Huiberts: AZ goed genoeg om bovenin mee te doen
OLIVA (ANP) - Het verrast Max Huiberts niet dat AZ halverwege het seizoen op de tweede plaats in de eredivisie staat, slechts drie punten achter koploper Ajax. "We hebben een selectie die goed genoeg is om op deze plaats te staan", zegt de directeur voetbalzaken in een interview op de clubsite, tijdens het trainingskamp in de Spaanse stad Oliva. "We zijn kwalitatief goed genoeg om hier te staan."
AZ won tijdens de zeventiende speelronde met 1-0 van Ajax, maar de Alkmaarders gingen de winterstop in met een kansloze nederlaag bij Sparta (3-0). "Dat gevoel neem je wel mee de winterstop in", erkent Huiberts. "Dat is niet het beste gevoel. Maar met 41 punten hebben we het wel gewoon erg goed gedaan."
AZ haalde ook de knock-outfase van de Europa League. "We willen ook in Europa verrassen en een ronde door komen, dat is weer een nieuwe doelstelling", aldus Huiberts. AZ duelleert volgende maand met LASK Linz om een plek bij de laatste 32 clubs. "Daarnaast willen we in de competitie iedere wedstrijd winnen, om aan te blijven haken voor de bovenste plaats."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).
7 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.
12 uur geleden