Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Huidige PFAS-meting geeft onbetrouwbaar beeld'

'Huidige PFAS-meting geeft onbetrouwbaar beeld'

AMSTERDAM (ANP) - De meting van de chemische stof PFAS die door de overheid wordt gehanteerd, geeft een onbetrouwbaar en onnauwkeurig beeld. Dat concludeert bureau S&R Milieuadvies in een rapport in opdracht van de Nederlandse Vereniging Van Procesmatige Grondbewerkingsbedrijven, dat in handen is van nieuwszender BNR.

Het bureau liet een stuk grond analyseren door drie laboratoria met als resultaat drie stuk voor stuk significant verschillende PFAS-uitkomsten. Dus kan geen uitspraak worden gedaan over de werkelijke waarde van PFAS in de grond, valt uit het rapport op te maken.

Het is heel belangrijk dat metingen betrouwbaar zijn, benadrukt verantwoordelijk minister Stientje van Veldhoven. Ze zegt dat wordt gezocht naar de redenen voor "kleinere" afwijkingen die in laboratoria worden vastgesteld. De bouwsector had dat eerder al aangekaart.

Spreiding van uitkomsten

Projectleider Sander Vermaat van S&R Milieuadvies heeft het bij BNR over een spreiding van uitkomsten die ver boven de norm van 0,1 microgram PFAS liggen. Dat is tijdelijk de grenswaarde voor vervuilde grond. "Wij denken dat een norm van 5 tot 10 microgram per kilogram droge stof veel realistischer is", aldus Vermaat.

Directeur Jaap van der Bom van de Nederlandse Vereniging Van Procesmatige Grondbewerkingsbedrijven pleit naar aanleiding van de bevindingen voor meer onderzoek.

Meer uit Politiek

Hermans hoopt dat oppositie zorgplannen als geheel bekijkt

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport vindt dat de oppositie naar de zorgplannen als een geheel moet kijken. Het kabinet is vrijdag akkoord gegaan met de verhoging van het eigen risico, maar een meerderheid vinden in de Tweede en Eerste Kamer wordt nog lastig voor de VVD-minister.

2 dagen geleden
Boekholt 'in beginsel positief' over landelijk huurregister

DEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) is "in beginsel positief" over haar eigen voorstel voor een landelijk huurregister. Donderdag publiceerde ze het voorstel, maar van de reacties laat ze nog afhangen of ze het register daadwerkelijk invoert.

2 dagen geleden
Asielminister: stemming over asielwetten nog tot dinsdag spannend

DEN HAAG (ANP) - Het blijft volgens asielminister Bart van den Brink (CDA) nog tot en met de stemmingen van volgende week dinsdag "spannend" of de Eerste Kamer twee asielwetten steunt. Steun voor de zogenoemde asielnoodmaatregelenwet is onzeker, omdat er nog geen gegarandeerde meerderheid is voor een aanpassing daarvan. Zonder die aanpassing, die regelt dat helpers van illegale asielzoekers niet gestraft worden, gaan het CDA en de SGP niet voor de wet stemmen.

2 dagen geleden
Geen strafzaak tegen FVD om controversiële video's

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft de aangiftes die zijn gedaan tegen twee verschillende campagnevideo's van Forum voor Democratie (FVD) geseponeerd. In totaal ging het om vier verdenkingen.

2 dagen geleden
Van Weel: we gaan steeds vaker grote cybercriminaliteit zien

DEN HAAG (ANP) - Grote hacks zoals bij ChipSoft en eerder Odido gaan steeds vaker voorkomen, denkt justitieminister David van Weel. Volgens de VVD'er neemt cybercriminaliteit wereldwijd toe en moet daarom ook meer gebeuren om het tegen te gaan.

2 dagen geleden
Eerenberg heeft zelf ook veel vragen over gevonden toeslagendata

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) zit zelf ook nog vol vragen over de datakluis met informatie over de toeslagenaffaire die jaren verborgen bleef. "Wat er tussen nu en 2019 is gebeurd, dat is voor mij ook een vraagteken", zegt hij voorafgaand aan de ministerraad.

2 dagen geleden
GL-PvdA en CU komen met wet die kinderarmoede terugdringt

DEN HAAG (ANP) - Kamerleden Esmah Lahlah (GroenLinks-PvdA) en Don Ceder (ChristenUnie) komen met een wetsvoorstel om kinderarmoede structureel terug te dringen. De initiatiefnemers verwachten dat de wet volgende week in internetconsultatie gaat.

3 dagen geleden