Huawei profiteert van lagere verkopen iPhones in China
SHENZHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei heeft vorig jaar geprofiteerd van de zwakkere verkopen van de iPhone van Apple op de grote Chinese markt en van de lancering van zijn nieuwe smartphone Mate 60 Pro. Mede daardoor wist Huawei de winst fors op te voeren, ondanks de Amerikaanse sancties tegen het bedrijf wegens verdenking van spionage voor de Chinese overheid.
De nettowinst van het in Shenzhen gevestigde Huawei bedroeg vorig jaar 87 miljard yuan (11,2 miljard euro). Dat is meer dan een verdubbeling van de winst vergeleken met een jaar eerder. De omzet ging met bijna 10 procent omhoog tot omgerekend ruim 90 miljard euro.
Huawei zorgde in augustus vorig jaar voor opschudding in Washington met de lancering van de Mate 60 Pro. Die smartphone maakt gebruik van technologie die de Amerikanen juist uit de handen van China proberen te houden. De Amerikaanse overheid startte daarop een officieel onderzoek naar de geavanceerde, in China gemaakte chip die wordt gebruikt in de telefoon van Huawei.
Spionage
Die nieuwe populaire smartphone zorgde ook voor goede verkopen in China. Apple kampt daar juist met tegenwind door de felle concurrentie van onder meer Huawei en met een verbod voor Chinese overheidsmedewerkers om iPhones mee te brengen naar het werk.
Huawei is verder ook een belangrijke leverancier van apparatuur voor telecomnetwerken. Verder maakt het concern ook steeds meer werk van cloud computing. Daarbij snoept Huawei marktaandeel af van Chinese concurrenten als Alibaba en Tencent.
Huawei heeft sinds 2019 te maken met handelsbeperkingen die zijn opgelegd door de Verenigde Staten. Washington beticht Huawei en andere Chinese techbedrijven ervan via achterdeurtjes in hun technologie spionage mogelijk te maken, iets wat Huawei altijd ontkent. Ook Canada, Australiƫ, het Verenigd Koninkrijk, Japan en Zweden hebben het gebruik van telecomapparatuur van Huawei verboden of beperkt. In Nederland levert Huawei geen kernapparatuur meer voor 5G-netwerken.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors heeft de omzet in het tweede kwartaal met bijna een vijfde zien stijgen. De winst nam met een derde toe, maakte het bedrijf dinsdag bekend.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Chipaandelen stonden in de min, nadat op de Europese en Aziatische beurzen chipbedrijven ook al in de verkoop werden gedaan. Verder hadden beleggers de aandacht gericht op sterke bedrijfsresultaten en een verdere daling van de olieprijzen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump gaat maatregelen aankondigen om de import van de nieuwste Chinese robots en omvormers aan banden te leggen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. De Verenigde Staten willen met een importverbod de Amerikaanse ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) beschermen tegen dreigingen voor de nationale veiligheid.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING-klanten die de scanner van de bank gebruiken, kunnen in de toekomst bij onlinebetalingen geen gebruikmaken van Wero, het nieuwe Europese digitale betaalsysteem dat iDEAL vervangt. De ING Scanner wordt bijvoorbeeld gebruikt door mensen die geen smartphone of tablet hebben en daarom hun onlinebetalingen niet met de app doen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft in het afgelopen kwartaal weer een kleine groei laten zien. De verkopen van het belangrijke modemerk Gucci daalden nog wel, maar minder hard dan marktkenners hadden verwacht.
5 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI heeft in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw geprofiteerd van de enorme investeringen in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs liet dinsdag een overtuigend herstel zien, waarbij meerdere aandelen opvallend grote uitslagen maakten. De chipbedrijven stonden opnieuw onder druk, onder meer door vrees voor groeiende concurrentie uit China.
6 uur geleden