
Huisarts bestraft voor mishandeling partners
LELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad heeft vrijdag de 39-jarige huisarts Jim de V. veroordeeld tot een deels voorwaardelijke celstraf en een taakstraf van zestig uur voor het mishandelen van zijn ex-vrouw en zijn huidige partner. Bij de mishandeling van zijn ex-vrouw heeft hij misbruik gemaakt van zijn positie als huisarts, oordeelt de rechtbank.
Volgens de rechtbank heeft de man zijn ex in 2021 maandenlang geschopt, geslagen en geduwd. Ook heeft hij psychisch geweld tegen de vrouw gebruikt, onder meer door haar ADHD-medicatie te laten slikken terwijl zij geen ADHD heeft. Hij dreigde met zelfmoord en zou psychische problemen opnemen in haar medisch dossier, wat hij kon doen als huisarts. De V. was destijds huisarts in Naarden, het paar lag in scheiding. De man is inmiddels weer aan het werk als waarnemend huisarts bij verschillende praktijken.
Tijdens de zitting twee weken geleden bekeek de rechtbank een video, opgenomen door De V., waarop is te zien dat de man zijn huidige partner een klap in het gezicht geeft. Op die zitting weigerde De V. vragen te beantwoorden.
Zorgelijk beeld
"Uit het dossier komt een zorgelijk beeld naar voren van intieme terreur tegen beide vrouwen", aldus de rechtbank. "Huiselijk geweld dat wordt gekenmerkt door een patroon van controle en dwang door het intimideren, vernederen en gebruiken van fysiek geweld richting de partner."
De opgelegde celstraf (250 dagen waarvan 141 dagen voorwaardelijk) is gelijk aan de eis van de officier van justitie. De V. heeft 109 dagen in voorarrest gezeten, dus hij hoeft niet terug naar de gevangenis. De officier had een taakstraf van 120 uur geëist, maar omdat de rechter minder feiten bewezen verklaart, pakt deze lager uit.
De rechtbank heeft bij het bepalen van de straf rekening gehouden met de narcistische persoonlijkheidsstoornis die deskundigen bij hem hebben geconstateerd. Hij moet van de rechter verplicht meewerken aan het behandelen daarvan. Ook krijgt hij een contactverbod met zijn ex-vrouw opgelegd en mag hij niet in de buurt van haar woning komen.
Meer uit Gezond
MECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
3 dagen geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
4 dagen geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
5 dagen geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
1 week geleden