Huisartsen: zorg wordt te weinig voorbereid op nieuwe coronagolf
UTRECHT (ANP) - Huisartsen vinden dat het kabinet te weinig doet om de zorg voor te bereiden op een nieuwe opleving van het coronavirus, zo schrijven verschillende verenigingen in een brief aan zorgminister Ernst Kuipers. In plannen die de minister vorige week deelde missen de huisartsen de "urgentie bij het ministerie om regie te voeren".
Het gebrek aan zorgpersoneel in de ziekenhuizen zal ertoe leiden dat er net als tijdens vorige coronagolven meer zorg bij de huisartsen terechtkomt, zo schrijven onder meer de Landelijke Huisartsen Vereniging en het Nederlands Huisartsen Genootschap. Dat betekent dat andere zorg in de verdrukking komt. Daarom moeten er volgens de huisartsen "heldere keuzes gemaakt worden wat dan niet meer gebeurt en de overheid zal hierover goed moeten communiceren. Want alles in de lucht houden tijdens hoge besmettingsgolven gaat simpelweg niet".
Ook zijn plannen voor bijvoorbeeld het thuis monitoren van patiƫnten nog niet voldoende concreet. Ook de financiering van een nieuwe coronagolf is volgens de huisartsen niet op orde. "Het idee dat het omgaan met een pandemie vanaf nu reguliere zorg is en binnen de huidige financiering kan worden opgelost is totaal onrealistisch", aldus de briefschrijvers.
Meer uit Gezond
UTRECHT (ANP) - Stressgerelateerde klachten en griepverschijnselen waren ook dit jaar de belangrijkste oorzaken van ziekteverzuim onder werknemers in Nederland. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Ze zeggen dat het verzuim onverminderd hoog bleef en dat er meer focus moet komen op preventie, bijvoorbeeld door snelle ondersteuning bij mentale en fysieke klachten.
2 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De producent van borstimplantaten Allergan is niet verantwoordelijk voor de ziektes die vrouwen hebben gekregen nadat zij de implantaten hadden laten plaatsen, zo oordeelt de rechtbank. Vrouwenrechtenorganisatie Bureau Clara Wichmann had de zaak aangespannen.
4 dagen geledenVEENENDAAL (ANP) - De Nederlandse Patiƫnten Vereniging (NPV) is teleurgesteld in de Kamermeerderheid die dinsdagmiddag voor de initiatiefwet voor embryokweek stemde. Dat zegt directeur Bert-Jan Heusinkveld. "Daarmee gaat wel een wissel om. Leven wordt nu gekweekt om instrumenteel gebruikt te worden. Het gaat niet meer over het leven van het embryo, maar de dienst van het embryo voor onderzoeksdoelen", aldus de directeur van de christelijke organisatie.
5 dagen geledenHEERLEN (ANP) - Het Zuyderland-ziekenhuis in Limburg komt met een nieuwe vleugel voor acute zorg in Sittard-Geleen. Deze opent naar verwachting in 2031, meldt het ziekenhuis. Deze zorg verdwijnt dan uit de vestiging in Heerlen, zoals al eerder bekend was.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Artsen roepen in een open brief aan informateur Rianne Letschert het nieuwe kabinet op om de productie, lozing en het gebruik van PFAS te verbieden. "Dat is goed voor de mens, de toekomstbestendigheid van de zorg en de schatkist", aldus de ondertekenaars, onder wie intensivist Diederik Gommers, longarts Wanda de Kanter en huisarts en voorzitter Groene Zorg Alliantie Evelyn Brakema.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Tata Steel moet duidelijker maken hoeveel impact geplande miljardeninvesteringen in het productieproces hebben op de gezondheid van omwonenden. Dat staat in een tussentijds advies van de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER), die op verzoek van de provincie Noord-Holland het verduurzamingsplan van het staalbedrijf heeft beoordeeld. Volgens de commissie ontbreken in het ingediende MER "belangrijke cijfers en verklaringen" over processen en de impact op het milieu en de leefomgeving.
5 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Sinds corona gaan minder mensen naar de huisarts om van een rookverslaving af te komen. Dat komt naar voren uit onderzoek van het kennisinstituut Nivel naar de huisartsenzorg tijdens en na de coronapandemie.
1 week geleden