging over hack ChipSoft: alertheid blijft nodig

UTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV waarschuwt dat er toch nog steeds iets kan gebeuren met de gegevens die buitgemaakt waren bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft. "Alertheid blijft daarom nodig." ChipSoft liet dinsdag weten dat de patiënteninformatie die was gestolen nergens is gepubliceerd en inmiddels is vernietigd.

6 dagen geleden