Huisartsen: voorrang zorgmedewerkers bij coronatests in de maak
UTRECHT (ANP) - Mensen die in de zorg werken, krijgen binnenkort mogelijk voorrang bij het doen van coronatesten en bij het horen van de uitslag. Volgens de Landelijke Huisartsen Vereniging is zo'n voorrangsregeling in de maak. Een dezer dagen maakt het ministerie van Volksgezondheid zijn beleid bekend, stelt het medisch verbond.
Het ministerie heeft dit nog niet bevestigd. Minister Hugo de Jonge zei vrijdag voorafgaand aan de ministerraad wel dat hij het verzoek om voorrang voor bepaalde beroepsgroepen heel goed snapt, maar benadrukte dat "de puzzel complex is. Maar ik snap de vraag en urgentie."
De Tweede Kamer dringt al langer aan op voorrang voor mensen in vitale beroepen.
De huisartsenvereniging en andere medische beroepsgroepen vragen al langer om voorrang. Wanneer zorgmedewerkers wachten op een test en daarna wachten op een uitslag, mogen zij niet werken. Daardoor ontstaat meer werkdruk voor anderen in de zorg, terwijl het snotterseizoen eraan komt, met mogelijk nog meer coronabesmettingen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
42 minuten geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een van de Fransen die aan boord was van het Nederlandse cruiseschip Hondius vertoont symptomen van het hantavirus. Dat schrijft de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Alle vijf de Fransen die zijn gerepatrieerd vanaf Tenerife zijn in "strikte isolatie geplaatst tot nader order".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft Spanje bedankt voor de hulp bij de repatriëring van de opvarenden van cruiseschip Hondius van rederij Oceanwide Expeditions uit Vlissingen. Een vliegtuig met onder anderen acht Nederlandse passagiers is zondag onderweg van het Spaanse eiland Tenerife naar Eindhoven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland stuurt maandag opnieuw een vliegtuig naar Tenerife om daar een deel van de bemanning van het cruiseschip Hondius op te halen. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
4 uur geledenGRANDILLA DE ABONA (ANP) - De Nederlandse chartervlucht voor opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius is opgestegen vanaf het vliegveld Tenerife Zuid, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Nadat het van boord halen van de opvarenden iets langer duurde dan voorzien, is tegen 16.52 uur Nederlandse tijd het toestel vertrokken richting Eindhoven. Naar verwachting zal het toestel daar na een kleine vijf uur arriveren.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De veertien Spanjaarden die zich bevonden op het Nederlandse cruiseschip Hondius, dat werd getroffen door het hantavirus, zijn aangekomen in Madrid. De groep werd zondag als eerste geëvacueerd van het cruiseschip dat bij Tenerife voor anker ligt.
5 uur geleden