Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Huawei wil eigen elektrische auto op de markt zetten'

'Huawei wil eigen elektrische auto op de markt zetten'

PEKING (ANP) - Het Chinese technologie- en telecomconcern Huawei werkt aan een eigen elektrische auto. De eerste modellen verschijnen mogelijk dit jaar al op de markt, meldt persbureau Reuters op basis van anonieme ingewijden. Het bedrijf zelf, dat kampt met Amerikaanse sancties, ontkent de plannen voor een stekkerauto.

Volgens de ingewijden is Huawei intern begonnen met het ontwerp van elektrische voertuigen. Daarnaast zou het bedrijf gesprekken voeren met Chinese autofabrikanten om hun fabrieken te gebruiken voor de autoproductie. Huawei laat de elektrische auto's dan mogelijk in elkaar zetten door een dochteronderneming van het industriële staatsconcern BAIC.

Als Huawei inderdaad de stap naar elektrische auto's zet, is dat een grote verschuiving van de activiteiten van het bedrijf. Nu verdient de onderneming vooral geld met de verkoop van smartphones en apparatuur voor telecomnetwerken.

Sancties

Dit wordt steeds moeilijker doordat de Verenigde Staten sancties hebben ingesteld tegen Huawei, wegens de vermeende nauwe banden met het Chinese leger en mogelijke risico's op spionage. Daardoor kunnen Amerikaanse leveranciers zonder speciale vergunning hun waren niet aan het bedrijf verkopen. Ook de verkoop van producten waarin Amerikaanse technologie is verwerkt, zoals chips, is aan banden gelegd.

Een uitbreiding naar elektrische auto's kan uitkomst bieden voor Huawei. Thuisland China is op dit moment de grootste markt voor deze voertuigen. De Chinese regering stimuleert de overstap naar elektrisch rijden fors, om zo de zware luchtvervuiling in het land tegen te gaan. Volgens schattingen zijn elektrische auto's in 2025 goed voor een vijfde van alle verkochte auto's in het Aziatische land.

Meer uit Financieel

Schiphol zoekt bouwpartners voor miljardenvernieuwing luchthaven

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol zoekt bouw- en onderhoudspartners voor het onderhoud en de renovatie van de luchthaven. De komende tien jaar steekt Schiphol miljarden in vernieuwing.

1 uur geleden
Zorgverzekeraar DSW neemt branchegenoot Salland over

SCHIEDAM/DEVENTER (ANP) - Zorgverzekeraar DSW neemt zijn branchegenoot Salland over. Vanaf 1 januari 2028 worden de activiteiten van Salland onderdeel van de DSW-organisatie. Financiële details over de transactie worden niet gemeld.

1 uur geleden
ArcelorMittal kan staalfabriek in Oekraïne niet heropstarten

KRYVIH RIH (ANP) - ArcelorMittal kan zijn beschadigde staalfabriek in Oekraïne niet veilig heropstarten. De fabriek in de Oekraïense stad Kryvih Rih is de afgelopen tijd doelwit geweest van meerdere Russische raketaanvallen. Daarbij zijn doden en gewonden gevallen en werd aanzienlijke schade aangericht.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, olieprijs daalt na sterke opmars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst begonnen, mede dankzij koersstijgingen van staalconcern ArcelorMittal en de chipbedrijven ASMI, ASML en Besi. De olieprijzen daalden na de sterke opmars een dag eerder. Volgens zakenkrant Financial Times heeft Iran de Verenigde Staten een nieuw voorstel gedaan dat binnen zeven dagen moet leiden tot een staakt-het-vuren en de heropening van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Adviesprijs benzine in Nederland stijgt naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine in Nederland heeft vrijdag een nieuw record bereikt. Door aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten zijn de olieprijzen de afgelopen dagen opgelopen en dat is merkbaar voor automobilisten aan de pomp.

3 uur geleden
Impact kleine aardappeloogst op supermarktprijs blijft beperkt

LELYSTAD (ANP) - De impact van de kleine aardappeloogst op de prijzen van frites en andere aardappelproducten die consumenten in de supermarkt betalen, blijft naar verwachting beperkt. Dat meldt marktbureau DCA Market Intelligence. Voor telers is de impact van de kleine oogst volgens DCA wel groot.

3 uur geleden
Toeristen geven opnieuw meer uit in Nederland, bijna 118 miljard

DEN HAAG (ANP) - Toeristen hebben vorig jaar in Nederland bijna 118 miljard euro uitgegeven, ongeveer 6 miljard meer dan in 2024. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gecorrigeerd voor inflatie stegen de toeristische uitgaven met zo'n 3 procent.

5 uur geleden