Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisartsen weer naar rechter om hogere tarieven af te dwingen

Huisartsen weer naar rechter om hogere tarieven af te dwingen

UTRECHT (ANP) - Huisartsen spannen opnieuw een rechtszaak aan omdat ze de tarieven die ze mogen rekenen van de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) te laag vinden. De Landelijke Huisartsenvereniging (LHV) en de Vereniging Praktijkhoudende Huisartsen (VPH) kunnen zich niet vinden in de manier waarop de tarieven zijn vastgesteld.

De NZa stelde vorig jaar op basis van eigen onderzoek dat de tarieven voor behandelingen hoger lagen dan de werkelijke kosten. Daar zijn de tarieven per 1 januari van dit jaar op aangepast. Omdat er ook een inflatiecorrectie in zit, gaan de tarieven wel omhoog, met 1,9 procent.

Volgens de LHV doet de zorgautoriteit "theoretische aannames die in de praktijk niet werken". De brancheorganisatie stelt dat praktijken hierdoor in de problemen kunnen komen. Volgens de NZa staat de sector er juist "financieel goed voor". De autoriteit benadrukt verder dat kostprijsonderzoeken worden gedaan "om de zorg toegankelijk en betaalbaar te houden".

Vaker onenigheid

Over de huisartstarieven is de afgelopen jaren vaker onenigheid geweest. Eind 2023 gaf het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) huisartsen nog gelijk in hun klacht dat de NZa een kostprijsonderzoek van jaren eerder niet had mogen gebruiken voor het vaststellen van tarieven.

De autoriteit heeft het besluit over de nieuwe tarieven op recent onderzoek gebaseerd.

Meer uit Gezond

Biotechnoloog Galapagos komt terug op voorgenomen splitsing

MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.

13 uur geleden
40 procent 12- tot 16-jarige vapers is verslaafd

DEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.

1 dag geleden
850 mensen laten gratis hun lever testen bij RAI Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.

3 dagen geleden
Toezichthouder: prostaatmiddel kan leiden tot zelfmoordgedachten

UTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.

4 dagen geleden
Longartsen zien vaker levensbedreigende effecten van vapen

GRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).

5 dagen geleden
Veel patiënten verkeerd geïnformeerd, artsen starten campagne

DEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.

5 dagen geleden
Gezondheidsminister VS wil nieuwe richtlijnen behandeling mazelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.

1 week geleden