Huiberts: we willen dat trainer volledige focus op AZ heeft
ALKMAAR (ANP) - Het feit dat de ontslagen coach Arne Slot met Feyenoord heeft gepraat voor de trainersfunctie voor volgend jaar, was voor de clubleiding van AZ reden om per direct uit elkaar te gaan. "Die beslissing hebben we genomen omdat een coach die aan het einde van het jaar naar Feyenoord vertrekt, niet meer de volledige focus op AZ heeft", zei technisch directeur Max Huiberts bij de NOS.
De Alkmaarse club vernam recent dat Slot in gesprek is met de Rotterdammers om de daar vertrekkende coach Dick Advocaat op te volgen. "Ik heb dat Arne op de man af gevraagd en hij bevestigde dat. Dat was voor ons de reden om per direct uit elkaar te gaan", zei Huiberts. "Wij eisen van iedereen in de organisatie dat ze met AZ bezig zijn en de volledige focus hebben op AZ."
De technisch directeur zei transparantie belangrijk te vinden. "Afspraken daarover hoeven we niet te maken, dat is de manier van werken bij AZ. We zijn altijd open en eerlijk naar elkaar." Huiberts wilde Slot niet stiekem noemen, maar zei het wel raar te vinden dat de trainer met andere clubs praat, "omdat we pas net zijn begonnen aan de competitie".
Concurrent
Voor AZ speelt ook mee dat het om een directe concurrent in de Eredivisie gaat. "Anders hadden we straks een coach zitten die iedere week de vraag krijgt hoe het met Feyenoord gaat", zei Huiberts bij FOX Sports. "Een buitenlandse club was denk ik anders geweest, maar ook dan had ik het graag van de persoon zelf gehoord en het niet via de media willen vernemen." Toch was het volgens de technisch directeur geen beslissing op basis van emotie.
Volgens Huiberts is deze situatie anders dan bij de vorige trainer John van den Brom, die AZ twee seizoenen geleden verruilde voor FC Utrecht. "John is hier vijf jaar trainer geweest en we hebben altijd alles met elkaar gedeeld. Toen is alles op basis van vertrouwen gegaan. Dan ga je op een andere manier het gesprek in."
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
54 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
3 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden