
Huis van Afgevaardigden keurt nieuwe militaire hulp Israël goed
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft zaterdag miljarden dollars aan nieuwe militaire hulp toegekend aan Israël. Het wetsvoorstel wordt mogelijk dinsdag al in de Senaat behandeld, waar het naar verwachting wordt aangenomen.
Het wetsvoorstel ter waarde van 26 miljard dollar (zo'n 24,4 miljard euro) dient voornamelijk ter versterking van de Israëlische luchtverdediging, de Iron Dome. 9,1 miljard dollar is voor humanitaire behoeften.
De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken noemde de goedkeuring van de nieuwe hulp op X "een krachtige boodschap naar onze vijanden" en een bewijs van "de sterke banden en het strategische partnerschap tussen Israël en de VS".
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na nieuwe Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeven, melden de Oekraïense autoriteiten. Rusland zou 140 drones tegen het buurland hebben ingezet, het grootste aantal in twee weken.
38 minuten geledenHELSINKI (AP/RTR) - De Finse premier Petteri Orpo zegt dat een staakt-het-vuren en veiligheidsgaranties de belangrijkste onderwerpen zijn bij het overleg met de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis. Die ontvangt later op maandag de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, de Finse president Alexander Stubb en andere Europese leiders.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joe Caroff, een van de bekendste designers van Hollywood, is op 103-jarige leeftijd overleden. The Hollywood Reporter meldt dat hij is gestorven in een hospice in New York. Caroff ontwierp begin jaren 60 het wereldberoemde 007-logo, dat nog steeds wordt gebruikt voor de James Bondfilms.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is al in Washington aangekomen. Dat meldt hij op X. Hij spreekt maandag met de Amerikaanse president Donald Trump en andere Europese leiders over een mogelijk einde aan de oorlog met Rusland.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky kan de oorlog met Rusland "bijna onmiddellijk" beëindigen als hij dat wil, als hij afziet van de herovering van de Krim en een NAVO-lidmaatschap voor Oekraïne. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Orkaan Erin neemt de komende dagen waarschijnlijk weer in kracht toe nu hij de Bahama's nadert. Het Caribisch gebied wordt al geteisterd door harde wind en zware regenval, die mogelijk tot overstromingen en aardverschuivingen leiden, waarschuwt de Amerikaanse weerdienst.
13 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - In Tel Aviv hebben meer dan 200.000 Israëliërs gedemonstreerd om een akkoord voor de gijzelaars in de Gazastrook en een einde aan de oorlog in Gaza te eisen. Eerder op de dag waren er verspreid door Israël al stakingen en protesten, onder meer met wegblokkades. Ruim dertig mensen werden aangehouden. In Jeruzalem werd het waterkanon ingezet tegen demonstranten.
14 uur geleden