Huis VS wil dat Chinese eigenaar zich terugtrekt uit TikTok
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden wil dat de Chinese eigenaar van TikTok zich terugtrekt uit het socialemedianetwerk. Anders kan TikTok in de VS verboden worden. Een wetsvoorstel met deze inhoud kreeg brede steun in het Huis, maar de Senaat moet het nog goedkeuren.
Als het voorstel wet wordt, moet eigenaar ByteDance zich binnen ongeveer een halfjaar uit de Amerikaanse tak van de video-app terugtrekken om een verbod te voorkomen. Het is de vraag of de Chinese overheid de verkoop zou toestaan.
Leden van zowel de Republikeinen als de Democraten steunden het voorstel. In totaal stemden 352 leden voor en 65 tegen.
Meer uit Buitenland
SHENYANG (ANP/RTR) - De zware storm Bavi heeft in China opnieuw geleid tot grootschalige evacuaties. Meer dan 260.000 mensen in de noordoostelijke provincie Liaoning moesten hun huizen verlaten.
4 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt ballistische raketten te hebben afgevuurd op een Amerikaanse basis in Jordanië. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring die rondgaat bij Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om een "belangrijke faciliteit" op de basis die werd gebruikt om Iran aan te vallen. Jordanië meldde eerder vier Iraanse raketten te hebben neergehaald.
56 minuten geledenPARIJS (ANP) - De natuurbranden ten zuiden van Parijs hebben inmiddels meer dan 1900 hectare in de as gelegd. Dat meldt BFMTV. Zo'n zeshonderd brandweerlieden zijn nog altijd bezig het vuur te bedwingen.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/DPA) - Rechercheurs hebben in de zondagnacht afgebrande bar in de Thaise hoofdstad Bangkok verschillende misstanden geconstateerd. Vluchtwegen die waren geblokkeerd, brandbeveiliging die niet werkte, en mogelijk verbouwingen waarvoor geen vergunning was.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse staatsburgers in de Democratische Republiek Congo mogen geen commerciële vluchten nemen naar de Verenigde Staten vanwege de verspreiding van het ebolavirus in het Afrikaanse land. Dat maakte het Witte Huis bekend.
3 uur geledenTAMPA (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten hebben "met succes" militaire doelen in het zuidelijke kustgebied van Iran aangevallen, inclusief Bushehr, Chabahar, Jask, Konarak, Abu Musa en Bandar Abbas. Dat maakte het militaire commando in het Midden-Oosten CENTCOM bekend op X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump steunde een Saudische aanval tegen de Houthi's in Jemen die maandag werd uitgevoerd. Dat schrijft de Amerikaanse nieuwssite Axios op gezag van Amerikaanse ingewijden.
6 uur geleden