Huis VS 'censureert' Democratisch lid Tlaib na kritiek op Israël
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een motie aangenomen om de Democratische afgevaardigde Rashida Tlaib te 'censureren', of af te keuren, melden Amerikaanse media. Tlaib, die een Palestijnse achtergrond heeft, werd veroordeeld voor het "bevorderen van valse verhalen over de Hamas-aanval van 7 oktober 2023 op Israël en het oproepen tot de vernietiging van de staat Israël", aldus de met 234 tegen 188 stemmen aangenomen motie. 22 Democraten stemden voor de motie.
Tlaibs critici wezen onder meer op haar gebruik van de uitdrukking "van de rivier naar de zee", die door sommigen wordt beschouwd als een oproep om een einde te maken aan het bestaan van Israël. Tlaib heeft steeds gezegd dat het "een aspirerende oproep is tot vrijheid, mensenrechten en vreedzaam samenleven, en niet tot dood, vernietiging of haat."
Tlaib verdedigde haar standpunten tijdens haar vijf minuten durende toespraak in het Huis van Afgevaardigden. "Mijn kritiek is altijd gericht geweest op de Israëlische regering en de acties van Netanyahu. Het is belangrijk om mensen en regeringen van elkaar te scheiden, want geen enkele regering is boven kritiek verheven", zei Tlaib. "Het idee dat het bekritiseren van de regering van Israël antisemitisch is, schept een zeer gevaarlijk precedent."
De censuur van een lid van het Congres is slechts een publieke veroordeling van het gedrag van het lid en heeft geen formele gevolgen voor het functioneren van het lid binnen het orgaan. Censuur is relatief zeldzaam: in meer dan 200 jaar werden slechts 25 parlementsleden gecensureerd. Tjaib is nummer 26.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio zegt te hopen dat het Iraanse volk de regering omver kan werpen. Hij zei ook dat Iran onder de huidige machthebbers een enorm risico vormt.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.
7 uur geleden