Huis oud-president Zuid-Korea in beslag genomen vanwege boete
SEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse autoriteiten hebben beslag laten leggen op het huis van oud-president Park Geun-hye. Die zit in de gevangenis vanwege een geruchtmakende corruptiezaak en heeft nagelaten een boete te betalen van omgerekend 16 miljoen euro, zeggen aanklagers.
Park, de eerste vrouwelijke president van Zuid-Korea, werd in 2017 afgezet na massale demonstraties. Ze kreeg het verwijt dat ze haar vertrouweling, die geen deel uitmaakte van de regering, te veel invloed liet uitoefenen. Ook zou het duo hebben samengespannen om geld los te krijgen bij grote bedrijven.
De 69-jarige Park kreeg voor verschillende strafbare feiten gevangenisstraffen opgelegd van 22 jaar. Als ze haar volledige straf moet uitzitten, is ze in de tachtig als ze vrijkomt. Dan is ze waarschijnlijk ook haar huis kwijt in een chique buurt in hoofdstad Seoul. Aanklagers willen het pand op een veiling verkopen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
30 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.
2 uur geledenLGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.
5 uur geleden