Huisartsen: voorrang zorgmedewerkers bij coronatests in de maak
UTRECHT (ANP) - Mensen die in de zorg werken, krijgen binnenkort mogelijk voorrang bij het doen van coronatesten en bij het horen van de uitslag. Volgens de Landelijke Huisartsen Vereniging is zo'n voorrangsregeling in de maak. Een dezer dagen maakt het ministerie van Volksgezondheid zijn beleid bekend, stelt het medisch verbond.
Het ministerie heeft dit nog niet bevestigd. Minister Hugo de Jonge zei vrijdag voorafgaand aan de ministerraad wel dat hij het verzoek om voorrang voor bepaalde beroepsgroepen heel goed snapt, maar benadrukte dat "de puzzel complex is. Maar ik snap de vraag en urgentie."
De Tweede Kamer dringt al langer aan op voorrang voor mensen in vitale beroepen.
De huisartsenvereniging en andere medische beroepsgroepen vragen al langer om voorrang. Wanneer zorgmedewerkers wachten op een test en daarna wachten op een uitslag, mogen zij niet werken. Daardoor ontstaat meer werkdruk voor anderen in de zorg, terwijl het snotterseizoen eraan komt, met mogelijk nog meer coronabesmettingen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
5 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
6 uur geleden