Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Huawei profiteert van lagere verkopen iPhones in China

Huawei profiteert van lagere verkopen iPhones in China

SHENZHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei heeft vorig jaar geprofiteerd van de zwakkere verkopen van de iPhone van Apple op de grote Chinese markt en van de lancering van zijn nieuwe smartphone Mate 60 Pro. Mede daardoor wist Huawei de winst fors op te voeren, ondanks de Amerikaanse sancties tegen het bedrijf wegens verdenking van spionage voor de Chinese overheid.

De nettowinst van het in Shenzhen gevestigde Huawei bedroeg vorig jaar 87 miljard yuan (11,2 miljard euro). Dat is meer dan een verdubbeling van de winst vergeleken met een jaar eerder. De omzet ging met bijna 10 procent omhoog tot omgerekend ruim 90 miljard euro.

Huawei zorgde in augustus vorig jaar voor opschudding in Washington met de lancering van de Mate 60 Pro. Die smartphone maakt gebruik van technologie die de Amerikanen juist uit de handen van China proberen te houden. De Amerikaanse overheid startte daarop een officieel onderzoek naar de geavanceerde, in China gemaakte chip die wordt gebruikt in de telefoon van Huawei.

Spionage

Die nieuwe populaire smartphone zorgde ook voor goede verkopen in China. Apple kampt daar juist met tegenwind door de felle concurrentie van onder meer Huawei en met een verbod voor Chinese overheidsmedewerkers om iPhones mee te brengen naar het werk.

Huawei is verder ook een belangrijke leverancier van apparatuur voor telecomnetwerken. Verder maakt het concern ook steeds meer werk van cloud computing. Daarbij snoept Huawei marktaandeel af van Chinese concurrenten als Alibaba en Tencent.

Huawei heeft sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de Verenigde Staten. Washington beticht Huawei en andere Chinese techbedrijven ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken, iets wat Huawei altijd ontkent. Ook Canada, Australië, het Verenigd Koninkrijk, Japan en Zweden hebben het gebruik van telecomapparatuur van Huawei verboden of beperkt. In Nederland levert Huawei geen kernapparatuur meer voor 5G-netwerken.

Meer uit Financieel

Vakbonden noemen landelijke ov-staking geslaagd

UTRECHT (ANP) - Vakbonden spreken van een geslaagde stakingsdag in het openbaar vervoer, waarmee leden protesteerden tegen bezuinigingen op sociale zekerheid. Duizenden vakbondsleden legden op het spoor en in het stads- en streekvervoer het werk neer.

34 minuten geleden
Bedrijf achter Carglass mogelijk naar de beurs

BRUSSEL (ANP) - Het bedrijf achter autoruithersteller Carglass, Belron, gaat mogelijk naar de beurs. Grootaandeelhouder D'Ieteren meldt dat kleinere aandeelhouders verschillende opties rond het bedrijf onderzoeken, waaronder een beursgang.

54 minuten geleden
Amsterdamse beurs sluit fors lager na zorgen over energieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een fors verlies gesloten. Bij beleggers namen de zorgen toe over oplopende energieprijzen en het effect op de inflatie. Brentolie kostte na een opleving van spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten meer dan 100 dollar per vat.

2 uur geleden
Britse minister kondigt onderzoek aan naar luchtvaartchaos

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse minister van Transport heeft opdracht gegeven tot een onderzoek naar de storing waardoor honderden vluchten in het Verenigd Koninkrijk niet doorgingen. Bewindsvrouw Heidi Alexander wil dat de nationale luchtvaartautoriteit de oorzaak achterhaalt van de problemen met een systeem van de luchtverkeersleiding.

2 uur geleden
Europese gasprijs voor het eerst sinds 2023 boven 80 euro

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is woensdagmiddag korte tijd boven de 80 euro per megawattuur uitgekomen. Dat was sinds januari 2023 niet meer voorgekomen.

3 uur geleden
Meer klanten en hogere omzet voor Jumbo in eerste helft 2026

VEGHEL (ANP) - Supermarktketen Jumbo heeft in het eerste halfjaar van 2026 meer omzet geboekt en meer klanten naar zijn winkels getrokken. Volgens Jumbo zelf is dat te danken aan verdere modernisering van de winkels en een relevanter assortiment. De Brabantse supermarktketen zag ook zijn marktaandeel stabiliseren.

3 uur geleden
EU-Rekenkamer kraakt Brussels plan afbouw Russische energie

LUXEMBURG (ANP) - Het Brusselse plan voor de EU om onafhankelijk te worden van Russische olie en gas, schiet tekort. Dat concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) in een woensdag gepubliceerd rapport.

3 uur geleden