Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis van Afgevaardigden VS onderzoekt topman posterijen

Huis van Afgevaardigden VS onderzoekt topman posterijen

WASHINGTON (ANP) - De toezichtcommissie van het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis in het Amerikaanse parlement, stelt een onderzoek in naar Louis DeJoy, de baas van staatspostbedrijf USPS, meldt The Washington Post. De Democraten, die in het Huis van Afgevaardigden in de meerderheid zijn, willen dat DeJoy direct op non-actief wordt gesteld na beschuldigingen van fraude met campagnegeld.

The Washington Post meldde eerder dat DeJoy zijn voormalige werknemers om donaties voor bevriende Republikeinse politici had gevraagd. Werknemers die een donatie deden, kregen dat geld vervolgens vergoed in de vorm van bonussen. Zulke campagnefinancieringspraktijken zijn in de Verenigde Staten bij federale wetgeving verboden.

Chuck Schumer, fractievoorzitter van de Democraten in de Senaat, riep maandag de openbaar aanklager in North Carolina al op om onderzoek naar DeJoy in te stellen. New Breed Logistics, DeJoy's voormalige bedrijf, heeft in die staat zijn hoofdkantoor. De praktijken waar DeJoy zich van zou hebben bediend, zijn ook strafbaar onder de wetgeving van North Carolina.

Topman

DeJoy ligt de afgelopen tijd onder het vergrootglas als topman van de posterijen in de VS. Omdat door de coronapandemie meer Amerikanen dan ooit in november hun stem per brief zullen uitbrengen, zal veel afhangen van de dienstverlening door USPS.

De Democraten menen dat bezuinigingsplannen bij de posterijen bedoeld zijn om de Republikeinen een voordeel te bezorgen in de verkiezingen. DeJoy, die met klem ontkent dat hij de verkiezingen probeert te saboteren, doneerde zelf meer dan 1,1 miljoen dollar aan de campagne van president Donald Trump.

De voorzitter van de toezichtscommissie in het Huis van Afgevaardigden, Carolyn Maloney, stelde maandagavond (plaatselijke tijd) dat DeJoy zich ook schuldig heeft gemaakt aan meineed tegenover de commissie. Vorige maand ontkende DeJoy nog dat hij bestuurders van zijn bedrijf een vergoeding had betaald voor donaties aan de campagne van president Donald Trump. "Ze hadden hem in de eerste instantie nooit moeten aannemen", aldus Maloney.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

5 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

6 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

7 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

7 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

8 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

9 uur geleden