Huis stemt voor vervolging medewerkers Trump
WASHINGTON (ANP/RTR) - In het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft een meerderheid woensdag gestemd voor vervolging van twee medewerkers van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. Zij worden beschuldigd van betrokkenheid bij de bestorming van het Capitool vorig jaar.
Het gaat om Peter Navarro en Daniel Scavino, die destijds als handelsadviseur en plaatsvervangend stafchef voor de president werkten. Zij weigerden te getuigen voor de parlementaire commissie die onderzoek doet naar de bestorming van het Amerikaanse parlementsgebouw, op 6 januari vorig jaar.
Het Huis stemde met 220 stemmen voor en 203 stemmen tegen vervolging van het tweetal, waarbij slechts twee Republikeinen zich bij de Democraten voegden. Het is uiteindelijk aan het ministerie van Justitie of de twee ook daadwerkelijk strafrechtelijk vervolgd worden vanwege minachting van het parlement.
Eind vorig jaar stemde het Huis al voor vervolging van de voormalige Trump-medewerkers Mark Meadows en Steve Bannon. Alleen Bannon wordt momenteel vervolgd, zijn zaak dient later dit jaar.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
1 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalny is door Rusland in zijn cel vermoord met gif, concluderen Nederland, het VK, Zweden, Frankrijk en Duitsland. Er is op hem epibatidine gevonden, stellen ze. "Alleen de Russische staat had de middelen, het motief en het lak aan het internationaal recht" om zo'n daad te plegen, menen ze.
7 uur geleden