Huis doorzocht in jacht op verdachte schietpartij Zwijndrecht
ROTTERDAM (ANP) - In de zoektocht naar de verdachte van de fatale schietpartij in Zwijndrecht heeft de politie maandagavond opnieuw een huis doorzocht. Het gaat om een woning aan de Pegasusweg in Rotterdam, daar zou een contact wonen van verdachte Ming Nghia Vuong (49), meldde de politie in het programma Opsporing Verzocht. Of de zoektocht iets heeft opgeleverd kon een woordvoerder niet zeggen.
In het programma meldde de politie dat er nog altijd "ontzettend veel meldingen" binnenkomen over de verdachte. De politie bedankte de melders daarvoor. Ook werd gemeld dat het rechercheteam dat op de zaak zit is uitgebreid.
Bij de schietpartij in Zwijndrecht op zaterdag 21 januari werd een 66-jarige vrouw gedood. Haar 38-jarige dochter, de ex-vriendin van de verdachte, raakte zwaargewond. Zij ligt nog altijd in het ziekenhuis. Vuong wordt verdacht van moord en poging tot moord. Voor de gouden tip die leidt tot zijn aanhouding is een beloning van 30.000 euro uitgeloofd.
De politie heeft inmiddels in de zoektocht naar de verdachte al drie vluchtauto's gevonden. De laatste werd aangetroffen in Hoek van Holland, in de buurt van het huis van een kennis van hem. Twee andere vluchtauto's werden eerder gevonden in Zwijndrecht en Rotterdam. Ook werd een meer recente foto van de verdachte verspreid door de politie.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
6 uur geledenEPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.
6 uur geledenBOEKAREST (ANP) - In Roemenië zijn de kunstschatten die vorig jaar waren gestolen in Nederland getoond aan de pers. Het ging dinsdagavond nog om een besloten presentatie. De historische objecten worden de komende anderhalve week aan het publiek getoond in het Nationaal Historisch Museum.
7 uur geledenOTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
10 uur geleden