Huis van Afgevaardigden VS onderzoekt topman posterijen
WASHINGTON (ANP) - De toezichtcommissie van het Huis van Afgevaardigden, het lagerhuis in het Amerikaanse parlement, stelt een onderzoek in naar Louis DeJoy, de baas van staatspostbedrijf USPS, meldt The Washington Post. De Democraten, die in het Huis van Afgevaardigden in de meerderheid zijn, willen dat DeJoy direct op non-actief wordt gesteld na beschuldigingen van fraude met campagnegeld.
The Washington Post meldde eerder dat DeJoy zijn voormalige werknemers om donaties voor bevriende Republikeinse politici had gevraagd. Werknemers die een donatie deden, kregen dat geld vervolgens vergoed in de vorm van bonussen. Zulke campagnefinancieringspraktijken zijn in de Verenigde Staten bij federale wetgeving verboden.
Chuck Schumer, fractievoorzitter van de Democraten in de Senaat, riep maandag de openbaar aanklager in North Carolina al op om onderzoek naar DeJoy in te stellen. New Breed Logistics, DeJoy's voormalige bedrijf, heeft in die staat zijn hoofdkantoor. De praktijken waar DeJoy zich van zou hebben bediend, zijn ook strafbaar onder de wetgeving van North Carolina.
Topman
DeJoy ligt de afgelopen tijd onder het vergrootglas als topman van de posterijen in de VS. Omdat door de coronapandemie meer Amerikanen dan ooit in november hun stem per brief zullen uitbrengen, zal veel afhangen van de dienstverlening door USPS.
De Democraten menen dat bezuinigingsplannen bij de posterijen bedoeld zijn om de Republikeinen een voordeel te bezorgen in de verkiezingen. DeJoy, die met klem ontkent dat hij de verkiezingen probeert te saboteren, doneerde zelf meer dan 1,1 miljoen dollar aan de campagne van president Donald Trump.
De voorzitter van de toezichtscommissie in het Huis van Afgevaardigden, Carolyn Maloney, stelde maandagavond (plaatselijke tijd) dat DeJoy zich ook schuldig heeft gemaakt aan meineed tegenover de commissie. Vorige maand ontkende DeJoy nog dat hij bestuurders van zijn bedrijf een vergoeding had betaald voor donaties aan de campagne van president Donald Trump. "Ze hadden hem in de eerste instantie nooit moeten aannemen", aldus Maloney.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse leger zei donderdag twee vermeende drugssmokkelaars te hebben gedood bij een aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan. Daarmee loopt het dodental van de Amerikaanse operaties tegen vermeende drugstransporten op zee op tot minstens 128.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag TrumpRx.gov gelanceerd, een website die consumenten toegang moet geven tot goedkopere geneesmiddelen op recept. Het platform vloeit voort uit zijn belofte de hoge medicijnprijzen in de Verenigde Staten te verlagen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse justitie is een onderzoek begonnen naar vermeende corruptie door een voormalige premier, ex-voorzitter van een Nobelcomité en voormalige chef van de Raad van Europa, Thorbjørn Jagland. Aanleiding tot het onderzoek zijn recent opgedoken contacten van Jagland met de inmiddels overleden Amerikaanse zedendelinquent en investeerder Jeffrey Epstein.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Koning Felipe van Spanje heeft zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers van de overstromingen in met name de regio Andalusië. In een speech tijdens een werkbezoek in Madrid zei de vorst dat hij en koningin Letizia bezorgd zijn en aan "de duizenden mensen en gezinnen die deze uren en dagen met angst en onzekerheid beleven" denken.
6 uur geledenTUCSON (ANP) - De FBI heeft "nog geen bewijs" dat de 84-jarige vermiste moeder van de Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie in leven is. Ook is er geen verdere communicatie geweest in verband met de losgeldbrief van de vermeende ontvoering. Tijdens een persconferentie donderdag kondigde de FBI een beloning van 50.000 dollar aan voor informatie over de vermissing van Nancy Guthrie, melden Amerikaanse media.
7 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft om vergeving gevraagd voor misdaden die de staat heeft gepleegd. "We vragen vergiffenis en ook wij moeten vergeven", zei de voorzitter die een broer is van waarnemend president Delcy Rodríguez.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump spreekt zijn steun uit voor Viktor Orbán bij de Hongaarse verkiezingen in april. De banden tussen de regeringen van de VS en Hongarije zijn volgens Trump nooit zo goed geweest als nu.
9 uur geleden