Huiberts: we willen dat trainer volledige focus op AZ heeft
ALKMAAR (ANP) - Het feit dat de ontslagen coach Arne Slot met Feyenoord heeft gepraat voor de trainersfunctie voor volgend jaar, was voor de clubleiding van AZ reden om per direct uit elkaar te gaan. "Die beslissing hebben we genomen omdat een coach die aan het einde van het jaar naar Feyenoord vertrekt, niet meer de volledige focus op AZ heeft", zei technisch directeur Max Huiberts bij de NOS.
De Alkmaarse club vernam recent dat Slot in gesprek is met de Rotterdammers om de daar vertrekkende coach Dick Advocaat op te volgen. "Ik heb dat Arne op de man af gevraagd en hij bevestigde dat. Dat was voor ons de reden om per direct uit elkaar te gaan", zei Huiberts. "Wij eisen van iedereen in de organisatie dat ze met AZ bezig zijn en de volledige focus hebben op AZ."
De technisch directeur zei transparantie belangrijk te vinden. "Afspraken daarover hoeven we niet te maken, dat is de manier van werken bij AZ. We zijn altijd open en eerlijk naar elkaar." Huiberts wilde Slot niet stiekem noemen, maar zei het wel raar te vinden dat de trainer met andere clubs praat, "omdat we pas net zijn begonnen aan de competitie".
Concurrent
Voor AZ speelt ook mee dat het om een directe concurrent in de Eredivisie gaat. "Anders hadden we straks een coach zitten die iedere week de vraag krijgt hoe het met Feyenoord gaat", zei Huiberts bij FOX Sports. "Een buitenlandse club was denk ik anders geweest, maar ook dan had ik het graag van de persoon zelf gehoord en het niet via de media willen vernemen." Toch was het volgens de technisch directeur geen beslissing op basis van emotie.
Volgens Huiberts is deze situatie anders dan bij de vorige trainer John van den Brom, die AZ twee seizoenen geleden verruilde voor FC Utrecht. "John is hier vijf jaar trainer geweest en we hebben altijd alles met elkaar gedeeld. Toen is alles op basis van vertrouwen gegaan. Dan ga je op een andere manier het gesprek in."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa lijkt Feyenoord toch niet te verlaten voor Al-Ittihad. Beide clubs hebben vooralsnog geen akkoord bereikt over de betalingsvoorwaarden, zo meldden veel media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is in punten gelijkgekomen met koploper Manchester City. De landskampioen uit Londen won de derby met rivaal Chelsea in eigen huis met 2-1.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
4 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
5 uur geleden