Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis wil informatie van Ivanka Trump over bestorming Capitool

Huis wil informatie van Ivanka Trump over bestorming Capitool

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden die de bestorming van 6 januari op het Capitool onderzoekt, heeft donderdag een Ivanka Trump, de dochter van voormalig president Donald Trump, per brief verzocht om haar medewerking aan het onderzoek.

Ivanka Trump diende als een van de senior adviseurs van de president. Volgens het onderzoekspanel is er bewijs dat zij haar vader had gesmeekt zijn aanhangers te overreden om de bestorming te beëindigen. "We weten dat zijn dochter - we hebben getuigenis uit de eerste hand - dat zijn dochter Ivanka minstens twee keer naar binnen is gegaan om hem te vragen dit geweld te stoppen", zei Liz Cheney, de Republikeinse vice-voorzitter eerder deze maand tegen tv-zender ABC News.

Het verzoek aan Ivanka Trump is de laatste stap die de commissie heeft genomen om informatie te verkrijgen van de familie van de oud-president over de gebeurtenissen die hebben geleid tot de rellen in het Capitool. Het panel heeft volgens tv-zender CNN News ook om logboeken gezocht van telefoontjes en sms-berichten tussen de zoon van de voormalige president, Eric Trump en Kimberly Guilfoyle, de vriendin van een andere zoon, Donald Trump Jr..

Meer uit Buitenland

President Kazachstan dringt bij Poetin aan op stoppen gevechten

OMSK (ANP/AFP) - De president van Kazachstan heeft er in een gesprek met zijn Russische collega Vladimir Poetin op aangedrongen de vijandelijkheden in Oekraïne te stoppen. De gevechten moeten ophouden volgens de leider van Kazachstan, Kassym-Jomart Tokajev, want het is een schande dat jonge mensen aan het front sterven.

20 minuten geleden
Houthi's claimen nieuwe raketaanval op Saudi-Arabië

SANAA (ANP/DPA/RTR) - De Houthi's in Jemen melden dat ze de oliesector in buurland Saudi-Arabië onder vuur hebben genomen. Een woordvoerder van de gewapende groepering zegt dat drones en raketten zijn afgevuurd.

1 uur geleden
Tientallen doden door botsing tussen 2 bussen in Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - In Syrië zijn 35 doden en 30 gewonden gevallen door een botsing tussen twee bussen, meldt het Syrische staatspersbureau SANA. Het ongeluk vond zaterdag plaats op de weg tussen de hoofdstad Damascus en Deir al-Zor.

2 uur geleden
Indiase onderwijsminister stapt op na aanhoudende demonstraties

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase onderwijsminister Dharmendra Pradhan stapt op na de aanhoudende demonstraties in het land, de grootste in jaren. De jonge betogers eisten onder meer zijn vertrek na een reeks onregelmatigheden bij belangrijke examens.

5 uur geleden
Premier Spanje bezoekt brandgebied: prioriteit is levens redden

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een bezoek gebracht aan het gebied ten westen van Madrid waar een grote natuurbrand woedt. De prioriteit bij het bestrijden van de vlammen ligt bij het "redden van levens", zei hij.

5 uur geleden
Frankrijk zet militair vliegtuig in bij bestrijding branden

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft de krijgsmacht opdracht gegeven een militair transportvliegtuig in te zetten bij de brandbestrijding in het zuidwesten van Frankrijk. Hij meldde eerder dat in de departementen Gironde, waar Bordeaux ligt, en Landes meer dan 141.000 mensen zijn geëvacueerd.

6 uur geleden
Defensieminister Italië biedt Oekraïense ex-ambtgenoot werk aan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse minister van Defensie Guido Crosetto heeft de onlangs ontslagen Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov aangeboden om als adviseur voor hem in Italië te komen werken. Het ontslag van de populaire minister leidde tot veel onrust in Oekraïne.

7 uur geleden