Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huisarrest Turkse zangeres Gülsen opgeheven

Huisarrest Turkse zangeres Gülsen opgeheven

ISTANBUL (ANP/DPA) - De populaire Turkse zangeres Gülsen is weer vrij om te gaan en staan waar ze wil, mits ze maar in het land blijft. Haar huisarrest is opgeheven, liet haar advocaat maandag weten. Wel moet ze zich elke week een keer bij de politie melden.

Gülsen werd aangeklaagd wegens haar minachtende opmerkingen over religieuze scholen tijdens een concert in april. Op dat vergrijp staat een maximale gevangenisstraf van drie jaar. De popster zei indertijd dat de "perversiteit" van een van haar collega's te wijten was aan de tijd die hij doorbracht op een Imam Hatip-school. Deze staatsscholen leggen de nadruk op religieuze opvoeding. De Turkse president Recep Tayyip Erdogan was er ooit leerling.

Critici stellen dat deze groeiende vorm van onderwijs een poging van de overheid is Turkije verder te islamiseren. De scheiding van kerk en staat is vastgelegd in de Turkse grondwet. Gülsen heeft zich verontschuldigd voor haar uitlating en gezegd dat het een grapje was. Haar proces begint op 21 oktober. Haar arrestatie leidde tot grote consternatie onder collega-artiesten en in de internationale gemeenschap.

Meer uit Buitenland

Israëlische tanks rukken volgens getuigen verder op in Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - Israëlische militairen en tanks zijn zaterdag door inwoners gezien in een centraal deel van Gaza-Stad. Het gaat specifiek om de wijk Sabra. Al Jazeera heeft beelden daarvan gepubliceerd.

3 uur geleden
Britse politicus Farage bepleit massale deportaties

LONDON (ANP/RTR) - De voormalige Brexit-activist Nigel Farage heeft plannen voor "massale deportaties" van illegale immigranten die met bootjes op de Engelse kust landen. In een vraaggesprek met The Times zegt de leider van de partij Reform UK dat het land zich onder meer moet terugtrekken uit de Europese Conventie voor Mensenrechten en dat Londen bilaterale afspraken moet maken met betrokken landen over de repatriëring van migranten.

10 uur geleden
Spanje meldt vooruitgang bij bestrijden natuurbranden

MADRID (ANP/AFP) - Spanje heeft vooruitgang geboekt bij de bestrijding van dodelijke natuurbranden die het land teisteren. "Er zijn er steeds minder, en het einde komt steeds dichterbij", zei het hoofd van de Civiele Bescherming, Virginia Barcones. Ze benadrukte in de media dat overgebleven branden "verraderlijk" zijn en dat nog een krachtsinspanning nodig is "om van deze vreselijke situatie af te komen".

13 uur geleden
Zeker 65 Palestijnse doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP) - Zeker 65 Palestijnen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen op Gaza, meldt Al Jazeera op basis van medische bronnen. 37 mensen werden gedood in Gaza-Stad, waar Israël de aanvallen heeft opgevoerd met als doel de inname van de stad.

18 uur geleden
Hoofd inlichtingendienst Pentagon ontslagen door defensieminister

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft generaal Jeffrey Kruse, het hoofd van de inlichtingendienst van het Pentagon, ontslagen. Een reden voor het ontslag werd niet gegeven.

18 uur geleden
Noord-Korea beschuldigt Seoul van waarschuwingsschoten bij grens

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft Zuid-Korea ervan beschuldigd waarschuwingsschoten te hebben afgevuurd op Zuid-Koreaanse soldaten in de buurt van de grens. Het land waarschuwt dat de spanningen hierdoor kunnen oplopen tot een "onbeheersbaar" niveau. Seoul heeft nog niet op de beschuldigingen gereageerd.

23 uur geleden
Doden door ongeval met passagiersbus in staat New York

N i e u w bericht, informatie over aantal slachtoffers in eerste alinea.

23 uur geleden