Huis Maassluis waar twee explosies waren is dichtgetimmerd
MAASSLUIS (ANP) - Het huis aan de Willem Weltevredenlaan in Maassluis waar zowel donderdagochtend vroeg als vrijdagavond een explosie plaatsvond, is op last van burgemeester Jack de Vries gesloten en dichtgetimmerd. Ook zijn er mobiele camera's neergezet en is er extra politiecontrole, meldt de gemeente op de website.
De burgemeester noemt de incidenten "schokkend" en "volstrekt onacceptabel".
Volgens lokale media is de bewoner van het getroffen huis de moeder van een 19-jarige jongen die onlangs is aangehouden voor de dood van een 20-jarige plaatsgenoot. De politie kan dat uit privacyoverwegingen niet bevestigen.
Het 20-jarige slachtoffer werd een week geleden gevonden in een steeg nabij de Tinbergendreef en de Asserdreef. Hij had meerdere verwondingen. De politie gaat ervan uit dat hij door een misdrijf om het leven is gekomen. De 19-jarige Maassluizer meldde zich zelf bij het politiebureau.
Meer uit Binnenland
DRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
27 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
15 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
17 uur geleden