Huisarrest Turkse zangeres Gülsen opgeheven
ISTANBUL (ANP/DPA) - De populaire Turkse zangeres Gülsen is weer vrij om te gaan en staan waar ze wil, mits ze maar in het land blijft. Haar huisarrest is opgeheven, liet haar advocaat maandag weten. Wel moet ze zich elke week een keer bij de politie melden.
Gülsen werd aangeklaagd wegens haar minachtende opmerkingen over religieuze scholen tijdens een concert in april. Op dat vergrijp staat een maximale gevangenisstraf van drie jaar. De popster zei indertijd dat de "perversiteit" van een van haar collega's te wijten was aan de tijd die hij doorbracht op een Imam Hatip-school. Deze staatsscholen leggen de nadruk op religieuze opvoeding. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan was er ooit leerling.
Critici stellen dat deze groeiende vorm van onderwijs een poging van de overheid is Turkije verder te islamiseren. De scheiding van kerk en staat is vastgelegd in de Turkse grondwet. Gülsen heeft zich verontschuldigd voor haar uitlating en gezegd dat het een grapje was. Haar proces begint op 21 oktober. Haar arrestatie leidde tot grote consternatie onder collega-artiesten en in de internationale gemeenschap.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
6 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
7 uur geledenNAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Roemenië neemt diplomatieke maatregelen tegen Rusland nadat een drone een Roemeens wooncomplex had geraakt. President Nicușor Dan maakte bekend dat het Russische consulaat in de stad Constanța moet sluiten. De consul wordt aangemerkt als persona non grata, wat betekent dat hij niet meer welkom is.
7 uur geleden