
Huis stemt voor vervolging stafchef Trump om minachting parlement
WASHINGTON (ANP) - Een meerderheid van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft dinsdag ervoor gestemd om de voormalige stafchef van Donald Trump, Mark Meadows, te laten vervolgen voor minachting van het parlement. De oud-stafchef heeft geweigerd te getuigen voor de parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Capitool op 6 januari.
Maandag waren de zeven Democraten en twee Republikeinen in de commissie al unaniem akkoord gegaan om Meadows te laten vervolgen voor zijn weigering volledig mee te werken aan het onderzoek. Het hele Huis van Afgevaardigden moest er vervolgens nog over stemmen. Dat gebeurde dinsdag. De stemming was 222 tegen 208, waarbij slechts twee Republikeinen zich bij de Democraten voegden om de maatregel te steunen.
De voormalig stafchef zou aanvankelijk verschijnen voor de parlementaire commissie, maar liet via zijn advocaat weten dat niet meer van plan te zijn. De voorzitter en vicevoorzitter van de commissie klaagden dat Meadows wel allerlei relevante informatie verstrekt in een nieuw boek "dat hij nu promoot en aan het verkopen is".
De commissie maakte maandag bekend dat Meadows een dag voor de aanval op het Capitool in een e-mail had geschreven dat de nationale garde paraat zou staan om pro-Trump-demonstranten te beschermen. De e-mail was volgens de commissie een van de zaken waarover zij hem had willen ondervragen.
Meer uit Buitenland
AL-FASHIR (ANP/AFP) - Minstens veertien mensen zijn gedood bij aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in de West-Soedanese regio Darfur. Dat melden lokale hulpverleners. De aanvallen waren gericht op de markt en andere delen van het kamp, waaronder moskeeën en huizen in de buurt van openbare infrastructuur, aldus de noodhulpdienst in een verklaring.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Rome overleg gevoerd met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De twee bespraken het voor maandag geplande gesprek over Oekraïne tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger is begonnen met een grootschalige inzet van grondtroepen als onderdeel van zijn nieuwe grote offensief in de Palestijnse Gazastrook. In het noorden en zuiden van het kustgebied vechten militairen sinds zaterdag tegen de Hamas-beweging, aldus de strijdkrachten zondag.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.
5 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische luchtaanvallen zijn zondag verspreid over Gaza zeker 33 mensen gedood, meldt de burgerbescherming van het gebied. Van de slachtoffers was meer dan de helft kind.
10 uur geleden