Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huiberts: we willen dat trainer volledige focus op AZ heeft

Huiberts: we willen dat trainer volledige focus op AZ heeft

ALKMAAR (ANP) - Het feit dat de ontslagen coach Arne Slot met Feyenoord heeft gepraat voor de trainersfunctie voor volgend jaar, was voor de clubleiding van AZ reden om per direct uit elkaar te gaan. "Die beslissing hebben we genomen omdat een coach die aan het einde van het jaar naar Feyenoord vertrekt, niet meer de volledige focus op AZ heeft", zei technisch directeur Max Huiberts bij de NOS.

De Alkmaarse club vernam recent dat Slot in gesprek is met de Rotterdammers om de daar vertrekkende coach Dick Advocaat op te volgen. "Ik heb dat Arne op de man af gevraagd en hij bevestigde dat. Dat was voor ons de reden om per direct uit elkaar te gaan", zei Huiberts. "Wij eisen van iedereen in de organisatie dat ze met AZ bezig zijn en de volledige focus hebben op AZ."

De technisch directeur zei transparantie belangrijk te vinden. "Afspraken daarover hoeven we niet te maken, dat is de manier van werken bij AZ. We zijn altijd open en eerlijk naar elkaar." Huiberts wilde Slot niet stiekem noemen, maar zei het wel raar te vinden dat de trainer met andere clubs praat, "omdat we pas net zijn begonnen aan de competitie".

Concurrent

Voor AZ speelt ook mee dat het om een directe concurrent in de Eredivisie gaat. "Anders hadden we straks een coach zitten die iedere week de vraag krijgt hoe het met Feyenoord gaat", zei Huiberts bij FOX Sports. "Een buitenlandse club was denk ik anders geweest, maar ook dan had ik het graag van de persoon zelf gehoord en het niet via de media willen vernemen." Toch was het volgens de technisch directeur geen beslissing op basis van emotie.

Volgens Huiberts is deze situatie anders dan bij de vorige trainer John van den Brom, die AZ twee seizoenen geleden verruilde voor FC Utrecht. "John is hier vijf jaar trainer geweest en we hebben altijd alles met elkaar gedeeld. Toen is alles op basis van vertrouwen gegaan. Dan ga je op een andere manier het gesprek in."

Meer uit Voetbal

Extra onderzoek Feyenoord naar vuurwerkschade, club doet aangifte

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk hoe groot de schade aan het dak van De Kuip is nadat er dinsdagavond vuurwerk van buiten het stadion op werd geschoten. Een woordvoerder van de Rotterdamse club laat weten dat het extra onderzoek vergt om dit precies vast te stellen.

9 minuten geleden
FC Twente heeft Weidmann terug tegen Pafos in Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-coach John van den Brom kan donderdag in het duel met Pafos FC in de Conference League weer beschikken over Daouda Weidmann. De middenvelder was in de wedstrijd tegen Excelsior geschorst.

1 uur geleden
Brandt niet in Ajax-selectie voor uitduel met FC Midtjylland

AMSTERDAM (ANP) - Julian Brandt komt donderdag niet met Ajax in actie in Denemarken tegen FC Midtjylland. Dat heeft de Amsterdamse club op de eigen website bekendgemaakt. De 30-jarige Duitser raakte zaterdag geblesseerd in het duel met AZ en behoort niet tot de selectie van coach Míchel Sánchez voor de wedstrijd in de Conference League. Ook Sofyan Amrabat moet vanwege een blessure de wedstrijd missen.

4 uur geleden
AZ-speler Oufkir krijgt eerste oproep voor Marokkaans elftal

CASABLANCA (ANP) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van het Marokkaanse voetbalelftal heeft AZ-aanvaller Ayoub Oufkir opgenomen in zijn selectie voor de komende twee interlands tegen Niger. Zijn oproep voor Marokko is opvallend, omdat de 20-jarige Oufkir in oktober nog zijn debuut maakte in Jong Oranje. Hij speelde in de wedstrijden tegen Jong Noorwegen, Jong Slovenië en Jong Bosnië en Herzegovina.

5 uur geleden
Spaanse tennisheld Nadal benoemd in bestuur Real Madrid

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisheld Rafael Nadal is benoemd in het bestuur van de roemrijke voetbalclub Real Madrid. "Voor Real Madrid en de gehele gemeenschap is het een enorme eer dat een persoonlijkheid van zijn kaliber, een icoon van de Spaanse en mondiale sport, toetreedt tot het bestuur van de club", laat Real weten op zijn website.

5 uur geleden
Coach Fonseca verruilt onverwacht Olympique Lyon voor Sporting

LYON (ANP) - De Portugese coach Paulo Fonseca stapt vrij plotseling over van de Franse club Olympique Lyon naar de Portugese club Sporting uit Lissabon. Lyon meldt de overgang op zijn website. "Het is een onverwacht besluit dat Olympique Lyon betreurt, zeker gezien het moment; zo midden in het seizoen", laat de Franse club weten in de verklaring.

7 uur geleden
Feyenoord lijdt kansloze nederlaag tegen Internazionale

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft een kansloze nederlaag geleden tegen Internazionale (0-3) in de Champions League. De koploper van de Eredivisie kwam technisch, tactisch en fysiek zwaar tekort tegen de huidige nummer 2 van de Serie A.

19 uur geleden