Hugo Boss gaat prijzen verhogen, deels door importheffingen
METZINGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse modehuis Hugo Boss is van plan om wereldwijd de prijzen van zijn producten te verhogen, deels om de impact van de Amerikaanse importheffingen op te vangen. China is uitgezonderd van de prijsverhogingen. In het Aziatische land kampt het bedrijf met een zwakkere vraag van consumenten.
Het bedrijf zal gematigde prijsveranderingen doorvoeren bij de lentecollecties van volgend jaar, meldde financieel topman Yves Müller dinsdag. "Ik denk dat we erg bescheiden zijn geweest", zei hij, verwijzend naar "zeer gematigde" prijsverhogingen in de afgelopen jaren. "We richten ons echt op een zeer goede prijs-kwaliteitverhouding."
Hugo Boss is volgens Müller minder afhankelijk van verkopen in de Verenigde Staten dan veel concurrenten. Het land is goed voor ongeveer 15 procent van de jaarlijkse omzet. Ongeveer de helft van de producten van het modeconcern bestemd voor de VS wordt in Europa gemaakt, met name in Turkije, waar een heffing van 15 procent gaat gelden.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Dit weekend stroomden er miljoenen vaten olie door de Straat van Hormuz, meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. Dat gebeurde ook nadat Iran had geclaimd de waterweg opnieuw te hebben afgesloten.
15 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
17 uur geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
19 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
20 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
1 dag geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden