Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Hugo Boss verkoopt meer ondanks laag consumentenvertrouwen

Hugo Boss verkoopt meer ondanks laag consumentenvertrouwen

METZINGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse modehuis Hugo Boss heeft in het derde kwartaal opnieuw de verkopen zien stijgen. De kledingmaker lijkt daarmee de daling van het Europese consumentenvertrouwen tot nu toe goed te doorstaan. Het bedrijf profiteert onder meer van de aanhoudende sterke vraag van vermogende klanten naar de vrijetijdskleding van het concern.

Ook begint de ommekeer van de Duitse kledingfabrikant zijn vruchten af te werpen. Het concern vernieuwde zijn merken twee jaar geleden onder leiding van voormalig Tommy Hilfiger-baas Daniel Grieder, waarbij de merken werden opgesplitst in Hugo en Boss. Het bedrijf weet daardoor meer jongere klanten te trekken en zijn marktaandeel te vergroten. Vooral het vrijetijdskledingmerk Hugo trekt veel nieuwe jongere klanten aan.

Hugo Boss zag de totale omzet afgelopen kwartaal met 15 procent stijgen en bevestigde zijn verwachting om dit jaar opnieuw een recordomzet te behalen. Vorig jaar draaide het bedrijf ook al een recordomzet, ondanks de gestegen kosten van het levensonderhoud in Europa door de hoge inflatie.

De verkoop van Boss dameskleding steeg met 24 procent, terwijl de verkopen van Boss herenkleding met 12 procent toenamen. Bij het merk Hugo was sprake van een omzetgroei met 25 procent. In de Verenigde Staten, een van de belangrijkste markten voor het concern, namen de verkopen met 20 procent toe. De Duitse thuismarkt kende een groei van 8 procent.

Meer uit Financieel

Bloomberg: belangrijke Saudische oliepijpleiding weer in gebruik

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De belangrijke oost-westelijke pijpleiding in Saudi-Arabië is weer in gebruik genomen door staatsolieconcern Saudi Aramco voor de export van ruwe olie. Dat meldt persbureau Bloomberg. Aramco was vorige week al begonnen met het opstarten van de pijpleiding door druk op te bouwen. Nu stroomt er dus ook weer olie door de pijpleiding voor de export naar het buitenland, aldus Bloomberg.

33 minuten geleden
Ruim kwart werknemers in Duitsland heeft migratieachtergrond

WIESBADEN (ANP/DPA) - Meer dan een kwart van alle werknemers in Duitsland heeft een migratieachtergrond. Dat meldt het Duitse federale statistiekbureau Destatis op basis van cijfers over vorig jaar. In sommige sectoren geldt dat een meerderheid van de werknemers een migratieachtergrond heeft.

48 minuten geleden
Waterpeil Rijn bij Keulen en Kaub zakt naar laagterecords

KEULEN (ANP) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn maandag verder gezakt. Scheepvaart op de belangrijke vaarweg wordt daardoor verder verstoord. Het waterpeil bij Keulen bereikte een nieuw laagterecord en lijkt deze week nog verder te dalen. Bij Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt het waterpeil later deze week zelfs onder nul.

2 uur geleden
Claimorganisatie voor luchtvaart EUclaim maakt doorstart

ARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim maakt een doorstart via een overname door het Amsterdamse Yource. EUclaim biedt hulp aan gedupeerde vliegtuigpassagiers en helpt hen bij het terugkrijgen van geld bij uitval van vluchten en vertragingen. Bij de overname behoudt EUclaim zijn eigen naam en eigen website.

4 uur geleden
Gemiddelde adviesprijs benzine loopt op en scherpt record aan

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine heeft maandag opnieuw een recordhoogte bereikt. De prijs is heel licht gestegen en heeft daarmee het record van zaterdag verder aangescherpt, blijkt uit gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.

4 uur geleden
AEX start handelsweek iets hoger, olieprijzen stijgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan de nieuwe beursweek. Beleggers bleven onder meer attent op de olieprijzen die maandag weer opliepen.

5 uur geleden
Onderzoek: hitte kost Nederlandse economie 9,2 miljard euro

DEN BOSCH (ANP) - Het verlies van productiviteit door de extreme hitte van afgelopen zomer kost de Nederlandse economie een schadebedrag van 9,2 miljard euro. Dat meldt kredietverzekeraar Allianz Trade in een onderzoeksrapport. Daarmee behoort Nederland tot de vijf zwaarst getroffen economieën van Europa.

5 uur geleden