Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis stemt voor vervolging medewerkers Trump

Huis stemt voor vervolging medewerkers Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - In het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een meerderheid woensdag gestemd voor vervolging van twee medewerkers van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. Zij worden beschuldigd van betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool vorig jaar.

Het gaat om Peter Navarro en Daniel Scavino, die destijds als handelsadviseur en plaatsvervangend stafchef voor de president werkten. Zij weigerden te getuigen voor de parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw, op 6 januari vorig jaar.

Het Huis stemde met 220 stemmen voor en 203 stemmen tegen vervolging van het tweetal, waarbij slechts twee Republikeinen zich bij de Democraten voegden. Het is uiteindelijk aan het ministerie van Justitie of de twee ook daadwerkelijk strafrechtelijk vervolgd worden vanwege minachting van het parlement.

Eind vorig jaar stemde het Huis al voor vervolging van de voormalige Trump-medewerkers Mark Meadows en Steve Bannon. Alleen Bannon wordt momenteel vervolgd, zijn zaak dient later dit jaar.

Meer uit Buitenland

Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

18 minuten geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

1 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

1 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

1 uur geleden
Media: Duitsland boekt weer recordaantal naturalisaties

BERLIJN (ANP/DPA) - Afgelopen jaar hebben minstens 309.000 mensen in de Bondsrepubliek de Duitse nationaliteit verkregen. Volgens tellingen van de krant Die Welt is het weer een record. Tot nu toe was het recordjaar 2024, toen waren er 17.000 minder. Die Welt kon de benodigde gegevens van twee van de zestien deelstaten (Saksen-Anhalt en Mecklenburg-Vorpommern) niet vinden, dus het cijfer is voorlopig.

3 uur geleden
Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

6 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

7 uur geleden