Hugo Boss verliest omzet door winkelsluitingen in Azië om corona
METZINGEN (ANP/BLOOMBERG) - Hugo Boss heeft in de eerste maanden van dit jaar de impact van het nieuwe coronavirus op zijn omzet sterk gevoeld. Het Duitse modehuis zag de negatieve invloed vooral in Azië, waar het openbare leven op vele plekken stil kwam te liggen.
Meerdere winkels van Hugo Boss op het Chinese vasteland, in Hongkong en Macau gingen mede onder druk van de overheid dicht of zijn voor slechts een beperkt aantal uren open. Ook merkt Hugo Boss dat rijke Chinezen die vaak voor luxe merken kiezen, de hand op de knip houden vanwege de uitbraak. Dat is een belangrijke groep klanten voor het Duitse modemerk.
Al met al verwacht de pakkenmaker dat de verspreiding van het Wuhan-virus de jaarwinst en jaaromzet "aanzienlijk" zal raken. Hugo Boss denkt zijn opbrengsten in 2020 stabiel te kunnen houden en in het gunstigste scenario met 2 procent op te voeren. Het bedrijfsresultaat (ebit) komt naar verwachting uit tussen 320 miljoen en 350 miljoen euro.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
29 minuten geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
2 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
2 uur geleden