Huis Maassluis waar twee explosies waren is dichtgetimmerd
MAASSLUIS (ANP) - Het huis aan de Willem Weltevredenlaan in Maassluis waar zowel donderdagochtend vroeg als vrijdagavond een explosie plaatsvond, is op last van burgemeester Jack de Vries gesloten en dichtgetimmerd. Ook zijn er mobiele camera's neergezet en is er extra politiecontrole, meldt de gemeente op de website.
De burgemeester noemt de incidenten "schokkend" en "volstrekt onacceptabel".
Volgens lokale media is de bewoner van het getroffen huis de moeder van een 19-jarige jongen die onlangs is aangehouden voor de dood van een 20-jarige plaatsgenoot. De politie kan dat uit privacyoverwegingen niet bevestigen.
Het 20-jarige slachtoffer werd een week geleden gevonden in een steeg nabij de Tinbergendreef en de Asserdreef. Hij had meerdere verwondingen. De politie gaat ervan uit dat hij door een misdrijf om het leven is gekomen. De 19-jarige Maassluizer meldde zich zelf bij het politiebureau.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het RIVM heeft tijdens de extreem warme dagen van eind juni een recordaantal tekenbeten geregistreerd op het monitorsysteem Tekenradar. Wekelijks vraagt het RIVM aan meer dan 700 mensen of zij in die week door een teek zijn gebeten. Voor het eerst sinds de oprichting van de Tekenradar in 2022 had meer dan 30 procent van de 673 mensen die antwoordden, daadwerkelijk een tekenbeet. Dat is nog niet eerder voorgekomen, zegt onderzoeker Kees van den Wijngaard.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 270.000 mensen hebben in de afgelopen maand een kortingspas aangeschaft waarmee ze in de zomer goedkoper met de trein kunnen reizen. Volgens de NS hadden ruim 80.000 van hen niet eerder een abonnement.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse douane heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 106 miljoen illegale sigaretten onderschept, het merendeel in zeecontainers. "De smokkel van tabaksproducten is naast cannabis een vast verdienmodel van criminelen geworden", meldt directeur-generaal van de douane, Nanette van Schelven. De hoge accijns op tabaksproducten maakt de smokkel aantrekkelijk. In heel 2025 werden bijna 255 miljoen illegale sigaretten onderschept.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereldwijde vaccinatiegraad onder kinderen is in 2025 licht gestegen ten opzichte van de jaren daarvoor. Dat maakte UNICEF Nederland dinsdag bekend.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag een operatie uitgevoerd in een lopend onderzoek naar mensenhandel op de Wallen. Daarbij zijn zeven verdachten aangehouden, maakte de politie woensdagochtend bekend.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft dinsdagavond "met grote verslagenheid kennisgenomen van het overlijden van Cees Geel". De acteur speelde vanaf 2016 in de AVROTROS-serie Flikken Rotterdam de rol van rechercheur Stan Vroom.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Diverse mensen hebben met verslagenheid gereageerd op het plotselinge overlijden van acteur Cees Geel. Regisseur Eddy Terstall herinnert zich Geel als een "intens mens, een intense vriend en een intense acteur". Terstall regisseerde hem in 2004 in de film Simon. "Hij was in zijn spel heel toegewijd en charismatisch."
10 uur geleden