Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huis stemt voor vervolging medewerkers Trump

Huis stemt voor vervolging medewerkers Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - In het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een meerderheid woensdag gestemd voor vervolging van twee medewerkers van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. Zij worden beschuldigd van betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool vorig jaar.

Het gaat om Peter Navarro en Daniel Scavino, die destijds als handelsadviseur en plaatsvervangend stafchef voor de president werkten. Zij weigerden te getuigen voor de parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw, op 6 januari vorig jaar.

Het Huis stemde met 220 stemmen voor en 203 stemmen tegen vervolging van het tweetal, waarbij slechts twee Republikeinen zich bij de Democraten voegden. Het is uiteindelijk aan het ministerie van Justitie of de twee ook daadwerkelijk strafrechtelijk vervolgd worden vanwege minachting van het parlement.

Eind vorig jaar stemde het Huis al voor vervolging van de voormalige Trump-medewerkers Mark Meadows en Steve Bannon. Alleen Bannon wordt momenteel vervolgd, zijn zaak dient later dit jaar.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

58 minuten geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

1 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

2 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

2 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

3 uur geleden
NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

4 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

5 uur geleden