Huis VS stemt tegen verwijdering omstreden Republikein Santos
WASHINGTON (ANP/RTR) - De omstreden Republikeinse afgevaardigde George Santos wordt niet verwijderd uit het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden. Voor een verwijdering is een tweederdemeerderheid nodig van 290 leden en die kwam er bij lange na niet.
Slechts 179 van de 433 leden stemden vóór de verwijdering van Santos: 155 Democraten en 24 Republikeinen. Daardoor behouden de Republikeinen hun krappe meerderheid van 221 tegen 212 in het Huis. De motie tot verwijdering was wel ingediend door een partijgenoot van Santos, Anthony D'Esposito.
De 35-jarige Santos, die een district uit de staat New York vertegenwoordigt, is al sinds zijn verkiezing eind 2022 verwikkeld in meerdere schandalen. Zo bleek dat hij een deel van zijn cv bij elkaar had verzonnen en heeft gelogen over zijn familiegeschiedenis. In mei werd Santos gearresteerd vanwege aanklachten over witwassen en het sjoemelen met campagnegeld. Hij ontkende schuld en kwam vrij nadat hij een borgsom had betaald van 500.000 dollar (472.000 euro). Die zaak loopt nog.
Meer uit Buitenland
AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het koude weer leidt op verschillende plekken in Europa tot overlast. Zo zijn in Schotland honderden scholen gesloten door zware sneeuwval en de dagenlang aanhoudende kou. In Aberdeen en regio's ten noorden daarvan heeft het weg-, spoor- en luchtverkeer hinder ondervonden van de temperaturen.
16 minuten geledenCARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.
27 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.
1 uur geledenNUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.
2 uur geleden