Hudson's Bay mogelijk toch niet van de beurs
TORONTO (ANP/BLOOMBERG) - Warenhuisketen Hudson's Bay verdwijnt mogelijk toch niet van de beurs in Toronto. Voorzitter Richard Baker overweegt het bod dat hij met een groep aandeelhouders heeft neergelegd, in te trekken. Een grote aandeelhouder van het Canadese bedrijf ligt dwars.
De groep rond Baker heeft eerder dit jaar een bod op tafel gelegd van 1,9 miljard Canadese dollar, omgerekend zo'n 1,3 miljard euro. Daarover zou eigenlijk deze week gestemd worden door alle aandeelhouders, maar de stemming is op last van beurswaakhond SEC uitgesteld na protest van Catalyst Capital Group. De investeerder wilde graag meer informatie over het bod van Baker.
Volgens een memo die aan adviseurs is gestuurd houdt Baker zijn opties nu tegen het licht. Ergens komende dagen wordt waarschijnlijk een knoop doorgehakt. De groep rond Baker is nu goed voor ongeveer 57 procent van de aandelen.
Zwaar weer
Hudson's Bay zit al langer in zwaar weer. Het bedrijf stootte het grootste deel van zijn Europese activiteiten al af, met uitzondering van die in Nederland. Hier wil Hudson's Bay eind dit jaar sluiten, maar een gerechtelijke uitspraak maakt dat onmogelijk. Hudson's Bay is volgens het gerechtshof in Amsterdam verplicht twee filialen, in Amsterdam en Breda, ook na 1 januari open te houden. Om dat laatste te voorkomen heeft de keten voor zijn Nederlandse activiteiten uitstel van betaling aangevraagd. Er is inmiddels surseance verleend.
Overigens kwam Catalyst eerder zelf ook al met een bod op Hudson's Bay. De investeerder was bereid 2 miljard Canadese dollar te betalen, maar Hudson's Bay wees dat laatste bod af. Volgens Baker en de zijnen zou Catalyst een roekeloos financieringsplan hebben waardoor Hudson's Bay alleen maar dieper in de schulden zou belanden.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt sinds woensdag weer op het gebruikelijke niveau boodschappen. Vrijdag werd de levering aan huis en op het werk al hervat na problemen door de cyberaanval, maar toen was nog maar een derde van de normale capaciteit beschikbaar. Het plan was om woensdag weer volledig te bezorgen en dat is gelukt, meldt een woordvoerder.
20 minuten geledenETTEN-LEUR (ANP) - Those Vegan Cowboys, het plantaardigekaasbedrijf van de oprichters van De Vegetarische Slager, verwacht zijn eerste diervrije kaaseiwitproducten volgend jaar op de markt te brengen in de Verenigde Staten. Dat laat de onderneming uit Etten-Leur woensdag weten nadat de Amerikaanse toezichthouder FDA bij een beoordeling geen bezwaren had.
21 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse minister van Financiën, John Healey, heeft zijn begroting van het Verenigd Koninkrijk aan het parlement gepresenteerd. Daarin kondigt hij onder meer een steunmaatregel aan voor huishoudens vanwege de hoge energieprijzen. Deze wordt betaald door een extra belasting op banken.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met kleine winsten geopend in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. Daarnaast komen na het slot van de handel op Wall Street kwartaalcijfers van Microsoft en Google-moeder Alphabet. De in New York genoteerde Nederlandse chipproducent NXP Semiconductors stond bij de verliezers in navolging van resultaten.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs stijgt verder en staat op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs nu op bijna 100 euro per megawattuur. De prijs klom woensdag ongeveer 3,5 procent tot 99,50 euro. Veel huishoudens zullen de hogere gasprijs gaan merken in de energierekening nu de vraag stijgt om woningen te verwarmen door de dalende temperaturen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Søren Abildgaard treedt terug als topman van Odido. Abildgaard was bijna tien jaar topman van het telecombedrijf en begeleidde onder meer de overgang van T-Mobile Nederland naar Odido. Hij wordt opgevolgd door Tisha van Lammeren. Zij werkt al ruim twintig jaar bij Odido en haar voorgangers en had daar al een hoge bestuursfunctie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com mag zijn medewerkers verplichten om minstens 40 procent van de werktijd op kantoor te zijn. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald in een zaak tussen het boekingsplatform en de ondernemingsraad (or) over het nieuwe thuiswerkbeleid.
2 uur geleden