Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis VS wil sancties tegen ICC om arrestatiebevel Netanyahu

Huis VS wil sancties tegen ICC om arrestatiebevel Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor het nemen van strafmaatregelen tegen functionarissen van het Internationaal Strafhof (ICC), melden Amerikaanse media. Het wetsvoorstel, een initiatief van de Republikeinse meerderheid in het Huis, is een reactie op het recente verzoek van de ICC-aanklager om een arrestatiebevel voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

Met de wet willen de Republikeinen sancties kunnen opleggen aan personen "die betrokken zijn bij enige poging om een ​​beschermde persoon van de Verenigde Staten en hun bondgenoten te onderzoeken, arresteren, vastzetten of vervolgen". Mogelijke maatregelen zijn onder meer het verbieden van Amerikaanse vastgoedtransacties en het blokkeren en intrekken van visa.

ICC-aanklager Karim Khan verzocht ruim twee weken geleden om arrestatiebevelen voor de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, de Israëlische defensieminister Yoav Gallant en drie Hamasleiders. Zij zouden schuldig zijn aan oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid.

Slagingskans klein

De stap van het ICC leidde tot verontwaardigde reacties van Republikeinen en Democraten in het Congres. Ook president Joe Biden was kritisch. Volgens de president bestaat er "geen gelijkwaardigheid" tussen Israël en Hamas. Tegelijkertijd zei hij sancties tegen het ICC niet te steunen.

Het is dan ook onwaarschijnlijk dat de Senaat, waar de Democraten in de meerderheid zijn, het wetsvoorstel aanneemt, concludeert onder meer CNN.

Meer uit Buitenland

Getuigen meldden luchtaanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Israël is begonnen met het uitvoeren van luchtaanvallen op de Gazastrook. Dat melden de lokale autoriteiten in Gaza en getuigen aan internationale persbureaus, Al Jazeera en Israëlische media.

28 minuten geleden
Tienduizenden mensen ontvluchten el-Fasher

EL-FASHER (ANP/DPA/RTR) - Tienduizenden mensen zijn weggevlucht uit de stad el-Fasher in Soedan. VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR meldt dat ruim 26.000 personen zijn gearriveerd in een vluchtelingenkamp dat enkele tientallen kilometers verderop ligt. Vluchtelingen vertelden hoe ze werden beschoten terwijl ze weg probeerden te komen en spraken over moorden en executies.

56 minuten geleden
Media: Netanyahu wil groter deel Gaza onder Israëlische controle

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu wil dat het leger een groter gedeelte van de Gazastrook gaat bezetten, melden Israëlische media zoals The Times of Israel en The Jerusalem Post. De troepen hadden zich voor het ingaan van het staakt-het-vuren teruggetrokken naar de zogenoemde gele lijn, maar Netanyahu zou nu hebben besloten om de Israëlische aanwezigheid in Gaza uit te breiden.

1 uur geleden
Orkaan Melissa bereikt Jamaica, grote schade gemeld

ST. ELIZABETH (ANP) - Orkaan Melissa is aan land gegaan in Jamaica, meldt The Jamaican Observer op basis van de meteorologische dienst van de eilandstaat. Dat gebeurde rond 11.00 uur lokale tijd (17.00 uur Nederlandse tijd). Onder meer het kantoor van Jamaica Public Service, een energieleverancier, zou volgens dat medium compleet zijn vernield door de orkaan van de zwaarste categorie. Zeker 35 procent van de klanten van de dienst zou zonder stroom zitten.

1 uur geleden
Staten VS naar de rechter om stoppen financiering voedselhulp

WASHINGTON (ANP) - Tientallen Amerikaanse staten stappen naar de rechter om te voorkomen dat miljoenen mensen tijdens de shutdown zonder voedselhulp komen te zitten. Ze willen dat de rechter de regering-Trump dwingt geld vrij te maken voor het programma dat gezinnen financiële steun geeft om eten te kopen, bericht de krant The New York Times.

1 uur geleden
Hamas stelt overdracht lichaam uit na aankondiging aanval Israël

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas zegt de overdracht van het lichaam van een gijzelaar uit te stellen omdat Israël heeft aangekondigd nieuwe "krachtige aanvallen" op de Gazastrook uit te voeren. Die teruggave zou dinsdag nog gebeuren, maakte Hamas eerder bekend.

1 uur geleden
Netanyahu: per direct nieuwe reeks 'krachtige aanvallen' op Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël komt met een onmiddellijke reeks "krachtige aanvallen" op de Gazastrook. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu na berichten over een aanval op Israëlische troepen.

2 uur geleden