Huisartsen: voorrang zorgmedewerkers bij coronatests in de maak
UTRECHT (ANP) - Mensen die in de zorg werken, krijgen binnenkort mogelijk voorrang bij het doen van coronatesten en bij het horen van de uitslag. Volgens de Landelijke Huisartsen Vereniging is zo'n voorrangsregeling in de maak. Een dezer dagen maakt het ministerie van Volksgezondheid zijn beleid bekend, stelt het medisch verbond.
Het ministerie heeft dit nog niet bevestigd. Minister Hugo de Jonge zei vrijdag voorafgaand aan de ministerraad wel dat hij het verzoek om voorrang voor bepaalde beroepsgroepen heel goed snapt, maar benadrukte dat "de puzzel complex is. Maar ik snap de vraag en urgentie."
De Tweede Kamer dringt al langer aan op voorrang voor mensen in vitale beroepen.
De huisartsenvereniging en andere medische beroepsgroepen vragen al langer om voorrang. Wanneer zorgmedewerkers wachten op een test en daarna wachten op een uitslag, mogen zij niet werken. Daardoor ontstaat meer werkdruk voor anderen in de zorg, terwijl het snotterseizoen eraan komt, met mogelijk nog meer coronabesmettingen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
11 uur geleden